Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

comsat te 1050 hd - jak odtworzyć obraz i dźwięk poprzez kabel hdmi?

puzi20 14 Cze 2014 12:23 1917 8
  • #1 14 Cze 2014 12:23
    puzi20
    Poziom 10  

Witam nie udaje mi się odtworzenie poprzez kabel hdmi obrazu i dźwieku z laptopa. Podłączyłem tak : comsat te 1050 hd - jak odtworzyć obraz i dźwięk poprzez kabel hdmi? , czy da sie wogóle tak?

0 8
  • #2 14 Cze 2014 12:48
    Polon_us
    Poziom 40  

Jeśli dobrze "zrozumiałem" rysunek, kolega podłączył laptopa do owego Comsata kablem hdmi i następnie owy Comsat kablem Euro do telewizora.

Jeśli mój odczyt był poprawny, to połączenie wykonane przez kolegę jest kompletnie nie poprawne, a wręcz może uszkodzić czy to gniazdo laptopa, czy to dekodera Comsatu. Obydwa gniazda HDMI są gniazdami wyjściowymi sygnału video i nie można ich łączyć razem.

0
  • #3 14 Cze 2014 12:50
    puzi20
    Poziom 10  

okej no to jak mam to podłączyć poprawnie?

0
  • #4 14 Cze 2014 12:53
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę podać, jakie gniazda ma laptop (najlepiej zdjęcie).

To samo dotyczy telewizora + producent/model.

0
  • #5 14 Cze 2014 13:00
    puzi20
    Poziom 10  

laptop: DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
    VGA (D-sub) - 1 szt.
    HDMI - 1 szt.
    RJ-45 (LAN) - 1 szt.
    USB 2.0 - 1 szt.
    USB 3.0 - 2 szt.
    Wejście mikrofonowe - 1 szt.
    Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
    Czytnik kart pamięci - 1 szt.

telewizor lg flatron 100hz digital ZŁĄCZA:
    a) - Mini-Jack 3,5mm (inaczej nazywane Jack) (czarny / zielony okrągły wtyk) (służy do podłączenia słuchawek - sam dźwięk) (1 złącze)
    - SVHS (inaczej nazywane S-Video, S-VHS, Super-VHS, Super-Video) (czarny okrągły wtyk) (służy do podłączenia np. komputera, DVD itd. - sam obraz, aby uzyskać dźwięk należy podłączyć przynajmniej jedną bądź dwie wtyczki AUDIO L+R) (1 złącze)

- 3x EURO ZŁĄCZE (inaczej nazywane Czincze, Scart, Euro) (żółty, biały, czerwony okrągły wtyk) (służy do podłączenia np. odtwarzacza DVD, magnetowidu Wideo, konsola gier, kamery, aparatu itd. - obraz wraz z dźwiękiem) (1 komplet złączy)

b)- AV (inaczej nazywane Czincze, Scart, Euro, RGB) (czarny, pomarańczowy lub niebieskie prostokątny wtyk) (służy do podłączenia DVD, Wideo, konsola gier itd. - obraz wraz z dźwiękiem) (2 złącza)

- Audio L+R (inaczej nazywane AUDIO OUT) (biały, czerwony okrągły wtyk) (służy do podłączenia dodatkowego sprzętu audio itd.)
    Złącze
    D-subEuros-video

0
  • #6 14 Cze 2014 14:07
    simhak
    Moderator - SAT

Co konkretnie chcesz uzyskać?
    Obraz z laptopa na telewizorze czy obraz z dekodera na laptopie?

0
  • #7 14 Cze 2014 14:52
    puzi20
    Poziom 10  

z laptopa i dźwiek na telewizorze

0
  • #8 14 Cze 2014 15:47
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, już teraz można powiedzieć, że chyba bez konwertera sygnału video nie obędzie się.

Ale nie chciałbym przesądzać sprawy, dopóki kolega nie poda modelu tego telewizora.
    Opis gniazd jest bardzo nieprecyzyjny i budzi we mnie mieszane uczucia.
    Także, aby mieć 100% pewności, wolałbym przejrzeć instrukcję tego telewizora.
    Nazwa Flatron 100Hz odnosi się do bardzo dużej grupy telewizorów o różnych możliwościach.

0
  • #9 14 Cze 2014 17:40
    Rozjechany_Króliczek
    Poziom 23  

W czasach kiedy Twój TV był nowością nikt nawet nie wiedział że kiedyś będzie istniało coś takiego jak "dźwięk i obraz przez HDMI"

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo