Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprilia Atlantic 500 - Brak iskry

malinabend 1 14 Cze 2014 15:59 1824 4
  • #1 14 Cze 2014 15:59
    malinabend 1
    Poziom 21  

Witam . Padł mi akumulator podłączyłem drugi z zewnątrz aby wspomóc . Niestety zamiast + z zew. podłączyć na + podłączyłem na - . Poszedł dym z instalacji . Po rozebraniu okazało się że 2 przewody straciły izolacje te biegnące 2 masy od akumulatora do komputera . Wymieniłem na nowe . inne przewody zabezpieczone . Niestety jest coś uszkodzone - Nie ma iskry . Reszta wszystko działa .Pytanie czy na cewce zapłonowej powinien być stały prąd czy występuje impulsowo? I gdzie kolejno szukać awarii?

0 4
  • #2 14 Cze 2014 18:29
    web69
    Poziom 27  

W sterowniku, padł i szukaj nowego...

0
  • #3 14 Cze 2014 22:27
    malinabend 1
    Poziom 21  

Sterownik ? -Komputer? PYTANIE;Czy mozna byle jaki od 500? Jak tam z imo , stacyjka ? czy zagra z resztą? Tak mi nie wygląda na kompa Bo sterowanie pompą paliwa działa , Imo także . Ja nie podłączyłem odwrotnie do akumulatora Tylko zapodałem + na mase i mase na ,,mase'' Czyli plus spotkał się z masą po kablu masowym Te 2 kable co się stopiły to lecą do masy przy kompie. a nie do kompa Nie wiem czy to dobrze opisałem

0
  • #4 29 Cze 2014 22:02
    no__name
    Poziom 15  

Witam.
    Z tego co czytam, to immo gaśnie,czy sprawdzałeś wtrysk paliwa ?Jeśli wtrysk leje to zgodzę się ,że immo rozkodowało się ,jeśli nie to awaria ECU,albo impulsatora.Sterownik da się zaadoptować z każdej 500 ,bo to te same silniki , jednak wymaga on przeprogramowania oraz synchronizacji z immo .
    nn.

0
  • #5 09 Gru 2014 18:52
    malinabend 1
    Poziom 21  

No to już dawno zrobione. A więc padł komputer, koszt niewielki 200 zł z instalacją. Po wymianie wszystko działa jak trzeba. Nic nie trzeba babrać w komputerze. Montaż i działa. Jedna pozytywna sprawa wyszła, na starym komputerze była tzw. dziura, teraz idzie bez zająknięcia. Nie wiem, może ktoś grzebał w programie? W każdym razie chodzi dużo lepiej. No i poprzednio miałem czasami problemy z odpaleniem to też znikło. Maszynka chodzi o wiele lepiej. Wychodzi na to że coś było nie teges w starym komputerze więc nie ma tego złego...

1