Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Technics SA-AX 720 a wyjscie na przedwzmacniacz

wolfixus 19 Kwi 2005 23:07 4679 11
  • #1 19 Kwi 2005 23:07
    wolfixus
    Poziom 10  

Witam, jako ze nie moge znalesc odpowiedzi na moj problem, zadaje to pytanie na forum. Czy do wyzej wymienionego wzmacniacza mozna dodatkowo wyprowadzic wyjscia na przedwzmacniacz, tak aby mozna bylo podlaczyc korektor czy procesor dzwieku? Jezeli jest to mozliwe, to czy jest to skomplikowana operacja i ile to mogloby kosztowac? Dziekuje za odpwiedz i zrozumienie dla laika w tych sprawach.

0 11
  • #2 20 Kwi 2005 07:56
    CervantesJ.
    Poziom 17  

Napisałeś to pytanie bardzo pokrętnie.
    Ogólnie rzecz biorąc niema jako takowego wyjścia z przedwzmacniacza.
    Nie znam tego modelu ale znam SA AX 730, jest troszkę młodszy.
    Korektor lub procesor można podłączyć w pętlę magnetofonu i wtedy należy użyć funkcji TAPE MONITOR (nie wiem czy Twój model ma takową pętlę) Jeżeli masz taką pętlę to wyjscie z amplitunera TAPE REC łączysz z wejściem np. korektora a wyjście korektora łączysz z wejściem TAPE IN (PLAY) amplitunera.
    Osobiście posiadam SA DX 950 a pętli używam do komputera (można jednocześnie np. grać i słuchać radia heh ;-)
    Jakby były jakieś problemy to pisz postaram coś pomóc.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 20 Kwi 2005 10:11
    wolfixus
    Poziom 10  

Witam, czy aby uzyc funkcji Tape Monitor nalezy ja zalczyc jakims przyciskiem na panelu przednim, czy wystarczy podlaczyc procesor przewodami i bedzie funkcjonowac. Co prawda mam instrukcje (po niemiecku), ale nic tam nie wyczytalem o takiej funcji. A czy model AX 730 posiada taka funkcje. Kiedys slyszalem, ze sa to te same modele, inaczej oznaczone, gdyz przeznaczone na inne rynki (720 jest z Niemeic). Moze to jest prawda. Przepraszam za styl, nie mam polskich znakow (nie wiem dlaczego).

1
  • #4 20 Kwi 2005 10:19
    CervantesJ.
    Poziom 17  

W SA AX 730 jest przycisk TAPE MONITOR i zaświeca się dioda czerwona o tej samej nazwie wraz z diodą sygnalizującą wybrane źródło sugnału. W SA DX 950 też jest taki przycisk a obok niego jest żółta dioda.
    Nie wiem jak to jest z wersjami na różne rynki.
    Mam instrukcję obsługi do 730. Ewentualnie mogę zeskanować i podeślę.

0
  • #5 20 Kwi 2005 15:36
    wolfixus
    Poziom 10  

Dzieki za checi, ale nie bedzie mi potrzebna, gdyz u mnie nie ma takiego przycisku, czyli tu jest roznica miedzy modelami 720 a 730. A ja dalej nie wiem jak to mozna podlaczyc.

0
  • #6 20 Kwi 2005 16:06
    tik_tak
    Poziom 36  

Dziwne -niższy model(710) posiada funkcję pętli poprzez monitor.

0
  • #7 20 Kwi 2005 16:21
    wmak
    Poziom 27  

wolfixus napisał:
    Dzieki za checi, ale nie bedzie mi potrzebna, gdyz u mnie nie ma takiego przycisku, czyli tu jest roznica miedzy modelami 720 a 730. A ja dalej nie wiem jak to mozna podlaczyc.

Przycisk nie musi być podpisany TAPE MONITOR, wystarczy TAPE.
    Nie wyobrażam sobie sprzętu bez takiego wejścia i wyjścia do nagrywania - chyba, że wieża z magnetofonem w środku.

Z tyłu powinny być 4 gniazda Tape: 2 Tape Rec (Rec Out) i 2 Tape Play (Tape IN).
    Na gniazdach Tape Rec (out) jest zawsze wybrany sygnał (z Tunera, CD lub Aux) i ten sygnał wysyła się do wejścia korektora.
    Wyjście korektora łączy się z Tape Play (IN).
    Klawisz Tape jest niezależny od pozostałych - przerywa bezpośrednie połączenie i odtwarza ten wybrany sygnał po przejściu przez korektor.
    Tak to powinno działać.
    Porządne korektory mają gniazda i przełącznik Tape Monitor aby zastąpić zajęte gniazda Tape we wzmacniaczu, by móc podłączyć magnetofon.

Wmak

0
  • #8 21 Kwi 2005 10:11
    wolfixus
    Poziom 10  

Polaczylem jak radzil wmak. Sprawdza sie to polowicznie. Sygnal owszem wchodzi, na wyswietlaczu procesora pojawia sie sinusoida, ale to wszystko. Wychodzacy sygnal nie jest modulowany przez pocesor. Co o tym myslicie?

0
  • #9 21 Kwi 2005 11:02
    wmak
    Poziom 27  

A ten procesor dźwieku dzialał przedtem? Masz jego instrukcję ?
    Na próbę połącz szeregowo : kompakt w wejście procesora, wyjście do dowolnego wejścia wzmacniacza.
    Może w procesorze ustawiłeś Bypass - nie będę zgadywać, Twojego procesora nie znam.
    Wmak

0
  • #10 21 Kwi 2005 14:57
    tik_tak
    Poziom 36  

Jeśli nie ma opcji TAPE MONITOR to nie będzie korekcji.

0
  • #11 21 Kwi 2005 18:07
    wolfixus
    Poziom 10  

Witam, jest to procesor Technicsa SH-GE 90, jaby co to mam instrukcje w pdf. Jezeli podlcze go pod CD lub DVD to jest wszystko OK, jest korekcja. Tylko boli mnie to, ze moge modyfikowac tylko sygnal z CD lub DVD, dlatego chcialbym go podlaczyc inaczej, tak aby wszystkie zrodla dzwieku przechodzily przez procesor.

0
  • #12 19 Kwi 2008 23:28
    Melonson
    Poziom 10  

Potwierdzam mozna podpiac pod wejscie Tape rec ja tak mam zrobione i dziala prawidlowo

0
  Szukaj w 5mln produktów