Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIEC Lycamobile - tethering??

14 Cze 2014 09:54 4623 4
  • Poziom 12  
    Witam

niedawno pojawiła się w miarę nowa jak na polski rynek sieć Lycamobile (jeżeli chodzi o w miarę sensowne pakiety)

zastanawiam się jak w warunkach wakacyjnych połączyć się ze starym kompem (windows xp) z telefonem 3g (typu nokia e66) bez nadawania wifi?

są problemy w tej sieci w standardowym Nokia PC Internet Access, m.in. nie widzi jej.. :-((

czy są jakieś ALTERNATYWY w oprogramowaniu/sposobach łącza wypróbowane w takiej sytuacji?

może specjalnie coś wykombinowali w tej właśnie sieci - za bardzo "wirtualnej"??

dzięki z góry za Wasze doświadczenia

pzdr

- - -
    na marginesie w tej sieci mamy, dla porównania
    - Lycamobile niby np. za te 25 zł - 5GB

- Play za 30 zł + pakiet ->po przeliczeniu kosztu 1 MB wychodzi ok. 2,67 GB (przyjmując dla uproszczenia 1 GB to 1000 MB zamiast tych 1024)

- Orange 25 zł jakieś 1,25 GB

zatem za 1 zł mamy jakieś:
    - 0,089 GB w Play
    - 0,05 GB w Orange
    - 0,2 GB w Lycamobile

minusy: drogo wychodzi w Lycamobile poza pakietem tych transferów, w zasadzie wszędzie dodatkowe koszty, nie ma utrzymania WYCHODZACYCH np za rok jak w Orange ;-(((
  • Poziom 9  
    Witaj.
    Tethering, czyli udostępnianie łącza przez wifi (możesz ograniczyć sieć do jednego usera, a nawet udostępniać tylko jednemu wybranemu komputerowi) niestety nie działa w Lyca.

Mam pakiet 3gb za 15 zł i niestety nie mogę go z tabletu udostępnić do telefonu... a szkoda. Niby wszytko jest ok, telefon się łaczy, tylko żadnycho danych sie przesyła :(

Nie wiem jak to będzie w modemie 3g. Jeszcze nie testowałam. Powinno działać. Zasięg jest Plusa, bardzo dobry, lepszy niż Play.

Swoją drogą bardziej sie opłaca kupić 2x po 3gb, bo za 30 zł dostaniesz 6gb.
    Możesz włączyć aż 3 pakiety internetowe naraz, plus np. pakiet tanich minut i jeszcze jeden do smsow.
  • Poziom 12  
    może ktoś próbował przez modem 3g? ciekawa sprawa, w końcu to sieć "wirtualna"..
  • Poziom 10  
    qr napisał:
    może ktoś próbował przez modem 3g? ciekawa sprawa, w końcu to sieć "wirtualna"..

Próbowałem: modem huawei e3272 hilink - nie działa.

Do sieci się loguje, można puścić tracerouta ale nic więcej nie działa.
    Co ciekawe na starcie i tak pobrał 2 grosze za jakąś transmisje danych.

Może ktoś próbował przez modem 3g nie hilink?

pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 9  
    Modem: E3131s-2

Włączyłem tethering na windows 7.
    Telefon z androidem jak zwykle się połączył, wymiany danych brak.

O co chodzi z tą Lyca? Nie rozumiem dlaczego to nie działa.