Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes w140 95 rok - schemt instalkacji elektrycznej

beny74 13 Jun 2014 16:17 4377 8
Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    beny74
    Level 10  
    Witam wszystkich elektryków i nie tylko ....
    Mianowicie dostałem do zrobienia Mietka w140. 3 litry Benz/gaz , usterka lub jak kto woli usterki są następujące: 1: Nie działa central zamek znalazłem przyczynne wytarte szczotki na silniku pompy ciśnienia+uszkodzony ele.zaworek w wyżej wymienionej pompce.2: nie chodziły szyby żadne uszkodzone było stero. w bagażniku po prawej stronie wypalony plus+ w puszce sterownika plus zwarty przekaźnik tylnych prawych drzwi przypominam ze są tam po dwa na każde drzwi,
    I najważniejsze nie chodzą lusterka żadne nie ma regulacji położenia i składania . Więc proszę o pomoc wystarczy mi schemat elektryczny to sobie ogarnę temat , ale wszystkie podpowiedzi mile widziane .Nadmienię że przełącznik wygląda mi na ok rozebrałem go i nie widzę nadpaleń czy coś takiego nie ma też żadnego napięcia na kostce co dochodzi do łącznika lusterek , wygląda jak by ktoś wyciął instalacje ele:P
    Wcześniejsze usterki co opisałem może komuś się przydadzą na przyszłość!
    jeszcze raz dziękuje. Za pomoc.
    Ps.: macie problem ze spawarkami typu KEMPPI Inwerter-owe służę pomocą.:P
  • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
  • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
  • Helpful post
    mraja
    Level 2  
    Panowie mam pytanie. Nie działa u mnie sterowanie lusterek. Mogę je złożyć i rozłożyć natomiast regulacja położenia działa tylko w jedną stronę (obydwu lusterek). Sprawdziłem mechanizmy - działają. Poprawiłem izolację wiązek obydwu lusterek. Zdemontowałem przełącznik ze środkowego panelu. Jego zasilanie u mnie wygląda następująco (piny zgodnie ze schematem ze strony http://www.autolib.diakom.ru/CARS2/ ):
    1 - 5 V
    2 - zasilanie żarówek
    3 - masa
    5 - 5 V
    6 - 5 V
    9 - 5 V
    Czy wiecie może jak jest zasilany ten przełącznik. Czy powyższe zasilanie jest prawidłowe, czy może sterownik jest uszkodzony?
  • Helpful post
    Javoreczek
    Level 22  
    Skoro znalazłeś schemat do swojej wersji, to jak mu się przyjrzysz, to zobaczysz, że przełącznik w momencie wybrania jakiegoś kierunku, zwiera te 5V na odpowiednim z pinów do masy. Sprawdź, czy w momencie gdy wybierasz ten niedziałający kierunek, ginie napięcie na którymś z pinów. Jeśli tak, to problem w module, jeśli nie - w przełączniku.
  • Helpful post
    mraja
    Level 2  
    Już "przedzwoniłem" przełącznik lusterek, ale nie wiem czy to co uzyskałem jest prawidłowe. U mnie wygląda to następująco:
    1) składanie obydwu lusterek - zwarte piny 3 i 5 - ten zakres działa
    2) rozkładanie lusterek - zwarte piny 3, 5 i 9 - również działa
    3) lewe lusterko w dół - zwarte piny 3, 5, 6, i 1 - nie działa
    4) lewe lusterko w górę - zwarte piny 3, 5, 9, 6 i 1 - nie działa
    5) lewe lusterko w lewo - zwarte piny 3, 6 i 1 - nie działa
    6) lewe lusterko w prawo - zwarte piny 3, 9, 6 i 1 - działa
    7) prawe lusterko w dół - zwarte piny 3, 5 i 6 - działa
    8) prawe lusterko w górę - zwarte piny 3, 5, 9 i 6 - nie działa
    9) prawe lusterko w lewo - zwarte piny 3 i 6 - nie działa
    10) prawe lusterko w prawo - zwarte piny 3, 9 i 6 - nie działa.
    Z powyższego wywnioskowałem, że zwarte piny 6 i 1 do masy (pin nr 3) dają sygnał na lewe lusterko a zwarty pin 6 do masy daje sygnał na prawe lusterko. Pozostałe zwarcia do masy odpowiadają poszczególnym zakresom ruchu lusterek.
    Stąd moje pytanie - czy taka sekwencja jest prawidłowa bo ze schematu (http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Mercedes-Benz/1997/S420/SYSTEM%20WIRING%20DIAGRAMS/6380.pdf ) trudno jest dojść to takiego wniosku.
  • Helpful post
    Javoreczek
    Level 22  
    Wygląda, że przełącznik jest dobry. Jednak zanim wywalisz moduł, to sprawdził bym jeszcze czy "widzi" on właściwe rezystancje tych potencjometrów w lusterkach. Dokumentacja mówi, żeby dokonać pomiaru między pinami (w złączu modułu) 1-8 dla lewego lusterka i 9-16 dla prawego. Ręcznie poruszać lusterkiem w wszystkie strony i obserwować zmiany rezystancji. Zakres zmian to 300-1200 Ω
    beny74
    Level 10  
    cześć !!! , wszystkim usterka jaka nadmieniałem miało się nie inaczej jak do rzeczywistości, problem jaki opisywałem miał podtekst elektroniki posiedział pomyślał i wydumał :P. udało się i tyle mogę tylko nadmienić że procek na płytce elektroniki miał zimny lut masakra ale sie udało:P,macie jaki kol wiek problem służę pomocą, a co do tematu - "mraja"- masz usterkę mechaniczną ,sprawdź przewody w gumie w drzwiach chyba się złamały?.
    dziękuje wszystkim za pomoc!! , temat uważam za zamknięty.
    miłego dnia życzę wszystkim i owocnego grzybo brania:P:P:P