Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC kd-x210 - Resetują się wszystkie ustawienia, po wyłączeniu i włączen zapłonu

15 Cze 2014 12:04 3048 5
  • Poziom 6  
    Witam,
    zakupiłem przed dwoma dniami radio samochodowe JVC kd-x210 w prezencie dla dziewczyny. Zamontowałem je wczoraj w jej samochodzie (Peugeot 206 - r.2005) wedle instrukcji. Ustawiłem wszystkie basy itp, stacje radiowe, efekty podświetlenia itd. W momencie gdy wyłączyłem i włączyłem radio ustawienia były zapisane.
    Jednak po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu, radio zresetowało się do ustawień zerowych. Dodatkowo zauważyłem, że radio samo uruchamia się podczas otwarcia go. Oczywiście na ustawieniach zerowych..
    W czym może tkwić problem?
    Dziękuję z góry za pomoc :)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Brak zasilania podtrzymania pamięci,zamień przewód zasilający czerwony z zółtym lub je zmostkuj i wepnij do stałego +12 wtedy radio będzie działać nawet bez kluczyków w stacyjce.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    anet870 napisał:
    Brak zasilania podtrzymania pamięci,zamień przewód zasilający czerwony z zółtym lub je zmostkuj i wepnij do stałego +12 wtedy radio będzie działać nawet bez kluczyków w stacyjce.

Ale wtedy może razładowywać akumulator.

Żółty do ub+ a czerwony do ACC i będzie ok.
  • Poziom 6  
    JVC kd-x210 - Resetują się wszystkie ustawienia, po wyłączeniu i włączen zapłonu

Czyli rozumiem ze mam w takiej kostce(jak na zdjęciu) zamienić kabelki? żółty z czerwonym?
    Czy wymaga to jakiegoś doświadczenia, czy taki laik jak ja da sobie rade bez problemu? :>
  • Poziom 34  
    regi05 napisał:
    Czy wymaga to jakiegoś doświadczenia, czy taki laik jak ja da sobie rade bez problemu? :>

Czy naprawdę jesteś niedorajdą? czy masz dwie lewe ręce?
  • Poziom 6  
    btomko napisał:
    Czy naprawdę jesteś niedorajdą? czy masz dwie lewe ręce?

To już pozostanie moją słodką tajemnicą, ale serdecznie dziękuję za odpowiedź na pytanie :)