Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LED, 37-42 cali - ok 1500-2000 zł

ckfan 13 Jun 2014 18:19 1680 7
 • #1
  ckfan
  Level 9  
  Z okazji Mundialu, który właśnie się rozpoczął, mam ochotę kupić nowy TV, choć nie wiem czy się nie wstrzymam jeszcze trochę, ale liczę na dobre propozycje dla mnie.  1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,70 x 2,10 m
  2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1m (przy stole podczas pracy na komputerze) - 1,8m (kanapa/łóżko)
  3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 1, ale od czasu do czasu możliwa większa ilość osób (ok. 2-5).
  4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Również bokiem.
  5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej będzie wisieć.
  6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno na wschód, więc słońce świeci tylko rano. Świeciłoby z boku telewizora
  7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 14 cali.
  8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Częstotliwość odświeżania 100 Hz (może za mało?) lub więcej, dekoder MPEG 4, dobra jakość obrazu i dźwięku, bogactwo kolorów, min 2xUSB, 3-4xHDMI, ambilight
  9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC cyfrowa, sygnał z laptopa (gdy będzie służyć jako monitor, wyjście D-SUB, w przyszłości HDMI i WiDi), może w przyszłości jakaś konsola
  10 .Jakie urządzenia? Jak wyżej, dekoder UPC, laptop, w przyszłości może jakaś konsola, pendrive lub dysk przenośny
  11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W zależności od dnia 3-8 godzin.
  12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie ma to dużego znaczenia, która lepsza, tą wezmę. Wolałbym pewnie matową o ile nie będzie przekłamywać kolorów, więc nie jestem zdeterminowany.
  13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, seriale, programy informacyjne
  14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Chciałbym mieć możliwość odbioru radia internetowego lub telewizji, oglądania filmów na youtube. Przeglądanie stron również mile widziane.
  15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Jednego dnia wcale, innego może 3 godziny, ale raczej niezbyt często.
  16. Preferencje co do marki? Brak, ale raczej nie "no name"
  17. Preferencje co do wielkości? 37-42 cale, chyba że do moich warunków nie będzie pasować. Najlepiej chyba 39-40 cali, ale może ktoś tu się wypowie kto ma więcej doświadczenia w tej kwestii.
  18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słabej jakości dźwięk, brak prawdziwej czerni, złe odwzorowanie kolorów, smużenie i inne przekłamania podczas transmisji meczów.
  19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
  20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Im taniej tym lepiej, najlepiej 1500, w porywach do 2000. Najlepszy stosunek ceny do jakości
  21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie musi mieć.

  Z tego co widzę, to proponowane są tu najczęściej Panasonic i Philips. Zależy mi na dobrej jakości meczów i w miarę dobrym dźwięku z głośników. Chciałbym, żeby TV miał ambilight, choć wiem że nie każdy model go posiada. Czy do takiego ciasnego wnętza 40 cali to będzie dobry wybór? A może mniej lub więcej? Z góry dzięki za pomoc :)
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  ckfan
  Level 9  
  Byłem w sklepie i doszedłem do wniosku, że 42 calowy też będzie dobrym wyborem. Tak więc teraz zastanawiam się nad Panasonicami AS500 lub AS600 (w Media polecili mi ten niższy model - podobno ma lepszy obraz, za to AS600 ma 2xUSB (nie problem bo można sobie dokupić rogałęźnik) i 2 rdzeniowy procesor (przydatne przy przeglądaniu stron). Warto dopłacać do AS600?

  Philips i Toshiba też mają swoje zalety (odpowiednio 200 i 400 Hz, choć nie wiem czy to będzie zauważalna różnica), 3D nie jest mi potrzebne, ale zależy mi na płynnym odtwarzaniu filmów (youtube itp.) oraz odtwarzaniu muzyki z radia internetowego. No i oczywiście najlepszy obraz do meczów.

  Który z tych zaproponowanych modeli byłby najlepszy?
 • #5
  ckfan
  Level 9  
  Nie chcę zakładać nowego tematu. Do tej pory nie kupiłem nowego TV :) Wymagania te same co już wcześniej pisałem. Jakie obecne modele można polecić?

  Ważne żeby nic nie przycinało, płynność działania. Najlepiej jakby TV wspierał flasha, aby mecze można było oglądać przez internet :) Co do systemu, to nie musi być android, choć jak czytałem to on chyba jest teraz najlepszym rozwiązaniem. Nie będę się jednak upierał. Przekątna 40-42 cale, cena 1500-2500 (w porywach) :)
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  ckfan
  Level 9  
  Na dobrą sprawę czy można w KODI oglądać transmisje z meczyki.pl lub podobnych stron? Czytałem o wtyczkach, na razie konkretów nie znalazłem na ten temat, ale widzę że ma spore możliwości. Czy może w pełni zastąpić Flasha, który jak się zdeaktualizuje, to i tak możliwe że nie będzie chciał odtwarzać streamów?

  Philips brzmi kusząco i wydaje mi się że pod względem możliwości bije tego Samsunga na głowę, widzę że Panasoniki już podupadły nieco. Wg tego artykułu: http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/117953-p...ziwe-centrum-rozrywki-wspierajace-flasha.html segment niżej posiada flash, więc dziwi czemu 6500 tego nie mają. Czy może wystarczy się zadowolić 5500? Jaka jest różnica między nimi, nie licząc ambilight?
 • #8
  User removed account
  Level 1