Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna II - czy warto zalozyc instalacje gazowa?

13 Jun 2014 18:20 13800 10
  • Level 10  
    Marka: renault
    Model:laguna 2

Witam
    Jak w temacie mam pytanie czy warto założyć instalację gazową w ww marce samochodu. Samochód jest z 2002r ma przejechane 207 tys km.
    Nie wiem czy warto zakładać czy nie bo auto trochę benzyny spala a gaz wychodzi dużo taniej autem chce pojeździć dłuższy czas. Proszę o podpowiedź.
  • Level 15  
    Witam. Policz ile będzie Cię kosztowała instalacja, przelicz to na litry benzyny, ile robisz rocznie kilometrów ile spalisz benzyny przez rok.
  • Level 10  
    Przepraszam, zapomniałem napisać.
    Silnik 1.8 16V 85 kW.

A co do tego przeliczenia, to ciężko przeliczać, bo teraz do pracy, jeżdżę autobusem itp., a jak zagazuję, to się przerzucę na samochód.

blazej18 wrote:
    Sorki

A przepraszam, to PL forum/ poprawiono!
    [_P_]
  • Level 12  
    Wiedz jeszcze, że auto najwiecej pali na zimnym, a do czasu osiągnięcia 90st. powinno chodzić na benzynie. Więc jeśli jeździsz głownie na krótkich dystansach to marny interes. A jeśli często jeździsz po kilkaset km to pewnie, że warto. Oprócz ceny instalacji są jeszcze dodatkowe czesci które sie wymienia i sama instalacja jest upierdliwa dośc awaryjna, przegląd chyba 80zł drożej co roku.
    Ja nigdy nie zakładałem mi się nie opłaca.
  • Level 43  
    prajzl wrote:
    auto najwiecej pali na zimnym, a do czasu osiągnięcia 90st

prajzl wrote:
    Oprócz ceny instalacji są jeszcze dodatkowe czesci które sie wymienia i sama instalacja jest upierdliwa dośc awaryjna,

prajzl wrote:
    przegląd chyba 80zł drożej co roku

Kolego nie siej herezji bo Mikołaj nie przyjdzie w tym roku do ciebie.......

Oczywiście że się opłaca, jak wyliczyłem to 4x trasa do Frankfurtu lub Hamburga i już jesteś na 0 potem tylko oszczędzasz.
    Jak założysz dobry gaz to przez 5 lat masz bezproblemową jazde, jeśli autko sprawne oczywiście na Pb.
  • Level 10  
    Witam
    Najbardziej mnie interesuję czy przebieg auta nie jest już za duży?
    A i kolega mechanik zauważył u mnie wyciek z pod uszczelki głowicy. Czy to prawda że założenie gazu może spowodować szybkie rozsypanie się silnika z tą wadą?
    A i jaką instalację polecacie i jakie są koszty założenia takiego gazu?
  • Level 39  
    Wyciek z pod głowicy i tak musisz usunąć niezależnie czy zamontujesz LPG. 207 tys to raczej niewielki przebieg jak na 12 letnie auto. Silniki 1,8 sa w miare oszczędne, choć rakieta to nie jest przy tej budzie. Jeśli jeździsz powyżej 10 tys rok i odcinki powyżej 10km to zakładaj bez zastanowienia.
  • Level 23  
    Strumien swiadomosci swia wrote:

Oczywiście że się opłaca, jak wyliczyłem to 4x trasa do Frankfurtu lub Hamburga i już jesteś na 0 potem tylko oszczędzasz.
    Jak założysz dobry gaz to przez 5 lat masz bezproblemową jazde, jeśli autko sprawne oczywiście na Pb.

jest tylko jedno ale ;-) kto dojeżdża z Pl do Frankfurtu lub Hamburga do pracy codziennie? chyba nikt ;-)
    a opłacalność insalacji gazowej: zależy od przejechanych kilometrów: jeżeli robisz min 5-6 km w jedną stronę to się opłaca. jeżeli masz mniej to nie. silnik przy dobrze założonej instalacji (i wyregulowanej) przerzuca na lpg po osiągnięciu określonej temperatury (ok 33-35 stopni) lub czasu (min 10s) tak wiec latem jazda na lpg może nastąpić bardzo szybko ( w wysokich temperaturach) - po ok 10 s, zimą może nawet palić samą benzynę (przy dużym mrozie i przejechanych - powiedzmy- 5km). tak wiec policz sobie kilometry a potem zobacz czy się opłaca ;-)
    koszty użytkowania i założenia gazu:
    przy zakładaniu nie należy osszczędzać na siłę- dobra instalacja to zero problemów. wiele narzekań i kłopotow bierze się z tego że ludzie chcą na siłę oszczędzać (już na etapie montażu)- instalacje sekwencyjne za 1200-1500zł można od razu odrzucić ;-) - to są same kłopoty ;-) dobra instalacja kosztuje min 2300zł -wystarczy policzyć: same wtryski kosztują od 30zł do ponad 200zł za sztukę (a jest ich 4) te za 30 "wystarczą" na 20-30 tys km, dobre wytrzymają ok 150 tys km ;-) tak samo parownik ;-)
    ważne jest też regularne serwisowanie instalacji: przegląd i wymiana filtrów (są dwa) do 15 tys (z wymianą jednego filtra) i co 30 tys (z wymianą 2 filtrów) - kosztuje niedużo (od 50zł) ale pozwala na uniknięcie problemów ;-)
  • Level 43  
    zed71 wrote:
    kto dojeżdża z Pl do Frankfurtu lub Hamburga do pracy codziennie? chyba nikt

Od e mnie jest 1100km. Kilku gości smiga co 2-3 tyg.
  • Level 26  
    Opłaca się montować gaz,wraca się szybko i więcej pkt na orlenie:)u mnie w caddy 1.4 i laguna 2 1.6 zwrot poniesionych kosztów niespełna po pół roku.Zamontowany brc i od razu po montażu w cenie wjechali pojazdami na hamownię oraz dali wyniki:) w caddy cena 3600,- a w laguna 2700,-