Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo s40 1,8 1996 - Co zrobić aby sprzęgło chodziło lżej?

saa204 14 Cze 2014 13:12 1761 14
  • #1 14 Cze 2014 13:12
    saa204
    Poziom 15  

Jako iż kobieta tym autem czasami jezdzi to zrobić aby sprzęgło chodziło lekko i przyjaźnie?
    Jechałem innym egz. czterdziestki oraz innymi autami z hydraulicznym sprzęgłem i przeważnie ono chodzi lekko a u mnie pedał stawia dość spory opór.
    Od czego to jest spowodowane? Reperaturka wyprzęgnika (20zł), wyprzęgnik nowy (600zł)? Sprzęgło 1000zł około? Co należy wymienić?
    Na pewno ten typ tak nie ma bo siedziałem w takim samym aucie z tego samego roku co ma 100k więcej nalatane i tam sprzęgło można dosłownie wcisnąć dłonią a u mnie to noga boli w kolanie jak go dociskam.

0 14
  • #2 17 Cze 2014 15:26
    andrzej-w31
    Poziom 14  

Zanim zaczniesz wymieniać pół auta, sprawdź płyn, jak będzie ok, spróbuj odpowietrzyć sprzęgło.

0
  • #3 17 Cze 2014 20:06
    manta
    Poziom 39  

A ten płyn to niby zgęstniał czy skrystalizował? Nie wiesz o czym piszesz. Do założyciela tematu, masz do sprawdzenia jeden punkt, jest to łożyskowanie pedału sprzęgła, jeśli będzie funkcjonować prawidłowo, to niestety trzeba wyjąć skrzynię i wymienić łożysko oporowe.

0
  • #4 18 Cze 2014 10:20
    andrzej-w31
    Poziom 14  

manta napisał:
    A ten płyn to niby zgęstniał czy skrystalizował? Nie wiesz o czym piszesz.

Rozumiem, że wg. ciebie płyn niema prawa ubyć z układu i jest zalany raz, do końca życia auta? Oczywiście zapowietrzyć się też niema prawa? GRATULUJE.
    Otóż warto jest sprawdzić takie rzeczy ZA DARMO, zanim zacznie się wymieniać np wysprzęglik, który kosztuje ok 500zł. Po sprawdzeniu poziomu płynu itp. kolejnym krokiem byłoby sprawdzenie właśnie wysprzęglika..

Moderowany przez manta:

Powinna być nagroda.

0
  • #5 18 Cze 2014 12:30
    manta
    Poziom 39  

Jeśli płynu ubędzie, a ma takie prawo, sprzęgło przestaje do końca rozłączać. Występują problemy z włączeniem biegu, objaw pełzania, trudności ze zmianą biegów, biegi wchodzące ze zgrzytem.
    Założyciel wymienił chociaż jeden z tych objawów?
    Nie.
    Napisał jasno i wyraźnie:
    Pedał sprzęgła ciężko chodzi!
    Dlatego poradziłem kontrolę osi obrotu pedału sprzęgła, a następnie samego siłownika sprzęgła.
    Następnym razem, za usilne powtarzanie bzdur będzie nagroda.

0
  • #6 18 Cze 2014 16:08
    saa204
    Poziom 15  

Chodzi okropnie ciężko i skrzypi. R czasami zgrzyta a czasami nie.
    Mechanik gadał ze komplet sprzęgła do wymiany i zawsze to pomaga.
    Płyn miałem zmieniany niedawno i nic nie pomogło.

0
  • #7 18 Cze 2014 19:06
    manta
    Poziom 39  

A do osi pedału zajrzał?

0
  • #8 19 Cze 2014 11:38
    saa204
    Poziom 15  

Tz gdzie dokładnie?
    Od razu powiedział że to objaw kończącego się sprzęgła. I 2 i 3 tak samo twierdził.

0
  • #9 20 Cze 2014 10:45
    andrzej-w31
    Poziom 14  

manta napisał:
    Jeśli płynu ubędzie, a ma takie prawo, sprzęgło przestaje do końca rozłączać. Występują problemy z włączeniem biegu, objaw pełzania, trudności ze zmianą biegów, biegi wchodzące ze zgrzytem.
    Założyciel wymienił chociaż jeden z tych objawów?
    Nie.

Dodano po 4 [minuty]:

saa204 napisał:
    Chodzi okropnie ciężko i skrzypi. R czasami zgrzyta a czasami nie.

Dodano po 2 [minuty]:

No i znalazło się "zgrzytanie".
    Każdy sprawdza po swojemu i nie widzę nic w tym złego, żeby zacząć od podstaw.. No ale...
    Powodzenia.

Moderowany przez robokop:

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie.

0
  • #10 20 Cze 2014 11:59
    saa204
    Poziom 15  

Przecież pisałem ze płyn jest wymieniony i jest ponad max.

0
  • #11 20 Cze 2014 12:03
    robokop
    Moderator Samochody

To wychodzi na to, że powoli powinieneś przygotowywać się na wymianę kpl. sprzęgła.

0
  • #12 21 Cze 2014 13:38
    saa204
    Poziom 15  

Ale ślizganie nie występuje!

0
  • #13 21 Cze 2014 14:25
    robokop
    Moderator Samochody

saa204 napisał:
    Ale ślizganie nie występuje!
    No i fantastycznie. Do wymiany.

0
  • #14 21 Cze 2014 14:27
    saa204
    Poziom 15  

Mówię przecież że chodzi idealnie poza tylko tym że pedał bardzo ciężko się wciska.

0
  • #15 21 Cze 2014 15:15
    manta
    Poziom 39  

Słuchaj, trzech ludzi widząc to orzekło że jest do wymiany. Oczekujesz że naprawisz to za darmo przez internet? Niestety nie, sprzęgło do wymiany. Zamykam jako wyczerpany.

0