Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit BAAN 12 NF - nie działa grzałka

mgorol 15 Jun 2014 10:17 2637 6
 • #1
  mgorol
  Level 10  
  Witam
  Sprawa dotyczy lodówki Indesit BAAN 12 NF. Co 2 tygodnie konieczne jest rozmrażanie. Po długim śledztwie doszliśmy że przyczyna niedziałająca grzałka odpowiedzialna za rozmrażanie automatyczne. Grzałka ma oporność około 390 Ohm więc wygląda dobrze. kabel znika w lodówce a po drugiej stronie tzn przy płytce nie jestem w stanie go znaleźć.
  Czy dysponuje ktoś może schematem tej lodówki. Ewentualnie może mi coś podpowiedzieć.
  Pozdrawiam
 • #2
  viiking
  Level 26  
  Sprawdź zabezpieczenie termiczne grzałki.
 • #4
  mgorol
  Level 10  
  Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie (pomiar) czujnika?
  Czy wymieniać go w ciemno?
 • #5
  mgorol
  Level 10  
  Termozabezpieczne sprawdziłem. Na moją logikę działa. Dwie pary przewodów jednokolorowych i na obydwu parach jest przejście. A co do czujnika to nie bardzo wiem jak go sprawdzić ponieważ przewód znika zaraz w obudowie i nie bardzo wiem gdzie dalej idzie. Podejrzewam że grzałka jest załączana za pomocą jakiegoś przekaźnika tylko gdzie go szukać.

  Dodano po 5 [minuty]:

  I jeszcze jedno pytanie. Jak często powinna się załączać ta grzałka? Może zrobiłbym ręczny "de frost" gdyby sie nie udało przywrócić auto. Pytam o rząd wielkości (godzina, dzien, tydzień)nie o dokładna wartość bo wiadomo że grzałka załącza się w zależności od warunków w zamrażalniku
 • #6
  zibi1971
  Home appliances specialist
  Witam
  System odszraniania załącza się raz czasem dwa razy na dobę, w zależności od czasu pracy kompresora, ilości otwarć drzwi. Przeróbka na załączanie mechaniczne jest bardziej skomplikowane (odłaczenie kompresora,wentylatora, ryzyko przegrzanie zabezpieczenia termicznego grzałki) niż wymiana czujnika.
  Jeśli obwód grzałki jest ok to wymiana czujnika powinna załatwić sprawę
 • #7
  mgorol
  Level 10  
  Wymiana czujnika załatwiła sprawę