Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda - domykanie szyberdachu ze sprzęgłem

13 Cze 2014 23:01 879 4
  • Poziom 12  
    Zamontowałem moduł domykania szyb i szyby działają bez problemu, jak moduł wykryje przeciążenie to kończy domykanie.

Problem jest jednak z szyberdachem, posiada on sprzęgło przeciążeniowe, po zamknięciu i trzymaniu przycisku "zamknij" silniczek mieli na sprzęgle. Gdy podłączyłem silniczek pod moduł domykania to nie jest wykryte odpowiednie obciążenie i moduł nie przerywa domykania, silniczek mieli przez około 10 sekund aż moduł przestanie podawać napięcie.

Jestem amatorem w elektryce i licze na wasza pomoc,
    Czy jest możliwość zastosowania czegoś co obciąży układ tak żeby moduł wykrywał obciążenie silniczka szyberdachu?

Jeśli chodzi o wyłącznik krańcowy, to takiego nie posiada ten szyberdach. Honda Prelude 4 gen.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Nie ma możliwości regulacji prądu dla szyberdachu?
  • Poziom 12  
    Teodor85 napisał:
    Nie ma możliwości regulacji prądu dla szyberdachu?

na module domykania nie ma czegoś takiego, gdyby było to nie zakładał bym tego tematu
    teoretycznie po podpięciu czegoś równolegle do kanału który domyka szyberdach powinno zwiększyć się obciążenie i moduł by by bardziej czuły, tylko jak i co podłączyć żeby tak było...?
  • Poziom 20  
    Masz jakiś model tego modułu?
  • Poziom 12  
    Teodor85 napisał:
    Masz jakiś model tego modułu?

niestety moduł typu "no name", zainstalowany w aucie i nie chce go wyjmować,

pytanie czy idzie obejść to bez ingerencji w moduł, sprzęgło w szyberdachu nie ma niestety regulacji żeby zwiększyć obciążenie

Moduł działa standardowo czyli wychodza dwa przewody i są one szeregowo podłączone z plusowym przewodem silniczka