Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

głośniki do PC - 2.0 lub 2.1 do filmów, gier do 330zł.

stefanu 15 Jun 2014 16:34 2121 10
    stefanu
    Level 8  
    Witam,
    szukam głośników.
    Pokój jest niewielki, ale mam miejsce aby wstawić subwoofer.
    Nie interesuje mnie głośne słuchanie muzyki.
    Ważna jest jakość dźwięku i żeby dźwięk był wyraźny.
    Będę ogladac filmy (tu przydadzą się basy) i słuchać muzyki.

Nie chcę kupować wzmacniaczy i kombinować. Chciałbym kupić zestaw 2.0 lub 2.1 do 330zł - tylko i wylacznie.
    Z 2.0 - zainteresowął mnie creative T20 II.
    Z 2.1 ogladalem rowniez modele creative, ale może są lepsze.
    W 2.1 zapewne jakosc dzwieku nieco odstaje od 2.0 za to są lepsze basy.

Powiem tak - jesli w 2.0 da się uzyskać dobre basy na filmach, a przy sluchaniu muzyki jest lepszy dzwiek to chcialbym kupic 2.0.
    Pytanie czy tak jest??

Proszę doradźcie i wskażcie modele które w tej cenie - warto rozważyć.

Będę wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam,
    primawera
    Level 13  
    Tak samo jak Wariato, chyba do 330zł nic lepszego nie znajdziesz :)
    Chyba żeby się zastanawiać jeszcze nad dwoma:
    edifier c2x/xd
    modecom mhf60u
    stefanu
    Level 8  
    Dziękuję za odpowiedzi.

1.Wymienione przez Was modele są trudno dostępne w moim mieście. A potrzebuję, je praktycznie od ręki.
    Dlatego mam prośbę. Czy moglibyście polecić mi coś z oferty tych dwóch sklepów:
    proline.pl
    arest.pl
    Nie reklamuje tych sklepów, ani nie polecam!

2.Czy jest 2.0 z opcją dokupienia subwoofera?

3. Czy jeśli potrzebuję basy tylko w filmach to czy kupować 2.1...Szczerze to na co dzień przyciszam basy ze względu na sąsiadów poza tym nie jest mi to potrzebne (poza filmami), więc może w tym przypadku wystarczy 2.0?
    Co radzicie?

Dodam tylko, że glosniki beda jakis 0,6 metra od mojej twarzy. Typowe biurkowce tylko, że z bardzo dobrej jakości dźwiękiem.
    Nie chcę słuchać głośno!!

Z góry dziękuję za pomoc,
    stefanu
    Level 8  
    Witam,

ostatecznie idąc za Waszą radą kupiłem nowe głosniki: modecom mhf60u.
    Od początku był problem. Subwoofer buczy jednostajnie a jeden z głośników syczy.
    Tak samo jest po odłączeniu od komputera.
    probowalem je uruchomic podlaczajac do innych gniazdek i jest tak samo...:(
    User removed account
    User removed account  
    stefanu
    Level 8  
    Mam kartę dźwiękową sound blaster live. Ma ok. 10 lat.
    Czy to może być wina starej karty? (nie jest to zintegrowana, słaba karta, ale czy mieć to wpływ?)
    Sprawdzalem choćby na słuchawkach i wszystko działa jak należy.
    User removed account
    User removed account  
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Reklamuj.

stefanu wrote:
    Mam kartę dźwiękową sound blaster live. Ma ok. 10 lat.

Live, jeśli już tylko dobrze działają, to były to bardzo udane konstrukcje, więc w nich nie szukałbym przyczyny. Miałem dobre x-lat live 1024 - sprawował się świetnie. Jakość dźwięku jak na tamte czasy była ok.
    wariato
    Level 43  
    stefanu wrote:

ostatecznie idąc za Waszą radą kupiłem nowe głosniki: modecom mhf60u.
    (

Jakbyś kupił Microlaby pewnie by tego nie było, są raczej półkę wyżej od tych modecomów.
    stefanu
    Level 8  
    Wariato,
    szanuję zdanie Forumowiczów, ale:
    1. FC-530 są dostępne tylko u jednego sprzedawcy na allegro który miał sporo negatywów - między innymi za niedostarczenie towaru.
    2. Sugerowalem się również tym: Modecom MHF60U (...) to "dobre i niedrogie głośniki 2.1, a w zasadzie wręcz jeden z najlepszych zestawów 2.1 w bardzo rozsądnej cenie, do tego deklasujący brzmieniowo droższego i coraz trudniej dostępnego Microlaba FC-530. "
    zrodlo: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Aktualizacja:
    1. subwoofer buczy najintensywniej gdy basy (za pomoc pokretla umieszczonego na nim) ustawię na min. Mniej wiecej od polowy mocy slabnie chociaz delikatnie utrzumyje się (b. slabo, ale jednak). Syczenie glosnikow (jak w starym radio - jest cały czas - im glosniej tym bardziej).
    2. glosniki po podlaczeniu do mp3 (Sansa) grają poprawnie. Syczenia właściwie nie ma nawet gdy ustawi się na maxa (poza 1 głośnikiem który bardzo minimalnie wydaje zbliżony dźwięk, ale w porównaniu z tym co było to niebo a zmienia). Co do subwoofera jest podobnie jesli ustawi sie na minimum bassy.
    3. Podlaczylem do komputera pojedynczy glosnik na baterie - syczy niemiłosiernie. Po podlaczeniu tego samego glosnika do mp3 - jest idealny dźwięk. Może to jednak coś z kartą albo coś z prądem?!
    Aktualizacja nr 2
    wyłączylem pod windowsem XP sound blaster live który mam i uruchomiłem w biosie zintegrowanąkartę realtek HD audio. Zainstalowałem sterowniki do relatek hd audio i okazało się, że:
    a. Glosnik na baterie o ktorym pisalem wczesniej po podlaczeniu do kompa- poprawnie odtwarza dźwięk, bez charczenia.
    b. Modecom MHF60U po podlaczeniu do kompa - działają podobnie jak po podłączeniu do mp3 (patrz wyżej-pogrubiony, podkreślony cytat).
    Zatem wina leżała po stronie karty muzycznej, choć dalej nie jest idealnie. Skoro dalej coś jest nie tak.

Na koniec dwa pytania:
    1. pytanie czym to może być spowodowane? (chodzi o podkreślony cytat)
    2. Jakie głośniki wybrać z poniższego sklepu
    Spoiler:
    http://www.arest.pl/Glosniki-i-sluchawki/12,,,,0,0,0,,/

Nie polecam go nikomu, nie robię reklamy.
    Coś co do 370zł (jak będzie tańsze to tym lepiej) będzie pięknie grało, coś sprawdzonego.