Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorszy obraz po podłączeniu więcej niż 2 kamer

Speedcam 14 Cze 2014 07:17 1224 8
  • #1 14 Cze 2014 07:17
    Speedcam
    Poziom 14  

Witam, mam problem tego typu, kupiłem rejestrator VDiline do tego wiadomo rejestrator i pomału kupuje kamery, kupiłem 1 wszystko OK kupiłem 2 OK, ale gdy kupiłem i podłączyłem 3 kamerę pod CH3 obraz wyraźnie się zepsuł, pomyślałem gorsza kamera ale te same parametry co wcześniejsza więc podłączyłem tą kamerę pod CH2 i obraz był super więc dalej podłączyłem pod CH3 i dalej kicha obraz slaby i rozmazany.
    Mam takie pytanie co to może by że się tak obraz psuje( dodam że na pierwszych dwóch kamerach obraz jest ładny cały czas nawet jak podłącze 3 dopiero ta 3cia jest gorszej jakości) ale tylko po wyżej 2 kamer i jak to poprawić ?

0 8
  • #2 14 Cze 2014 07:34
    belfegor1988
    Poziom 16  

Witam, w moim rejestratorze mam podpięte 3 kamery. Rejestrator niby obsługuje 100kl/s w jakiejś tam rozdzielczości - teraz nie jestem w stanie sprawdzić (albo 25kl/s bo też miałem swego czasu podpięte 2 kamery i jak dokupiłem trzecią to pamiętam , że zmiejszałem szybkość zapisu) Może Ty również powinieneś w opcjach nagrywania zmieniejszyć ilość klatek na sekundę i dopiero rejestrator odblokuje lepszą rozdzielczość. Ja mam chyba po 6 na kamerę. Tak już sobie przypomniałem 25kl/s w chyba rozdzielczości D1. Pozdrawiam.

Spróbuj może podmienić kamery miejscami, może coś się zmieni.

0
  • #3 14 Cze 2014 08:55
    starob
    Poziom 25  

Nie wiem który model kupiłeś? ... ale wygląda na to, że "widziały gały co brały" :)
    w specyfikacji czasami nie stoi?:
    Nagrywanie w D1 z prędkością do 25 kl/s na dwóch kanałach, pozostałe kanały CIF prędkością 25kl/s.

Przeglądałem ofertę rejestratorów tej marki. W większości przypadków specyfikacje są tak napisane,że sugerują klientowi lepsze parametry niż posiada. Dopiero po doczytaniu się szczegółów wynika, że nie jest tak "różowo". Stary numer - bo napisane jest to w taki sposób, że nie można zarzucić oszustwa.

np. DVR-004 specyfikacja na stronie
    - prędkość nagrywania 100 kl/s w D1

klient myśli, że super!!!!

czytasz szczegóły
    - nagrywanie w D1 z prędkością do 25 kl/s

4 kanały X 25kl dają 100kl ?? - więc o co pretensje?

0
  • #4 27 Cze 2014 13:37
    Speedcam
    Poziom 14  

a więc jaki powinien być rejestrator aby obsługiwał 4 kanały w ładnym obrazie ? proszę o linki z allegro !
    szczerze mówiąc jestem laikiem w tej kwestii a kupony rejestrator nie spełnia moich oczekiwań, 2 kanały super a reszta kicha.

0
  • #5 27 Cze 2014 22:23
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

Speedcam napisał:
    proszę o linki z allegro !.
    Wzywasz, kolego, do łamania regulaminu (patrz punkt 3.1.18).

0
  • #6 28 Cze 2014 08:30
    Speedcam
    Poziom 14  

ok przepraszam, chodziło mi o jakiś konkretny model, i czy można np. kupić taki rejestrator do 500 zł ? czy to już kwota o wiele wyższa.

0
  • #7 28 Cze 2014 13:02
    starob
    Poziom 25  

Speedcam napisał:

szczerze mówiąc jestem laikiem w tej kwestii a kupony rejestrator nie spełnia moich oczekiwań, 2 kanały super a reszta kicha.

Od tego należało rozpocząć!!!

W tym momencie to trudno już coś doradzić nie wiedząc jakie jest przeznaczenie monitoringu i jaki sprzęt kupiłeś.

Hipotetycznie zakładam, że potrzebujesz tylko rejestracji obrazu w celu odtworzenia w momencie gdy coś się wydarzy, bez ciągłego podglądu?

Domyślam się, że głównym kryterium jest budżet.
    W tym przypadku zrobiłbym tak:
    - kupiłbym kamery IP z możliwością rejestracji na wewnętrznej karcie SD. Takie kamery o przyzwoitych parametrach to koszt ok 300zł/szt. Jest to wystarczające do sporadycznego odczytu zapisów. Jest ryzyko kradzieży kamery razem z zapisami.
    - aby poprawić komfort obsługi można takie kamery połączyć po sieci LAN z zewnętrznym dyskiem sieciowy NAS, na który kamerki zrzucałyby obraz. Dodatkowy kosz do 500zł. Dodatkowo zyskałbyś parę fajnych funkcji - jak np. serwer multimediów. Można wtedy nie prowadzić osobnego zasilania tylko zasilić kamery po kablu sieciowym
    - zawartość zapisów zapisów z kart SD jak i z NAS mógłbyś przeglądać z dowolnego kompa.

Bez znajomości typu Twoich kamer "niebezpiecznie" jest coś radzić.

0
  • #8 28 Cze 2014 13:46
    Marek31415
    Poziom 31  

starob napisał:
    - kupiłbym kamery IP z możliwością rejestracji na wewnętrznej karcie SD. Takie kamery o przyzwoitych parametrach to koszt ok 300zł/szt. Jest to wystarczające do sporadycznego odczytu zapisów. Jest ryzyko kradzieży kamery razem z zapisami.

Może podaj przykłady tych kamer. W tej cenie to raczej tylko zabawki. A największe ryzyko, to brak nagrania w momencie jak się coś faktycznie stanie.

0
  • #9 28 Cze 2014 15:41
    starob
    Poziom 25  

Marek31415 napisał:
    starob napisał:

Może podaj przykłady tych kamer. W tej cenie to raczej tylko zabawki. A największe ryzyko, to brak nagrania w momencie jak się coś faktycznie stanie.

Poprzednia odpowiedź wylądowała w koszu z powodu $3.1.11 więc proszę określ swoje oczekiwania, to postaram się merytorycznie odpowiedzieć.

0
  Szukaj w 5mln produktów