Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy - GENUS DG6700RC-S

ARCHAIK2013 15 Cze 2014 10:26 13278 33
  • #1 15 Cze 2014 10:26
    ARCHAIK2013
    Poziom 6  

Witam wszystkich.
    Skłaniam się do zakupienia agregatu prądotwórczego, opis poniżej. Proszę o opinie na temat tego konkretnego egzemplarza – opinie poparte wiedzą i doświadczeniem w temacie. To co sam ustaliłem to: cena wraz z dostawą to 3,650 zł. Serwis agregatu w Sieradzu. W razie potrzeby prądnicę wykonaną z miedzi można przewijać. Producentem silnika jest firma z Chin, sam silnik jest produkowany na wzór popularnego silnika YANMAR diesel engine z serii LV, co to znaczy nie mam pojęcia ? Na koniec dodam że agregat będzie pracował w pomieszczeniu zamkniętym, tylko jako awaryjne źródło zasilania w domku jednorodzinnym a w szczególności do: piec C.O. wraz z pompkami i całą elektroniką, zestaw solarny z pompką i elektroniką, lodówka itp.

Agregat prądotwórczy - GENUS DG6700RC-S Agregat prądotwórczy - GENUS DG6700RC-S Agregat prądotwórczy - GENUS DG6700RC-S Agregat prądotwórczy - GENUS DG6700RC-S Agregat prądotwórczy - GENUS DG6700RC-S Oczywiście nie wykluczam innej propozycji wyboru agregatu, o ile to propozycja będzie poparta konkretnymi korzystnymi faktami i oszczędnym silnikiem diesel.
    Opis:

Spoiler:
    AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY WYCISZONY JEDNOFAZOWY DIESEL
    GENUS DG6700RC-S

Moc znamionowa 8 kVA - 6400W
    Moc maksymalna 8.5 kVA - 6800W
    Częstotliwość 50Hz
    Napięcie wyjściowe 230 V
    Obroty silnika 3000 r/min
    Spalanie 1,1l / godz
    Moc silnika 12KM
    Zbiornik paliwa 12.5L
    Głośność (7m): 65 - 68dB(A)
    Zabezpieczenie 1 x C25
    Wymiary, Waga 735 x 495 x 620, 137kg
    Waga brutto 201kg

Funkcje Agregatu:

1. Zabezpiecznie przeciwprzeciążeniowe
     6. Amperomierz, licznik motogodzin
     2. Elektryczny zapłon z kluczyka
     7. Herzomierz, woltomierz
     3. Funkcja SZR ang. ATS
     8. Zdalne sterowanie pilotem
     4. Czujnik ciśnienia i poziomu oleju
     9. Stabilizator napięcia AVR
     5. Podwójny tłumik
     10. Mocny markowy akumulator 30Ah

Tablica sterująca

- Wyświetlacz LCD (Voltomierz- motogodziny, licznik herców)
    - Lampka ostrzegawcza o niskim poziomie oleju
    - Tablica bezpiecznikowa (On/Off)
    - Gniazdo od automatyki (ATS)
    - Amperomierz
    - Gniazdo 12V 8.3A
    - Uziemienie
    - Trzy gniazda 230V
    - Stacyjka

Obszerne wyposażenie agregatu

- Dwa Piloty zdalnego sterowania agregatem
    - x3 wtyczki 230V
    - Zestaw składający się z trzech kluczy
    montażowych + śrubokręt
    - Przewody do ładowania akumulatora
    - Instrukcja obsługi w języku polskim
    - Filtr Paliwa
    - Filtr Oleju
    - Filtr Powietrza
    - ATS/SZR+ kabel sterujący

• #2 15 Cze 2014 12:19
    Foxtrott
    Poziom 33  

Najpierw policz całkowitą moc jaka będzie pobierana przez urządzenia i do niej dobierz moc agregatu pamiętając o zapasie w/g wzoru. Jeżeli chcesz używać agregatu w pomieszczeniu zamkniętym (czego nie powinno się robić) to musisz pamiętać o swobodnej cyrkulacji powietrza w danym pomieszczenia i dodatkowym zabezpieczeniu w postaci elektrycznego wyciągu załączającego się tylko podczas pracy agregatu. Wyjście spalin bezpośrednio "na dwór". Generalnie jestem przeciwny stosowaniu agregatów wewnątrz pomieszczeń.

