Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo s40 1,8 1996 - ściąga i nikt nie wie co mu jest

14 Cze 2014 13:07 1683 23
  • Poziom 15  
    Wyjaśni mi ktoś co może być przyczyną że auto ściąga w prawo na oponach zimowych?
    Opony zimowe mam 4x nowe firestone kupione w necie są NOWE do tego 4 używane felgi stalowe. No i ściąga w prawo.
    Na oponach letnich które są raczej już zużyte dość mocno, gorzej jeszcze tylne wiek od 5-10lat + używane oryginalne alufelgi prowadzi się idealnie, leci jak strzała na wprost.
    Ustawiałem już raz zbieżność i geometrię na komputerze i nic.
  • Poziom 15  
    Witam. Skoro na letnich nie sciąga to wina leży po stronie opon zimowych. Zamień koła prawo na lewo.
  • Moderator Samochody
    saa204 napisał:
    nowe firestone kupione w necie są NOWE

A może zwyczajnie, krzywo zrobione nalewki.
  • Poziom 15  
    są kierunkowe
  • Poziom 15  
    witam. Miałem na myśli żebyś zamienił prawe przednie koło na inne. Jest możliwość że jest to wina opony - koła.

Dodano po 3 [minuty]:

Sam przerabiałem podobny problem i u mnie była winna opona. Po zamianie stronami zaczeło sciągać w drugą stronę.
  • Poziom 15  
    Ale jak jesli one są nowe, a letnie mam w okropnym stanie popękane itp a jedzie idealnie.
  • Poziom 24  
    Nie szukaj odpowiedzi w internecie, tylko jak zrób jak radzi Abada37 i podziel się spostrzenieniami, jak nowe wszak możesz reklamować.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam. Jest kilka możliwości; inny miesiac rok dzień produkcji. ewentualnie jakaś inna mieszanka gumy stawia większy opór toczenia.

Dodano po 4 [godziny] 4 [minuty]:

Ciekawostka. Opona zimowa napompowana prawidłowo 1,8 atm. Miała powiedzmy 50% ugięcia. Na oko za mało, bo wyglądało jak [kapeć] MYŚLE DAM WIĘCEJ I POMPUJĘ 2 - 2,5 - 3,0 ZREZYGNOWAŁEM A OPONA DALEJ 50% UGIĘCIA. Manometr z atestem. Tak że z twoją nową oponą też może być coś nie tak.

Dodano po 10 [minuty]:

Ewentualnie jeszcze jedna ciekawostka. Wymieniłem klijentowi łożyska na przedniej osi bo wyły [tak twierdził klijent ] kilka pln poszło. Po wymianie jak wyło tak wyje. Diagnoza - winne opony. Gość założył inne koła i łożyska [nowe] się naprawiły.
  • Poziom 15  
    No ale ja za sporą kasę je kupiłem. Tanie nie były po 160zł sztuka. Letnie kupiłem na szrocie za 100zł 2 szt i jezdzi się jak nowym autem mimo ze opony praktycznie są do wyrzucenia. Głębokość od 1-3mm.
  • Moderator Samochody
    No to znaczy ze twoje nowe opony są krzywo nalane, są zwyczajnie do kitu.
  • Poziom 15  
    Witam. Identyczny temat był wałkowany w listopadzie. czy aby to nie ta sama uparta osoba która myśli że forum mu naprawi samochód na odległość???
  • Moderator Samochody
    saa204 napisał:
    160zł sztuka

Co to za cena , Conti 215 r15 po 200 zł za sztukę za bardzo dobre używki trzeba dać.
  • Poziom 15  
    to nowe tyle kosztowały za używki dałem od 50-100zl za sztuke
  • Moderator Samochody
    No to widzisz co te nowe są warte. My mamy opony z zachodu, ceny też inne,nie mówię tu o sklepach
  • Poziom 15  
    a o marce millenium co sądzicie?
  • Moderator Samochody
    Pierwsze słyszę o takiej marce.
  • Poziom 11  
    Reklamuj te opony bo to ewidentnie ich wina.
  • Poziom 15  
    Nie te Millenium to mam letnie jezdzi się jak tralala. Mowie o zimowych firestone
    Szkoda mi je wyrzucić bo jako jedyne je mam nowe ze sklepu, a czy krzywa felga może powodować ściąganie?
  • Poziom 15  
    saa204 napisał:
    Szkoda mi je wyrzucić bo jako jedyne je mam nowe ze sklepu,

Nowy telewizor te wyrzucisz jak się okaże uszkodzony?
    W czerwcu zakładasz temat o oponach zimowych?
    Zaczął ściągać w listopadzie .czy dopiero teraz?
  • Poziom 15  
    Ściągał od poczatku jak te opony kupiłem.
  • Poziom 24  
    saa204 napisał:
    Ściągał od poczatku jak te opony kupiłem.

Ni to masz odpowiedź
  • Poziom 15  
    ale krzywe felgi mogą powodować ściąganie bo tam jest krzywa felga
  • Moderator Samochody
    saa204 napisał:
    ale krzywe felgi mogą powodować ściąganie bo tam jest krzywa felga

Nie.

Załóż na te krzywe felgi inne opony a się przekonasz.

Dodano po 37 [sekundy]:

Zostaje jeszcze kwestia luzów w zawieszeniu.
  • Poziom 15  
    A krzywa felga co powoduje?
    No tam 1 jest mocno krzywa ale z lewej, facet mi wyważył i dał ją na tył.
    A tak poważnie to czy jeżdząc na zimówkach gdy jest np ponad 30C jest to szkodliwe i niebezpieczne?

Dodano po 1 [minuty]:

No to kurde opony mi trafne sprzedali.
    Teraz mam urlop więc chciałem sobie auto zrobić.
    Tak jak pisałem letnie mam na oryginalnych alusach to jeździ auto ok, na początku auto ściągało też w prawo i mi diagnosta polecił przełożyć przednie koła i to pomogło podobno jedno jest krzywe i jak mam je z lewej to auto nie ściąga.
    A an zimowych nowych gumach i stalówkach ściąganie jest w prawo cały czas.