Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY LCD SDM-M51 -po włączeniu za chwilę gaśnie podświetlani

jedniu 20 Kwi 2005 02:54 3033 7
  • #1 20 Kwi 2005 02:54
    jedniu
    Poziom 10  

Kupiłem monitor lcd SONY SDM-M51 który miał być dobry ale bez zasilacza.Zasilacz 18V kupiłem od HP i po podłączeniu okazało się że, ekran podświetla się tylko na sekundę po włączeniu do prądu i to blado i nierównomiernie. treść na matrycy jest cały czas.Schemat który zamówiłem ma całkiem inny inverter .Napięcie 18V jest stabilne cały czas.Co ciekawe podświetlanie załącza się tylko po podłączeniu zasilacza do monitora potem za chwilę gaśnie i po kilku sekundach dioda zapala się na żółto.Można go potem wyłączać i włączać ale już się nie podświetli (treść na matrycy pojawi się ).Może ktoś miał podobny problem?

0 7
  • #2 20 Kwi 2005 06:35
    satgal
    Poziom 40  

Najczęściej uszkodzają się elektrolity w stabilizatorze zasilajacym inwerter
    ale tu piszesz że masz obraz na nim mimo że dioda zmienia kolor na żółto
    tak jak by monitor nie wykrywał sygnału z komputera i to jest dziwne zjawisko. Monitor ma prawo przy włączeniu go zapalic na chwilę podświetlenie i jeżeli nie wykryje sygnału to je zgasić i przejść w stan czuwania.

0
  • #3 20 Kwi 2005 07:02
    lisek
    Spec od monitorów

jesli nie masz gwarancji rozruchowej sprzedawcy ( zazwyczaj 1 tydzień)
    spróbuj rozebrać i przeczyść taśme i wtyki
    jest on robiony na 2-óch płytach połączonych taśmą

Jak nie to oddaj spowrotem.......

p.s
    skoro się zdecydowąłeś na zakup monitora Lcd i to Sony
    .. trzeba było jechać już z kupionym zasilaczem ( chyba ,że dostawa przez serwisco)

??? chyba ,że zakup w "nocnym sklepie" ????

0
  • #4 20 Kwi 2005 07:26
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    A przypadkiem nie brakuje w zasilaczu jakiegoś napięcia np +5V?
    Pozdrawaim.

0
  • #5 20 Kwi 2005 07:44
    lisek
    Spec od monitorów

monitor zasilany jest z +18v ac/dc adaptor
    dopiero wewnątrz mońka jest przetwornica na IC009 8-759-541-69 IC SI786LG-T1,która daje pozostałe napięcia
    min. 3,3V i 5V

schemat tego jest do zassania na http://rv6llh.rsuh.ru/sony/LCD/SDMM51.zip

0
  • #6 20 Kwi 2005 15:15
    jedniu
    Poziom 10  

Dzięki za zainteresowanie , ale właśnie to by było piękne gdyby przetwornica była taka jak pisze Lisek ,ale ja mam inverter na podwójnym mosfet w jednej obudowie tj.SI 4559 i sterownik do niego to OZ965G (smd 16 pin) i jest tam jeszcze układ LM 358,no i dziwne jest to że podświetlanie załącza się tylko na sekundę po włączeniu do prądu bez względu na to czy jest sygnał czy nie.Potem przyciskiem standby mogę go załączać i wyłączać treść na matrycy się pojawi a podświetlanie nie . Narazie jeszcze walczę z nim. A może ktoś coś ma na temat tego sterownika OZ 965G.

0
  • #8 21 Kwi 2005 20:38
    jedniu
    Poziom 10  

Witam .Odpusciłem sobie po rozmowie z serwisem i powierzam go w specjalistyczne ręce.Obiecuję że za parę dni jak wszystko się wyjaśni to nie omieszkam Was powiadomić.Narazie dzięki i pozdrawiam.

0