Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coś jak Camtasia - Nagrywanie jednocześnie z web kamery i pulpitu

13 Cze 2014 22:45 3378 3
  • Poziom 36  
    Witam.

Poszukuję softu do nagrywania video z dwóch źródeł jednocześnie (kamery web i pulpitu Windows). Camtasia jest niezła, niestety notebook Acer 6460 na Windows 7 64 bit, pamięci 3GB nie daje rady (dźwięk się zacina).

Może podpowiedź jakiegoś lżejszego softu? HyperCam2 jest niezły ale można nagrywać pulpit co najwyżej...
  • Computer Controls
  • Poziom 1  
  • Computer Controls
  • Poziom 11  
    Można osobno nagrać pulpit (tak, właśnie hyper camem 3) i osobno video z kamerki (programem youcam lub jak jest jakiś inny od sterowników kamerki np. Logitech daje live cam chat czy jakiś taki przy zakupie). Wtedy tworzy się punkt wspólny(aby złapać synchronizację) na filmie tzn. Odpalasz nagrywanie pulpitu i na tym nagrywaniu widać jak odpalasz nagrywanie kamerki i później w jakimś programie to renderujesz razem i przycinasz, ustawiasz gdzie ma być kamerka.

Wiele moich znajomych prowadzących kanały na youtubie (nagrywając gry z kamerą) radzi sobie właśnie w powyższy sposób.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    MiziMizia napisał:
    Wtedy tworzy się punkt wspólny(aby złapać synchronizację)

Ojj... Żeby to było tak proste. Jakbyś nie ustawiał tekst i obraz ci się rozjadą. Wynika to z wielu czynników, błędów kompresji, właściwości kodeków audio, video.

Zauwałyłem jednak, że problem przycinania się dźwięku związany jest z użyciem smartfona jako mikrofonu ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wo.voice&hl=pl ). Dźwięk jest idealny, zero szumu, czysty, idealny dźwięk. W przeciwieńśtwie do najlepszego nawet mikrofonu wpiętego do wejścia mikrofonowego najlepszego nawet laptopa.

Nie wiem może rozwiązaniem byłoby użycie jakiegoś profesjonalnego mikrofonu studyjnego na USB (nie wiem czy takie są).

Podsumowując nie rozchodzi się o wydajność komputera, ale o niedoskonałość aplikacji Wo Mic (lub może raczej interfejsu (WiFi / Bluetooth czy nawet USB).