Spacje/ poprawiono!
    [_P_]

• #3 16 Cze 2014 17:28
    ARCHAIK2013
    Poziom 6  

Tak jak wspominałem w poście o najważniejszych urządzeniach które będą zasilane w razie braku prądu w sieci to, miewam że ta moc agregatu jest kilkakrotnie większa niż potrzebna więc to raczej powinno być zaletą ? Pomieszczenie zamknięte o którym mowa to konkretnie garaż + kotłownia usytuowane poza budynkiem mieszkalnym, natomiast wydech można przedłużyć poza pomieszczenie.

Co do sedna sprawy zapytam powtórnie: Czy warto za takie moim zdaniem nie duże pieniądze, inwestować w ten konkretny dobrze wyposażony agregat - czy mówiąc kolosalnie jest to lipa ?

• #4 26 Cze 2014 19:09
    190_Wojciech
    Poziom 20  

ARCHAIK2013 napisał:
    Co do sedna sprawy zapytam powtórnie: Czy warto za takie moim zdaniem nie duże pieniądze, inwestować w ten konkretny dobrze wyposażony agregat - czy mówiąc kolosalnie jest to lipa ?

Nie warto.
    Nie jest konkretny ani wyposażony.
    Układ "SZR" z tej szafki to bardziej kpina z klienta.
    Agregat pracujący w pomieszczeniu musi mieć zapewnioną wentylację najlepiej mechaniczną plus szczelny układ odprowadzania spalin.

• #5 28 Cze 2014 11:41
    ARCHAIK2013
    Poziom 6  

Dziękuję za opinię, miewam że opiniując ten konkretny model agregatu - jest Pan w temacie i wie co mówi !

• #6 30 Cze 2014 12:33
    ARCHAIK2013
    Poziom 6  

Szkoda że okazało się że to lipa - Tak w ogóle co warte jest zakupu, mam na myśli agregat w podobnej cenie ?

• #7 05 Lip 2014 10:28
    ARCHAIK2013
    Poziom 6  

Rozszerzę wątek i poproszę o więcej !

Internet zdało by się że można w nim odszukać każdą ważną informację. Niestety nie do końca spełnia oczekiwania jeżeli chodzi o rzetelność informacji, a wręcz czasami ogłupia. Od jakiegoś czasu przeszukuje zasoby Internetu w celu wyłonienia nie drogiego, max. za 4000/5000 tyś zł. z wat, oraz na porządnych podzespołach jednofazowego 4,5/6 kW mocy nominalnej agregatu prądotwórczego. Najkorzystniejszy byłby oczywiście diesel ze względu na oszczędne spalanie paliwa, ale nie koniecznie.

Konia z rzędem temu kto dojdzie prawdy co to są za produkcje: Kraft&Dele Germany – Schwarzbau i tym podobne nazwy zdało by się niemieckie fabryki – ale czy na pewno ?

Sprzedawcy skrzętnie ukrywają na zdjęciach tabliczki znamionowe gdzie prawdopodobnie pod nazwą producenta widnieją chińskie kwiatki ! Poczytajcie opisy agregatów: wyprodukowała renomowana fabryka – jaka czeski film ? Wiadomo że są diamenty wśród agregatów ale nie za 5000 zł.

Co zaś się tyczy diesla to znalazłem kilka w przystępnych cenach:

KIPOR KDE6700TA DIESEL AVR 4,5KW, BARRACUDA 8000 1F DIESEL ATS 8,0kW, BASS POLSKA APS-986 DIESEL 5,5kW.

Znalazło by się jeszcze kilka podobnych ale który jest naj / naj ? Który popracuje bez problemów o to jest pytanie. Każdy może być recenzentem, ja też mogę napisać to tak a to nie, pomimo że się nie znam.
    Więc mój apel do nie sprzedawców – który a może żaden ?

• #8 09 Lip 2014 11:29
    kkknc
    Poziom 41  

Poszukaj starego sprzętu z demobilu. W tych pieniądzach znajdziesz i będziesz zadowolony. Tam na tabliczkach parametry są zaniżane a nie zawyżane.

