Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L650D-15m - Wyłacza sie po 1 sekundzie od uruchomienia

14 Cze 2014 23:56 942 7
  • Poziom 6  
    Witam mam problem z satellitem L650D-15m gdy uruchamiam laptopa pojawia się na monitorze tylko okno startowe z logo toshiba i po sekundzie laptop się wyłącza co może być tego przyczyną?
  • Poziom 6  
    Przegrzewanie się laptopa. Spróbuj go przeczyścić sprężonym powietrzem.
  • Poziom 6  
    Laptop był czyszczony nawet wymienione wszystkie pasty jak dla mnie to ciężko aby laptop przegrzał się w 1 sekundę po uruchomieniu no chyba że jest uszkodzony jakiś czujnik dodam że to wyłączanie zdarzało się sporadycznie i po paru próbach uruchomienia laptop potem działał a teraz już za każdym razem się wyłącza
  • Poziom 12  
    Witam
    Dla mnie to kojarzy się z rozładowaną baterią i uszkodzonym zasilaczem. Zasilacz mógł przerywać ale za kolejnym razem przestał działać. Proponuję sprawdzić zasilacz na drugim laptopie lub na żarówce 24V 5W lub 10W. Zasilacz w Toshibie ma ok 19V, tak więc bezpiecznie będzie sprawdzić na żarówce samochodowej. 24v 10W to ok 0,5A przy 19V jak dobrze na szybko policzyłem..
  • Poziom 6  
    Użyłem drugiego uniwersalnego zasilacza dalej to samo
  • Poziom 12  
    Można wyjąć jeszcze baterię i sprawdzić tylko na zasilaczu, ale wygląda to na uszkodzenie układu wejściowego zasilania na płycie głównej..
  • Spec od komputerów
    rfvgy7 napisał:
    Witam mam problem z satellitem L650D-15m gdy uruchamiam laptopa pojawia się na monitorze tylko okno startowe z logo toshiba i po sekundzie laptop się wyłącza co może być tego przyczyną?

Podaj oznaczeie płyty, wyniki wykonanych pomiarów.
  • Spec od monitorów
    To jest model na platformie Inventec Manaus10AB\ABG (Berlin 10AD) lub Berlin 10ADG lub...
    Dla tej platformy na podzespołąch AMD jest chyba z ok. 20 rev. z mniej lub znaczącymi zmianami
    Powinno byc coś napisane w stylu

Cytat:
    6050A2333201-MB-A02 | BL10AD to jest Berlin BL10AD

(':!:') Nic nie kombinuj , bo szkód może byc więcej.
    Polecam serwis lub kogoś z forum (ogłaszaja sie )