Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna II - czy warto zalozyc instalacje gazowa?

blazej18 13 Cze 2014 18:20 10515 10
  • #1 13 Cze 2014 18:20
    blazej18
    Poziom 10  

Marka: renault
    Model:laguna 2

Witam
    Jak w temacie mam pytanie czy warto założyć instalację gazową w ww marce samochodu. Samochód jest z 2002r ma przejechane 207 tys km.
    Nie wiem czy warto zakładać czy nie bo auto trochę benzyny spala a gaz wychodzi dużo taniej autem chce pojeździć dłuższy czas. Proszę o podpowiedź.

1 10
  • #2 13 Cze 2014 19:03
    Abada37
    Poziom 15  

Witam. Policz ile będzie Cię kosztowała instalacja, przelicz to na litry benzyny, ile robisz rocznie kilometrów ile spalisz benzyny przez rok.

0
  • #3 13 Cze 2014 20:06
    robokop
    Moderator Samochody

Kolego, a może byś jeszcze napisał jaki silnik? Bo Renault miało takie "niegazowalne" więc może to zbędna dyskusja?

0
  • #4 14 Cze 2014 00:26
    blazej18
    Poziom 10  

Przepraszam, zapomniałem napisać.
    Silnik 1.8 16V 85 kW.

A co do tego przeliczenia, to ciężko przeliczać, bo teraz do pracy, jeżdżę autobusem itp., a jak zagazuję, to się przerzucę na samochód.

blazej18 napisał:
    Sorki

A przepraszam, to PL forum/ poprawiono!
    [_P_]

0
  • #5 14 Cze 2014 01:15
    prajzl
    Poziom 12  

Wiedz jeszcze, że auto najwiecej pali na zimnym, a do czasu osiągnięcia 90st. powinno chodzić na benzynie. Więc jeśli jeździsz głownie na krótkich dystansach to marny interes. A jeśli często jeździsz po kilkaset km to pewnie, że warto. Oprócz ceny instalacji są jeszcze dodatkowe czesci które sie wymienia i sama instalacja jest upierdliwa dośc awaryjna, przegląd chyba 80zł drożej co roku.
    Ja nigdy nie zakładałem mi się nie opłaca.

1
  • #6 14 Cze 2014 08:07
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

prajzl napisał:
    auto najwiecej pali na zimnym, a do czasu osiągnięcia 90st

prajzl napisał:
    Oprócz ceny instalacji są jeszcze dodatkowe czesci które sie wymienia i sama instalacja jest upierdliwa dośc awaryjna,

prajzl napisał:
    przegląd chyba 80zł drożej co roku

Kolego nie siej herezji bo Mikołaj nie przyjdzie w tym roku do ciebie.......

Oczywiście że się opłaca, jak wyliczyłem to 4x trasa do Frankfurtu lub Hamburga i już jesteś na 0 potem tylko oszczędzasz.
    Jak założysz dobry gaz to przez 5 lat masz bezproblemową jazde, jeśli autko sprawne oczywiście na Pb.

0
  • #7 14 Cze 2014 11:28
    blazej18
    Poziom 10  

Witam
    Najbardziej mnie interesuję czy przebieg auta nie jest już za duży?
    A i kolega mechanik zauważył u mnie wyciek z pod uszczelki głowicy. Czy to prawda że założenie gazu może spowodować szybkie rozsypanie się silnika z tą wadą?
    A i jaką instalację polecacie i jakie są koszty założenia takiego gazu?

0
  • #8 14 Cze 2014 13:07
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Wyciek z pod głowicy i tak musisz usunąć niezależnie czy zamontujesz LPG. 207 tys to raczej niewielki przebieg jak na 12 letnie auto. Silniki 1,8 sa w miare oszczędne, choć rakieta to nie jest przy tej budzie. Jeśli jeździsz powyżej 10 tys rok i odcinki powyżej 10km to zakładaj bez zastanowienia.

0
  • #9 14 Cze 2014 15:18
    zed71
    Poziom 22  

Strumien swiadomosci swia napisał:

Oczywiście że się opłaca, jak wyliczyłem to 4x trasa do Frankfurtu lub Hamburga i już jesteś na 0 potem tylko oszczędzasz.
    Jak założysz dobry gaz to przez 5 lat masz bezproblemową jazde, jeśli autko sprawne oczywiście na Pb.

jest tylko jedno ale ;-) kto dojeżdża z Pl do Frankfurtu lub Hamburga do pracy codziennie? chyba nikt ;-)
    a opłacalność insalacji gazowej: zależy od przejechanych kilometrów: jeżeli robisz min 5-6 km w jedną stronę to się opłaca. jeżeli masz mniej to nie. silnik przy dobrze założonej instalacji (i wyregulowanej) przerzuca na lpg po osiągnięciu określonej temperatury (ok 33-35 stopni) lub czasu (min 10s) tak wiec latem jazda na lpg może nastąpić bardzo szybko ( w wysokich temperaturach) - po ok 10 s, zimą może nawet palić samą benzynę (przy dużym mrozie i przejechanych - powiedzmy- 5km). tak wiec policz sobie kilometry a potem zobacz czy się opłaca ;-)
    koszty użytkowania i założenia gazu:
    przy zakładaniu nie należy osszczędzać na siłę- dobra instalacja to zero problemów. wiele narzekań i kłopotow bierze się z tego że ludzie chcą na siłę oszczędzać (już na etapie montażu)- instalacje sekwencyjne za 1200-1500zł można od razu odrzucić ;-) - to są same kłopoty ;-) dobra instalacja kosztuje min 2300zł -wystarczy policzyć: same wtryski kosztują od 30zł do ponad 200zł za sztukę (a jest ich 4) te za 30 "wystarczą" na 20-30 tys km, dobre wytrzymają ok 150 tys km ;-) tak samo parownik ;-)
    ważne jest też regularne serwisowanie instalacji: przegląd i wymiana filtrów (są dwa) do 15 tys (z wymianą jednego filtra) i co 30 tys (z wymianą 2 filtrów) - kosztuje niedużo (od 50zł) ale pozwala na uniknięcie problemów ;-)

0
  • #11 15 Cze 2014 12:18
    anet870
    Poziom 25  

Opłaca się montować gaz,wraca się szybko i więcej pkt na orlenie:)u mnie w caddy 1.4 i laguna 2 1.6 zwrot poniesionych kosztów niespełna po pół roku.Zamontowany brc i od razu po montażu w cenie wjechali pojazdami na hamownię oraz dali wyniki:) w caddy cena 3600,- a w laguna 2700,-

1