• #9 09 Lis 2014 13:25
    Jacek Gołębik
    Poziom 8  

190_Wojciech
    Ani konkretny ani wyposażony? Mógłbyś chociaż wskazać konkretny i wyposażony? Może być nawet agregat z oferty twojej firmy agregaty-serwis

Piszę w obronie wydanych przeze mnie, dla niektórych może małych, ale dla mnie dużych pieniędzy na agregat z 1 postu, zakupiony 3 miesiące temu co prawda nowszy bo już z 1 fazowym gniazdem 32A. Jestem zadowolony, dlaczego? Główne założenia zostały spełnione, czyli w miarę cicha praca i pokrycie całego zapotrzebowania energetycznego w moim przypadku niecałe 6kw. Przed podłączeniem skrzynki SZR testowany wielokrotnie, zawsze załączał. SZR wybrany przez elektryka spośród 3 innych wariantów o podobnych pułapie cenowym ze względu na markowe styczniki.

ARCHAIK2013
    Już wybrałeś? Podziel się jak zakończyła się twoja historia z poszukiwaniem agregatu, dla pozostałych, czytajcie, czytajcie, pytajcie bo gąszcz mylnych informacji jest na równi popołudniowych wiadomości.

• #10 12 Lis 2014 20:10
    2506800
    Usunięty  
  • #11 14 Lis 2014 14:08
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Agregat powinien mieć PRODUCENTA
    Silnik agregatu powinien mieć PRODUCENTA
    Prądnica agregatu powinna mieć PRODUCENTA
    Trzy tabliczki znamionowe z określeniem modeli i numerem seryjnym to ideał.

Układ SZR - powinien mieć zabezpieczenia mechaniczne i elektryczne.
    Styczniki z blokadą mechaniczną lub przełącznik sieć agregat z napędem.
    Styczniki pracują 24h - zużycie prądu.
    Sterownik SZR powinien mierzyć napięcie częstotliwość i obciążenia i powinien być ustawiony na odpowiednie dla sieci i agregatu parametry.
    W wyposażeniu powinna się też znaleźć ładowarka buforowa dla akumulatora agregatu.

Prądnica powinna mieć zabezpieczenia przed przeciążeniem a sam agregat wyłącznik odbioru mocy. Licznik motogodzin, zabezpieczenie przez niskim poziomem oleju, wskaźniki to minimalna podstawa.

Dodano po 9 [minuty]:

Odnośnie hałasu porównanie chińczyka z agregatem.

Link

Obrazek z cyklu znajdź różnice

• #12 14 Lis 2014 14:44
    kkknc
    Poziom 41  

Masz sporo racji, ale.....Dorzucę jakiś kamaszek do ogródka.

190_Wojciech napisał:

Sterownik SZR powinien mierzyć napięcie częstotliwość i obciążenia i powinien być ustawiony na odpowiednie dla sieci i agregatu parametry.

Powiedz, po co SZR ma mierzyć obciążenie i częstotliwość z sieci? I co to zmieni w pracy generatora.

190_Wojciech napisał:

W wyposażeniu powinna się też znaleźć ładowarka buforowa dla akumulatora agregatu.

Wiesz wszyscy wielcy producenci a raczej w dobie dzisiejszej globalizacji składacze z poszczególnych podzespołów ładowarkę proponują klientowi jako opcje.

190_Wojciech napisał:

Prądnica powinna mieć zabezpieczenia przed przeciążeniem a sam agregat wyłącznik odbioru mocy.

Sam alternator nie ma nigdy ( jest tylko zabezpieczenie przed przegrzaniem) , za to jest to w zabudowie.

190_Wojciech napisał:

Licznik motogodzin,

Do pracy generatora zbędny, Ale przydaje się do serwisowania. Zwróć uwagę, że nawet małe firmowe generatory tego nie mają ( czasem opcja )

190_Wojciech napisał:

Zabezpieczenie przez niskim poziomem oleju,

A w którym to silniku mierzysz poziom oleju i na tej podstawie wyłącza silnik? Tu zasady działania są troskę inne.

Porównywanie generatora chłodzonego cieczą i pracującego z obrotami 1500obr/min i chłodzonego powietrzem pracującego z prędkością 3000obr/min ( a w zasadzie troskę więcej) jest mało profesjonalne. Jeżeli się tego nie podaje do wiadomości.

To tak by się z tobą podroczyć, ale zgadzam się z twoimi argumentami i wiem, co znaczy tani Chińczyk a co sprzęt firmowy.

