Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sieć niezidentyfikowana brak dostępu do internetu win 7

BlackFour 14 Jun 2014 22:42 5079 26
 • #1
  BlackFour
  Level 8  
  Witam
  Otóż mam problem, gdy pewnego dnia wyłączono komputer po 00:00 to gdy wstalem w późniejszym czasie, wchodze na PC i wyskakuje mintor z żółtym trójkątem i pojawia się sieć niezidentyfikowana (sieć publiczna) brak dostępu do internetu i mam na tym PC win 7. Kabel idzie z routera do komputera ale gdy łapie z niego wifi np na laptopa, tam wszystko działa. Mój Brat już próbował duża ilość sposobów ale nadal nic, szczerze mówiąc jestem totalnie blady z tego. Proszę o pomoc.
 • #2
  Kasek21
  Level 43  
  Odinstaluj sterownik karty sieciowej spod Menadżera urządzeń i uruchom komputer ponownie.
 • #3
  BlackFour
  Level 8  
  A więc tak w menadzerze urządzeń- karta sieciowa, miałem tak jakby 3 karty, z 2 nich co były zaznaczone żółtym trójkątem z nich usunąłem sterowniki i teraz zostalo mi 1 urządzenie które jest normalne, z niego nie usuwalem, lecz przed tym jak to zrobiłem, to mi nic nie wyskakiwalo, lecz jest Trwa identyfikowanie... I tak już z 15 min. Przepraszam za moje słownictwo, ale nie wiem jak nie które rzeczy mam określać :/
 • #6
  terry1996
  Level 18  
  masz jakieś urządzenie teraz które jest nierozpoznane lub coś takiego? Z zółtym trójkątem?

  Zainstaluj sterowniki do karty na nowo.
 • #7
  BlackFour
  Level 8  
  Nie, mam tylko to 1 które działa poprawnie.
 • #8
  terry1996
  Level 18  
  zainstaluj stery, potem zobaczymy, czy instalator widzi karty
 • #9
  BlackFour
  Level 8  
  Jeszcze jakbym wiedział jak, chyba sobie to zostawie na jutro, bo juz na to zdrowia nie mam
 • #10
  Kasek21
  Level 43  
  Odinstaluj tą kartę Realtek PCI GBE i uruchom ponownie komputer.
 • #11
  BlackFour
  Level 8  
  A to nic się nie stanie, jak nie będę miał żadnej?
 • #13
  cezar555
  Level 13  
  Witam
  Może to i banalne, ale proponowałbym zrestartować router. Miałem tak już kiedyś na TP-Linku.
 • #14
  BlackFour
  Level 8  
  sieć niezidentyfikowana brak dostępu do internetu win 7
  Odinstalowalem te sterowniki, uruchomilem komputer.
 • #15
  cezar555
  Level 13  
  Wygląda to tak, że komputer fizycznie jest wpięty w jakiś port LAN i otrzymuje adres IP domyślny nadany automatycznie przez system Windows. Najczęściej kabel od kompa wpięty w port WAN routera, na którym nie działa DHCP i komp automatycznie dostaje taki adres. Jeżeli komp wpięty jest w jeden z 4 portów LAN ( w Tp-Link żółte) powinien dostać adres z routera np: 192.168.1.100 ewentualnie 192.168.0.100 jak nie był modyfikowany w ustawieniach DHCP. Dalej bym się skłaniał że coś jest jednak z routerem.
 • #16
  BlackFour
  Level 8  
  Ale moim zdaniem problem routera nie może być, bo jak by cos z nim było nie tak, to przecież nie lapal bym z niego wifi na laptopie, czy tablecie.
 • #17
  dt1
  Admin of Computers group
  Wyłącz WiFi w laptopie i wepnij pod ten kabel. To wyeliminuje uszkodzenie kabla.
  Czy na tym komputerze jest włączona jakaś zapora (firewall), albo program antywirusowy w wersji "internet security" z zaporą? Jeśli tak, to dla testów proponuję wyłączyć i sprawdzić, czy zadziała.
 • #18
  BlackFour
  Level 8  
  Gdy podlaczam do laptopa tam wszystko gra dobrze, zapora firewall jest wyłączona jak i program antywirusowy, z tego co wiem...
 • #19
  BlackFour
  Level 8  
  A nie będzie to może wina karty sieciowej?
 • #21
  BlackFour
  Level 8  
  Pakiety: wysłane 4. Odebrano 0
  Jak również, sprawdzilismy inną kartę sieciową i tam jest to samo...
 • #22
  Vieslav889
  Level 24  
  Jeszcze raz otwórz wiersz poleceń, wpisz: ipconfig /release, daj enter. Po wykonaniu wpisz: ipconfig /renew, daj enter. Pomogło?
 • #23
  BlackFour
  Level 8  
  Gdy to wpisuje, to wyskakuje wystąpił błąd podczas zwalniania interfejsu połączenie lokalne 2 : Serwer RPC jest niedostępny, ponieważ nośnik/kabel tej karty jest odłączony, to wtedy mam kable podlavczone do 1 karty, a gdy daje do 2 do wyskakuje że w 1 karcie nie jest podłączone...

  Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

  Byłem też w komputerowym na osiedlu, i powiedzieli że na 90% pomoże Przywracanie systemu conajmniej o tydzień, tylko ja mam pewien problem, bo jak daje te przywracanie i daje punkt przywracania to przy tym powinna się pokazać kolumna z godzinami itp a się nie pojawia :/
 • #24
  bioshocker26
  Level 9  
  czasem jest tak, że jak przesuniesz trochę komputer to kabel może się poluzować z tyłu komputera ja tak miałem. Wystarczy 1mm i już w windowsie się wyświetla żółty trójkącik. Dociśnij kabel w kompie(ethernet). A właśnie najważniejsze pytanie to kiedy ten problem zaczął ci się dziać. Może coś instalowałeś, grzebałeś w systemie, wprowadzałeś jakieś zmiany. Świeci ci się lampka w routerze ta od kabla ethernet powinienieś mieć ponumerowane 1,2,3,4 tak przynajmniej jest u mnie. Spróbuj odłączyć podłączyć kabelek zasilania od routera wtedy powinien się zresetować.
 • #25
  dt1
  Admin of Computers group
  W wierszu poleceń uruchomionym jako administrator wydaj polecenia:
  netsh winsock reset
  netsh advfirewall reset


  Na pierwsze nie powinieneś dostać jakiejkolwiek odpowiedzi, na drugie tylko OK. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy działa. Jeśli nie to sprawdź na innym komputerze działającym w Twojej sieci, może być przez WiFi, jakie ustawienia dostaje z DHCP (tzn adres IP, maskę podsieci i bramę domyślną) - na przykład wydając polecenie ipconfig /all w wierszu poleceń.
  Na komputerze z problemem ustaw adres IP ręcznie - pierwsze trzy oktety takie same jak na sprawdzanym komputerze (np 192.168.0 lub 192.168.1), ostatni jakiś, który nie będzie kolidował (np 99). Maks podsieci to zwykle 255.255.255.0 w urządzeniach domowych. Bramę ustaw dokładnie taką samą jak na działającym komputerze. DNS ustaw pierwszy 8.8.8.8, drugi 208.67.222.222 - i zobacz, czy na takiej konfiguracji będzie działać.
 • #26
  BlackFour
  Level 8  
  Wprowadzenie w wierszu poleceń tego co mi podales nic nie dało, po wprowadzeniu tych IP nagle z tej trwa identyfikowanie... Wskoczylo mi na siec2- Sieć domowa ale nadal jest brak dostępu do internetu
 • #27
  BlackFour
  Level 8  
  Ja bym jeszcze zrobił format lub przywracanie do stanu fabrycznego.