Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe podłączenie do 2 urządzeń

Kuczon 15 Cze 2014 15:07 801 8
  • #1 15 Cze 2014 15:07
    Kuczon
    Poziom 5  

Witam, totalnie nie mam pojęcia czy trafiłem na dobry dział (jestem świeżutki na tej stronce :c) ale do sedna sprawy
    Otóż posiadam kino domowe które aktualnie używam jako głośników do komputera, jednak noszę się z zamiarem kupna tv oraz konsoli (tv będzie służyło prawdopodobnie tylko do konsoli) i teraz moje pytanie, czy jest jakaś możliwość abym mógł mieć to kino domowe podpięte jednocześnie do komputera i konsoli bez konieczności przepinania co chwila kabla ? czy może jest jakiś myk na powiedzmy jakiś przełącznik za pomocą którego mógłbym po włączeniu przełącznika odbierać dźwięk z komputera a po wyłączeniu np z konsoli.
    Bardzo prosił bym o pomoc i ew. opierdziel jeśli faktycznie strasznie źle wybrałem kategorię :/

0 8
  • #2 15 Cze 2014 16:14
    sosarek

Poziom 43  

Skąd mamy wiedzieć, skoro nawet nie podajesz marki i modelu posiadanego kina?

0
  • #3 15 Cze 2014 19:28
    Kuczon
    Poziom 5  

mój błąd faktycznie, ale szczerze powiedziawszy wątpię że to ma jakieś znaczenie, znaczy jeśli bym mógł bez problemu tak podłączyć (możliwość że tak powiem wbudowana w kino domowe) to bym wg. się tutaj nie pojawił, jedyne co mogę Ci o tym kinie powiedzieć to jest marka DK digital zakupiony jakieś 4/5 lat temu za 120zł w jakimś markecie

0
  • #4 15 Cze 2014 19:30
    sosarek

Poziom 43  

Zamieść zdjęcie tylnych gniazd.

0
  • #5 15 Cze 2014 19:38
    Kuczon
    Poziom 5  

ze zdjęciem może być problem bo aktualnie nie posiadam nic z aparatem w domu, jednak udało mi się znaleźć (chyba nawet to samo co ja mam) tylko że strasznie małe
    Kino domowe podłączenie do 2 urządzeń
    krótki opis 2x wejścia czincz (nie wiem czy to poprawna nazwa ale cóż) na prawą jak i lewą stronę potem kolejno 6x wejścia czincz na prawą i lewą stronę z tym że już podzielone są na przód, tył, centrum, niżej 5x wyjść na kliczki (do głośników) i to by było na tyle naklejki z dokładnym modelem tego zestawu nie posiadam niestety

0
  • #6 15 Cze 2014 19:41
    sosarek

Poziom 43  

To nie kino domowe tylko zestaw głośników 5.1 - to na początek. Skoro posiadasz jeszcze wolne wejścia (zapewne opisane jako TV i AUX) da się bez większych problemów podłączyć tak konsolę jak i telewizor.

0
  • #7 15 Cze 2014 19:44
    Kuczon
    Poziom 5  

są opisane AUX (2x prawy i lewy) oraz 5.1CHANNEL INPUT (6x prawy i lewy)

0
  • Pomocny post
    #8 15 Cze 2014 19:46
    sosarek

Poziom 43  

Czyli masz do wykorzystania jedno wolne wejście - jeśli konsola będzie podpięta do tv, a ten z kolei do głośników powinno udać się to połączyć jednym kablem (bez konieczności przepinania między jednym a drugim).

0
  • #9 27 Wrz 2014 19:44
    Kuczon
    Poziom 5  

Wielkie dzięki za pomoc, wiem że w czas się odezwałem, :D ale jakoś mi to wyleciało z głowy. :/

0