Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie subwoofera do wieży

13 Cze 2014 23:14 3561 4
 • Poziom 2  
  Wieża JVC UX-G60 posiada wyjście "Subwoofer out", do którego chciałbym podłączyć subwoofer. Poniżej zdjęcie tyłu wieży oraz fragmentu instrukcji:
  Podłączenie subwoofera do wieżyPodłączenie subwoofera do wieży

  Mam parę pytań odnośnie doboru subwoofera:
  1. Rodzaj: aktywny czy pasywny? Wydaje mi się, że jedynym słusznym wyborem będzie aktywny.
  2. Przy wyborze mam się kierować jakimiś parametrami, czy każdy subwoofer aktywny będzie pasował do tej wieży? Dokładniej chodzi mi o to, że w przypadku głośników należy dopierać odpowiednią impedancję, żeby nie była mniejsza niż w wzmacniaczu. Czy w tym przypadku nie ma to znaczenia i kupujemy dowolny subwoofer aktywny i podpinamy go do wieży kablem RCA-RCA?
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Oczywiście to wyjście tylko pod aktywny subwoofer. Jego parametry impedancji są nieistotne ale by oczywiście nie był zbyt wielkiej mocy względem tego zestawu JVC. Jeśli wieża ma około 30-40W na kanał to nie bierz większego subwoofera niż 100W .
 • Poziom 2  
  Podczas poszukiwań nasunęło mi się kolejne pytanie, w przypadku takich wyjść/wejść jaki należy kabel kupić i do czego go podłączyć?
  1. Czy połączyć "subwoofer out" w wieży z:
  - lewym "Line in" w subwooferze kablem RCA - RCA,
  - lewym i prawym "Line in" kablem typu Y,
  - "from receiver"?
  Podłączenie subwoofera do wieży
 • Poziom 2  
  Finalnie w wieży mam jedno wyjście i w subie jedno wejście. Jako, że posiadam w domu kabel 2xcinch - 2xcinch to czy mogę z niego skorzystać i podłączyć np. biały(wieża) - biały(sub), albo czerwony - czerwony, czy muszę dokupić kabel 1xchinch - 1xchinch?
 • Poziom 39  
  Możesz skorzystać z jednej żyły stereofonicznego . I oczywiście do gniazda LINE IN (czasami przy lewym jest zapis MONO USE LEFT czyli lewy LINE IN lewy wprowadza sygnał LFE tak jak u Ciebie gdy masz jedno wyjście z wieży).