Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczony dostęp do internetu

15 Cze 2014 01:03 2013 9
  • Poziom 2  
    Witam!

W ostatnim czasie wymieniłam router na nowy, ponieważ stary przestał całkowicie działać. W każdym razie teraz posiadam model TP-LINK WR1042ND. Kilka dni temu skonfigurowałam router. Weszłam w jego ustawienia za pomocą domyślnej strony i wybrałam opcję szybkiej konfiguracji. Wszystko poszło sprawnie, miałam dostęp do internetu, jednak po jakimś czasie wystąpił komunikat: ograniczony dostęp do internetu. Próbowałam od tego czasu skonfigurować router ponownie około 3 razy, jednak za każdą próbą internet jest jakieś 10-30 minut, ale przy ponownym włączeniu komputera już go nie ma. Mam w domu jeszcze drugiego laptopa, który działa bez problemu na tym wifi oraz 3 telefony, które również łączą się za każdym razem i wszystko działa ok. Problem jest tylko z tym jednym komputerem, jego marka to ASUS K55A. Próbowałam konfigurować router za jego pomocą, a również za pomocą innego komputera, ale efekt ciągle ten sam - na ASUSIE jest ograniczony dostęp. Dziś zrobiłam nawet format systemu, ale nawet to nie przyniosło efektu! :( nie wiem juz co robic, więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam
    Na początku polecałbym zmianę użytkownika i hasła w system tools w zakładce password z ustawień fabrycznych w routerze jeżeli nie były zmienione. Szyfrowanie ustawić na WPA/WPA2 - Personal, w version WPA2-personal,w Encryption automatic, Password -najlepiej niesłownikową nazwę trudną do odgadnięcia. Dla nowych ustawień polecam zmianę dotychczasowego SSID-a, często jest tak że dla nowych ustawień nie chce się połączyć.

Zakładam że w routerze nie ma ograniczonej ilości adresów IP w ustawieniach DHCP. Zazwyczaj w Tp-Link jest to w zakresie 1.100 do 1.200 (100 adresów IP przyznawanych automatycznie).
    Na początek po włączeniu laptopa sprawdzić czy jest włączona karta radiowa (Fn + F2). Przy włączonej karcie radiowej powinien połączyć się z routerem i dostać IP automatycznie. Najlepiej pierwsze połączenie wykonać z bliskiej odległości. Polecałbym usunąć wszystkie dotychczasowe wpisy dotyczące połączeń automatycznych jakie wykonywał laptop z sieciami wifi. Po włączeniu może próbować połączyć się z inną siecią niż wspomniany wyżej router
  • Poziom 43  
    Zainstaluj Inssider na lapku i pokaż SS ze skanowania otoczenia.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Póki co zastosowałam się do rad cezar555 i internet działa, ale zobaczę na jak długo :D, bo ostatnim razem było tak samo - niby wszystko działa, a później się psuje. Zapomniałam dodać, że mam łączę PPPOE - nie wiem, czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

Dodano po 57 [minuty]:

No niestety, internet działał z 40 minut i znowu to samo :cry: Nie wiem juz co z tym zrobic! Może to jakieś problemy z kartą sieciową, lub coś takiego, to możliwe? Dodam, że po podłączeniu lapta kablem do routera internet działa.

Zainstalowałam również ten program inSSIDer, ale nie bardzo wiem, jak mam przeprowadzić ten skan. Mogłby ktoś to wytłumaczyć? :)
  • Poziom 43  
    Nie ma co tam tłumaczyć - pooglądaj sobie YT, pokaz SS z menadżera urządzeń i wersji sterownika do karty wifi
  • Poziom 11  
    Daj SS z zakładek rutera bo na pewno tam jest coś nie tak.
  • Poziom 2  
    Załączam screeny. Czy ten sterownik się jakoś instaluje? Bo ściągnęłam go, ale nie do się go niczym otworzyć, ani nijak zainstalować.

Dodano po 4 [sekundy]:

Załączam screeny. Czy ten sterownik się jakoś instaluje? Bo ściągnęłam go, ale nie do się go niczym otworzyć, ani nijak zainstalować.
  • Poziom 43  
    Instalujesz go poprzez menadżer urządzań ręcznie poprzez aktualizacja sterownika oczywiście wcześniej musisz rozpakować archiwum.