• #13 14 Lis 2014 16:55
    190_Wojciech
    Poziom 20  

kkknc napisał:
    To tak by się z tobą podroczyć

Wiem ;)

• #14 14 Lis 2014 19:12
    2506800
    Usunięty  
  • #15 15 Lis 2014 13:02
    Jacek Gołębik
    Poziom 8  

Dobrze że na straży trzymania się FAKTÓW stoją tacy ludzie jak kkknc...

190_Wojciech, czy to jest żart?

Film porównawczy dwóch segmentów, agregatu o wartości rynkowej 3-4 tys zł z agregatem za 2900 funtów (15 tys zł) Dodatkowo na filmie porównujemy agregat z silnikiem diesela z agregatem z silnikiem HONDY GX319 benzynowym!, no super, droższy o 11000 zł~ i jeszcze bardziej cichy, niesamowite.

Pytanie, gdzie są agregaty których poszczególne części są w całości pochodzenia innego niż Chiny? Fabryki Hondy w Chinach myślę że są odpowiedzą na to pytanie. Agregaty hondy są świetnie to prawda, to pokazuje że różnica nie polega na jakim terytorium leży fabryka lecz kto i w jaki sposób tą fabryką zarządza.

Ja natomiast przystaje przy swoim, i wciąż się cieszę z dokonanego zakupu

• #16 20 Lis 2014 23:32
    malan66
    Poziom 2  

Cześć Jestem użytkownikiem opisanego sprzętu od 19.11.2014r Jestem, mówiąc w skrócie zadowolony chociaż mam go dopiero 1 dzionek.Planowałem korzystać z niego w przypadku braku prądu ,takie uniezależnienie się od fochów sieci energetycznej.Zainstalowalem go w kotłowni.Mój pokój dzieli od tego pomieszczenia 3 drzwi. Do czego zmierzam pisząc te słowa- HAŁAS, kurcze porównywalny do hmm. pracy traktora ursus np. c 330 w odległosści ok 10 m.Takie małe porównanie ,może przesadziłem :) .Przeniosę go do warsztatu ( osobny budynek ) i wykorzystam funkcję szr i nie w automacie ,tylko odpalać będę z pilota,który jest na wyposażeniu.Hałasu nie będzie i moja kobieta przestanie się ze mnie nabijać :-) Brak zasilania - wcisnę przycisk i prąd w domu .Będę robił doświadczenia. Podsumowując.Dałem za niego 3000 zł + 50 zł za 1 m rurę elastyczną do spalin (polecam) ,100 zł kurier.Fachowo na palecie.Bardzo długo studiowałem agregaty na necie i wybór padł na ten model.Nie było ściemy typu 6700 kw ale 3 fazy albo była podawana moc silnika zamiast prądnicy Po kontakcie z firmą upewniłem się co do parametrów i .... mam go!Zobaczę w trakcie eksploatacji co i jak się sprawdza.Jestem optymistą i myślę ,że będę zadowoloooony :) Pozdrowienia Malan płock

• #17 24 Lut 2015 21:53
    2506800
    Usunięty  
  • #18 13 Mar 2015 14:43
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Przemo_PK napisał:
    Śmieję się.
    Nie mów mi co MÓJ PRYWATNY AGREGAT musi mieć. ;-) Mnie jedynie bawi....
    Na pewno jak agregat to TYLKO Twojej produkcji :-P

Nie produkuję agregatów. :) Wiec nie trafiłeś.
    Powtórzę Ci to jeszcze raz tylko inaczej - TABLICZKA ZNAMIONOWA
    Duster pewnie ma tabliczkę znamionową ;) A Dacia jest producentem ;)

• #19 13 Mar 2015 19:49
    2506800
    Usunięty  
  • #20 15 Mar 2015 02:38
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Przemo_PK napisał:
    Lubisz marudzić. A Renault to sprzedaje w Polsce. Serwisuje i patronuje i co w związku z tym ? Myślisz, że bez tabliczki jeździłby gorzej, czy częściej psuł ? Gdyby bez tabliczki był tańszy to bym kupił wariant bez tabliczki.

To nie jest kwestia marudzenia ;)
    Jak widać nie zrozumiałeś przesłania.
    Chiński agregat to wyrób agregatopodobny - jeśli będziesz miał farta popracuje kilka może kilkaset godzin. Jest tani więc kupisz sobie kolejny chiński "agregat".
    Jeśli będziesz miał pecha może uda mu się przetrwać 7min.

