Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Packard Bell PEW91 - Gniazdo zasilania, bateria płyty głównej i kilka pytań

14 Jun 2014 20:22 3321 9
  • Level 8  
    Witam wszystkich
    Niedawno gniazdo zasiania w moim laptopie zrobiło się luźne i po krótkim czasie urwał się kabelek od tego gniazda. Postanowiłem rozkręcić komputer i znalazłem też kilka innych problemów, które chciałbym rozwiązać.

1. Gniazdo zasilania
    Chcę kupić nowe gniazdo i znalazłem je na aukcji http://allegro.pl/p6104-gniazdo-zasilania-packard-bell-pew91-i4314740784.html . Cena jest trochę za wysoka, więc napisałem do gościa czy sprzeda taniej. Jeśli się nie zgodzi to jak szukać tego gniazda żeby pasowało do mojego laptopa ?

2. Bateria płyty głównej (?)
    Przy rozkręcaniu zauważyłem luźno latającą po laptopie część, która chyba jest baterią płyty głównej.
    (Chodzi oczywiście o tą okrągłą część z niebieską obwódką)
    Przez ok. miesiąc miałem problem ze zmieniającą się datą i godziną, ale ostatnio już nie miałem tego problemu, więc chyba to ta bateria. Jeśli to ta bateria to gdzie ją kupić? Nigdzie nie mogę takiej znaleźć bo żadna nie wygląda tak jak moja (nie mają tych metalowych "blaszek"). I czy tą baterie trzeba przylutować ?

3. Podczas rozkręcania odpadły kabelki od tej części (nie wiem co to za część).
    Dobrze je podpiąłem, czy powinny być podpięte na odwrót?

4. Nigdy w tym laptopie nie wymieniałem pasty termoprzewodzącej, więc chyba pasuje wymienić. Jeśli jest sens wymieniać to jaką paste kupić?

5. Obudowa tego laptopa jest strasznie tandetna i przy rozkręcaniu odpadło kilka gwintów na śrubki i obudowa teraz niezbyt pewnie się trzyma. Da się jakoś dorobić takie gwinty?

To już wszystkie pytania. Sorry że tak dużo pytań, ale na razie nie mam kasy na nowego laptopa i chciałbym go przywrócić do stanu używalności na jak najdłuższy czas.
    Z góry dzięki za odpowiedzi :D
  • TermopastyTermopasty
  • Level 43  
    Przy poziomie Twojej wiedzy i po tym, ze już ktoś grzebał w tym laptopie sugeruję oddanie laptopa do serwisu lub osobie, która ma chociażby jakiekolwiek pojecie.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 8  
    Jeśli sobie nie poradzę to oczywiście oddam laptopa komuś kto się bardziej zna, jednak już kilka razy naprawiałem ten komputer, więc myślę że sobie poradzę. Potrzebuję tylko wiedzieć jakie części zamówić ;)
  • Level 43  
    Kozak3000 wrote:
    jednak już kilka razy naprawiałem ten komputer

Skutki widać :)

Kozak3000 wrote:
    więc myślę że sobie poradzę.

Po tym co można przeczytać w pierwszym poście to nie ma szans.
  • Level 8  
    Komputer naprawiałem kiedyś sam. Jednak gdy pojawił się poważniejszy problem oddałem do serwisu w którym ci "wspaniali" serwisanci powyrywali gwinty, pogubili śrubki i przy ich "naprawianiu" pojawiły się kolejne problemy z którymi już wolałem sobie sam poradzić. Dlatego właśnie chcę teraz naprawić tego laptopa sam a nie oddawać go komuś kto go jeszcze bardziej zepsuje. A to, że nie znam się na pewnie podstawowych rzeczach to już inna sprawa, dlatego proszę Was o pomoc ;)
  • Level 8  
    Mógłby ktoś pomoc? Napiszcie chociaż jakie gniazdo zasilania i jaką baterie kupić.
  • Helpful post
    Level 10  
    Masakra!
    1 -
    http://allegro.pl/gniazdo-zasilania-packard-bell-tk85-pew91-77- i4301817768.html?source=mlt - tu masz gniazdo w przystępnej cenie
    2 -
    za pomocą wacika na patyczku i zmywacza do paznokci dokładnie oczyścić te smarki
    po topniku, baterię (to niebieskie coś) podpiąć pod miernik i sprawdzić napięcie (3V
    OK) jeśli mniej to wymiana. Płyta ma oderwane piny przyłączeniowe więc należy delikatnie usunąć lakierową powłokę ochronną ze ścieżek przy zerwanych pinach na długości około 2-3 milimetrów i nanieść na oczyszczone ścieżki lut. Baterię jeśli sprawna, lub nową przykleić za pomocą taśmy dwustronnej w tym okrągłym białym
    kółeczku tak aby nóżki sięgały do wcześniej przygotowanych ścieżek. Należy pamiętać o biegunowości + do + i -do-.
    3 -
    Pastę należ wymienić. Jeśli jest mocno zgrzana oczyścić za pomocą wacika i acetonu, pastę nakładać centralnie na rdzeniu w ilości mniej więcej ziarenka ryżu.
    Polecam pastę ARCTIC MX-2
    4 -
    Powyrywane z plastików nakrętki powklejać za pomocą kropelki, dać czas na wyschnięcie i to koniec.
  • Helpful post
    Level 27  
    Jak po "naprawie" były kolejne usterki, to powinieneś złożyć reklamację a nie samemu grzebać. Znajdź inny serwis.

Bateria jak ma więcej niż 2,5V to nie musisz jej wymieniać. Trzeba tylko dorobić krosy i przykleić ją żeby się nie urwały.
    Gniazdo powinno pasować z innych acerów, np 5741, 5742,... koszt 5-10zł
  • Level 8  
    W serwisie oczywiście złożyłem reklamacje i oddali mi kase.

Z gniazdem sobie poradzę, a baterię do lutowania raczej komuś oddam.
    Jeśli nie mam gwintów od tych śrubek to jest jakiś inny sposób na dorobienie? Wkleić nakrętki?
    Te kabelki co są na zdjęciu w pierwszym poście dobrze podpiąłem?
  • Level 10  
    Tak przewody antenowe podpięte są poprawnie.