Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrome - uruchamia wiele procesów

MES Mariusz 14 Cze 2014 21:54 28125 14
  • #1 14 Cze 2014 21:54
    MES Mariusz
    Poziom 36  

Chrome chwilowo świruje, czy to u mnie coś się dzieje?

Uruchomienie przeglądarki powoduje u mnie uruchomienie wielu procesów dosyć zasobożernych:

Ile procesów uruchamia się wam po włączeniu przeglądarki Chrome?

0 14
  • #2 14 Cze 2014 22:06
    Epox
    Poziom 38  

Mam w tym momencie otwartych 14 zakładek i w menadżerze 14 procesów. Chrome tak po prostu ma.

0
  • #3 14 Cze 2014 22:15
    Kasek21
    Poziom 43  

Jedna zakładka = jeden proces.

0
  • #4 14 Cze 2014 22:18
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Ja mam 1 zakładkę i 4 procesy! Czy to normalne?

3
  • #5 14 Cze 2014 23:00
    MES Mariusz
    Poziom 36  

No to mi chrome zaczęło świrować. 1 zakładka, 4 procesy czego jeden ponad 600k przycinające doszczętnie komputer...

1
  • #6 15 Cze 2014 00:01
    terry1996
    Poziom 18  

pewnie jakieś dodatki, zakoncz proces i sprawdz co sie stanie - może dodatek się wyłaczy

3
  • #8 09 Lip 2014 11:52
    safbot1st
    Poziom 43  

Ja bym tego chrome i system odrobaczył najpierw:
    ADWcleaner (skan+usuń)
    MBAM free (aktualizacja+pełny skan+usuń)

wklej tu logi tych operacji.

1
  • #9 09 Lip 2014 12:11
    MES Mariusz
    Poziom 36  

Przeskanowałem system za pomocą AVG, i kilkoma innymi. Trochę robaków poleciało, ale to nie rozwiązało problemu. Jakieś dziadostwo siedziało w dodatkach, które synchronizowały zię z moich ustawień on-line (po reinstalacji, wyczyszczeniu do zera folderów, chrome działał poprawnie. Wystarczyło zalogować się na swoje konto chrome, i problem wracał. Mimo, że usunąłem z dodatków wszystko co się dało, w folderze z dodatkami natychmiast po zalogowaniu na swój profil chrome tworzyły się jakieś katalogi. Postanowiłem wyrzucić stamtąd wszystko i ustawić ten folder jako tylko do odczytu. Od tamtej pory żadne foldery nie zostały tam potworzone, i chrome działa idealnie. Nie mam pojęcia o jaki dodatek się rozchodziło...

1
  • #10 09 Lip 2014 12:15
    safbot1st
    Poziom 43  

MES Mariusz napisał:
    Przeskanowałem system za pomocą AVG, i kilkoma innymi.

No to gratulacje. Ja napisałem po polsku nie po chińsku jakich programów użyć.

0
  • #11 09 Lip 2014 12:31
    MES Mariusz
    Poziom 36  

W wolnej chwili przeskanuję i tymi. Robiłem to jakiś czas temu, pewnie zanim mi odpisałeś.

0
  • Pomocny post
    #12 09 Lip 2014 12:37
    safbot1st
    Poziom 43  

Po prostu AVG jest cienki... ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Chrome posiada podobny manager zadań jak windows:

Można dzięki temu zobaczyć co tam siedzi w ww. procesach chrome.exe.

2
  • #13 09 Lip 2014 12:40
    lukasz18dg
    Poziom 16  

MES Mariusz napisał:
    Przeskanowałem system za pomocą AVG, i kilkoma innymi. Trochę robaków poleciało, ale to nie rozwiązało problemu.

Ktoś wcześniej pisał, żebyś zrobił innymi programami. Żaden antywirus nie jest doskonały, dlatego jest zalecane także sprawdzanie komputera innymi programami w celu lepszej ochrony. Więc zrób tak jak, ktoś tutaj napisał.

MES Mariusz napisał:
    Jakieś dziadostwo siedziało w dodatkach, które synchronizowały zię z moich ustawień on-line (po reinstalacji, wyczyszczeniu do zera folderów, chrome działał poprawnie. Wystarczyło zalogować się na swoje konto chrome, i problem wracał. Mimo, że usunąłem z dodatków wszystko co się dało, w folderze z dodatkami natychmiast po zalogowaniu na swój profil chrome tworzyły się jakieś katalogi.

chrome://extensions/ Wpisz to w przeglądarkę i usuń nie używane dodatki.
    Jak się zalogujesz do konta Google, to następuje synchronizacja zakładek, czasami ustawień, dodatków i innych rzeczy o których pojęcia nie mam.

MES Mariusz napisał:
    Postanowiłem wyrzucić stamtąd wszystko i ustawić ten folder jako tylko do odczytu. Od tamtej pory żadne foldery nie zostały tam potworzone, i chrome działa idealnie. Nie mam pojęcia o jaki dodatek się rozchodziło...

Tylko do odczytu, czyli program tzn. Chrome nie może tworzyć tam żadnych folderów, co jest związane także po części, że dziwnie się zachowuje, czyżby mam rację?

1
  • #14 09 Lip 2014 12:56
    MES Mariusz
    Poziom 36  

lukasz18dg napisał:

Tylko do odczytu, czyli program tzn. Chrome nie może tworzyć tam żadnych folderów, co jest związane także po części, że dziwnie się zachowuje, czyżby mam rację?

Nie ;-) Nie czytasz ze zrozumieniem ;-). To rozwiązanie doraźnie pomogło :-)

Dodano po 2 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Chrome posiada podobny manager zadań jak widnows:

Można dzięki temu zobaczyć co tam siedzi w ww. procesach chrome.exe.

Dzięki :-) Tego nie wiedziałem. Z przyjemnością wykorzystam :-)

1
  • #15 09 Lip 2014 12:59
    safbot1st
    Poziom 43  

Mnie osobiście roz....a w tym oknie opcja "Stats for nerds". :D :D :D
    W końcu coś dla nas nie?! :D :D :D

0