• #21 15 Mar 2015 11:02
    2506800
    Usunięty  
  • #22 16 Mar 2015 13:15
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Napisze Ci to jeszcze raz 😂
    Mercedes to producent
    Dacia to producent
    Pokaż mi dokumentację od tego agregatu, instrukcję użytkownika, instrukcję serwisową, listę części zamiennych, certyfikaty dla agregatu i certyfikaty dla tego "SZR" 😂😂😂

• #23 16 Mar 2015 13:39
    2506800
    Usunięty  
  • #24 16 Mar 2015 15:51
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Nie chce mi się szukać większej ilości zdjęć.
    Ty masz do czynienia z jednym - ja odbieram dziennie kilka telefonów i maili z prośbą o pomoc lub części do tych chińczyków.
    Więc nie jesteś w stanie przekonać mnie o wyższości świąt bożego narodzenia.
    Musisz z tym żyć - ten jeden chińczyk występuje w takiej ilości malowań i takiej ilości nazw i "producentów", że szkoda tym sobie zaprzątać pamięć.

7 min pracy

4,5 godziny pracy

Cytat:
    Zamiast tego pokaż mi NIEZADOWOLONYCH bo ja ich nie dostrzegam i obyś pisał NA TEN TEMAT po raz ostatni

Wpisz sobie w wyszukiwarce na górze - chiński agregat
    Długo nie będziesz musiał szukać niezadowolonych.
    Z zadowolonych znam kilku - ale oni od samego początku wiedzieli na co się piszą.
    Dwóch albo trzech z nich zdążyło już kupić po dwie lub trzy sztuki - taki mają styl ;)

Cytat:
    i obyś pisał NA TEN TEMAT po raz ostatni

Z ciekawości zapytam - bo co ?

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Jacek Gołębik napisał:
    Film porównawczy dwóch segmentów, agregatu o wartości rynkowej 3-4 tys zł z agregatem za 2900 funtów (15 tys zł) Dodatkowo na filmie porównujemy agregat z silnikiem diesela z agregatem z silnikiem HONDY GX319 benzynowym!

To jest porównanie dwóch agregatów z silnikiem DIESLA :)
    I obrazuje właśnie różnice "wartości" rynkowej, jakościowej etc itp.
    Nie wiem gdzie ty się doszukałeś tego GX319 ;), ani co to jest za model.

• #25 16 Mar 2015 18:23
    2506800
    Usunięty  
  • #26 16 Mar 2015 19:04
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Dalej niczego nie zrozumiałeś?
    Możesz kupować i SPRZEDAWAĆ co Ci się żywnie podoba. 😂
    Czekam na dokumentację użytkownika i serwisową.

• #27 16 Mar 2015 20:36
    2506800
    Usunięty  
  • #28 17 Mar 2015 08:49
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Przemo_PK napisał:
    Bezrozumny użytkownik chińskiego agregatu i rumuńskiego auta. Amen.
    PS. jak rzucasz przykłady to NA TEMAT a nie o Chińczykach. To nie geografia ;-)

Twoje uparte stawianie znaku równości między markowym produktem jakim jest rumuńska Dacia, a chińskim wyrobem agregatopodobnym jest zadziwiające. ;)

• #29 17 Mar 2015 11:09
    2506800
    Usunięty  
  • #30 17 Mar 2015 13:11
    190_Wojciech
    Poziom 20  

Cytat:
    Proszę o opinie na temat tego konkretnego egzemplarza – opinie poparte wiedzą i doświadczeniem w temacie

Pytałeś to dostałeś odpowiedź. Pretensje miej do siebie.
    Elektroda nie jest miejscem w którym powinno się uprawiać się kryptoreklamę.
    Guzik mnie obchodzi jakie auto mieli Twoi rodzice i co się w nim psuło.
    Pytałeś o konkretny "model" "agregatu" i dostałeś odpowiedź w oparciu o moją wiedzę i DOŚWIADCZENIA z tymi "agregatami".
    To, że Ci to nie pasuje do podjętej akcji reklamowej też mnie guzik obchodzi. ;)

Możesz też przy okazji podrzucić dokumentację o którą wcześniej pytałem ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME