Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 moduł komfortu - inny przypadek niż wszystkie

bolek601 14 Cze 2014 12:30 3573 10
  • #1 14 Cze 2014 12:30
    bolek601
    Poziom 6  

Witam

Posiadam Passat B5 Kombi 97r z modułem komfortu na dwie wtyczki, 4 szyby w elektryce, climatronic...

Kiedyś wszystko działało poprawnie.
    Przestały działać następujące rzeczy: alarm, szyby wszystkie, oświetlenie wnętrza, buzer zostawionych świateł, klapa tył)

Wykonałem:
    - sprawdzenie wiązek wraz z lutowaniem i nową izolacją(były śladowe ilości śniedzi)
    - sprawdzenie zamka drzwi, krańcówek i zimnych lutów(były zimne luty)ALARM ZADZIAŁAŁ Z PILOTA WRAZ Z CENTRALNYM - po wykonaniu tego zabiegu.
    - po wyciągnięciu obu wtyczek z modułu i włożeniu ich WSZYSTKO DZIAŁAŁO około dzień i znów przestawało i tak po powtórzeniu wypięcia/wpięcia znów działało aż pewnego razu doraźny zabieg wypinania nie pomógł.

Na obecną chwilę:
    - do modułu dochodzi prąd (sprawdzany na żarówce 21W słynny niebiesko-czerwony kabel)
    - jak się w module ręcznie przesunie cewkę to światło kabiny świeci lecz po zamknięciu drzwi nie gaśnie
    - druga cewka w module po zwarciu uruchamia klakson(działała ona podczas alarmu)
    -DZIAŁAJĄ wszystkie szyby po przekręceniu kluczyka w zamku jako otwieranie domykanie ale NIE DZIAŁAJĄ na przyciskach w środku.
    - jak zamykam drzwi kluczykiem(działa centralny) i zaczyna migać dioda w drzwiach jednak alarm nie działa.

Proszę o pomoc może jeszcze jakieś sugestie gdzie coś pominąłem ale raczej wszystkie opcje z dostępnych tematów przerobiłem.
    Jednak zawsze jak ktoś miał z tym problem to szyby nie działały a mi po przytrzymaniu kluczyka w zamku szyby funkcjonują.

0 10
  • #2 16 Cze 2014 17:49
    bolek601
    Poziom 6  

Czy naprawdę wyczerpałem już wszystkie dostępne możliwości/
    Zapytam tak: Czy np. zimne luty w drzwiach pasażera mogą powodować któreś z tych objawów?

Sprawdzałem też po odpięciu modułu czy pracuje zamek klapy i jest on sprawny po podłączeniu zasilania, więc na tej trasie kabla jest wszystko sprawne, czyli moduł nie podaje sygnału na klapę lecz na resztę drzwi działa bez zarzutu. Jeśli dobrze rozumiem to musi gdzieś brakować mu masy bądź plusa. Może jeszcze ktoś coś podsunie...

0
  • #3 16 Cze 2014 17:53
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Moduł przelutowany od strony pinów?

0
  • #5 16 Cze 2014 21:22
    bolek601
    Poziom 6  

Modul przepatrzony przez fachowca z miernikiem ktory nznalal. Mokro bylo ale nie w samym module tylko pod wykladzinka ale wszystkie kable przelutowalismy. Zauwazylem ze CZERWONY kabel ktory wychodzi z modulu komfortu jako PIN 3 jest podtopiony...BARDZO PROSZE czy ktos moze odczytac mi ze schematu gdzie on idzie. Niestety ktos pisal na forum ze do bezpiecznika 37 ale ja rozebralem ile sie da i idzie we wiazce az w podszybiu i jest przysmazony wiec prosze pomorzcie znalezc jego drugi koniec...

0
  • #6 16 Cze 2014 21:27
    jokerro
    Poziom 33  

Podmien komfort,tego wszedzie pełno a siadały w tych autach przeciez az miło.

0
  • #7 16 Cze 2014 21:30
    bolek601
    Poziom 6  

Teraz jak znalazlem CZERWONY przysmazony kabel to nic nie wpinam, chcialbym go wymienic tylko nie umiem czytac schematow moze ktos podpowie od czego ten kabel i gdzie idzie

0
  • #8 16 Cze 2014 21:32
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czerwony to pewnie zasilanie stałe. Pewnie idzie w bezpieczniki. Pewnie, bo nie mam schematu. Jak wkleisz, to Ci odczytam.

0
  • #9 16 Cze 2014 21:39
    coperfild
    Poziom 33  

Kolego rozwiń wiązkę z modułu kawałek dolej , kilka przewodów jest łączonych i izolowanych
    często się utleniają w tych miejscach.

0
  • #10 16 Cze 2014 21:43
    bolek601
    Poziom 6  

Bardzo proszę o informacje gdzie idzie CZERWONY kabel wychodzi z PIN nr 3 modulu komfortu. Nie idzie do bezpiecznikow tylko wysoko w podszybie do najgrubszej wiazki

Dodano po 46 [sekundy]:

Niestety nie znalazlem schematu moze ktos sie bardziej zna i latwiej mu to przyjdzie

0
  • #11 18 Cze 2014 05:32
    bolek601
    Poziom 6  

Jesli sie komus przyda to napisze: Pin nr 3 wychodzacy z modulu komfortu jako kabel koloru CZERWONEGO idzie do kostki znajdujacej sie w lewym slupku kolo otwierania przedniej maski a nastepnie idzie nad kolumne kierownicza i mniej/wiecej w polowie tej kolumny jdest polaczony z innymi czerwonymi takimi jak: sygnal B+ ze stacyjki czy sygnal B+ do radia...

0