Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Garmin Forerunner 305 - opis stykow podstawy dokujacej

15 Cze 2014 16:39 2625 3
  • Poziom 1  
    Pytanko ktos posiada schemat zeby manualnie podlaczyc i naladowac zegarek bez podstawy dokujacej poniewaz dostalem od znajomego bez podstawy i sam niewie czy dziala a szkoda inwestowac.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Proszę, schemat podłączenia poszczególnych pinów. W podstawce generalnie nie ma żadnej elektroniki, pełni jedynie formę przejściówki z usb na wyjścia do konkretnych pinów.

http://www.wartnaby.org/running/garmin_usb_socket/wires_attached.jpg

Tylko zwróć mocno uwagę od której strony jest to zdjęcie, żeby nie pomylić +5V i GND. Zasilanie możesz sobie wziąć oczywiście z usb. Zwracam Ci na to uwagę, bo sam nabroiłem. Pożyczyłem koleżance podstawkę do jej Garmina, a sam zrobiłem sobie prowizoryczny układ do przesyłu danych/ładowania. Wstyd się przyznać, ale raz ze zmęczenia/roztargnienia przytknąłem styki do pinów odwrotnie (jeszcze większy wstyd - zapomniałem oznaczyć, aby uniknąć takich pomyłek) i prawdopodobnie padł układ ładowania w zegarku. Sam Garmin działa w porządku, jedynie się nie ładuje (po kilku sekundach ładowania wyświetla info, że ładowanie zakończone). Pomęczyłem się trochę, przerobiłem zegarek w środku, w podstawkę do ładowania/przesyłu danych wkomponowałem układ ładowania Li-Ion i wszystko działa, chociaż nie wszystko jest idealnie. Ale cóż, za głupotę się płaci.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Opis styków widzianych od wewnątrz urządzenia liczone z lewej przy bateri na dole(wygląd jak w powyższym zdjęciu)

1 -styk zewnętrzny pierwszy z lewej: + ładowarki;
    2 -styk zewnętrzny drugi z lewej: ?;
    3 -styk zewnętrzny trzeci z lewej: ?;
    4 i 7 -styk zewnętrzny czwarty z lewej: -ładowarki oraz baterii
    5 - głośnik piezo środek +;
    6 - głośnik piezo masa -;
    8 - biegun dodatni baterii +

Właśnie ten styk co znikł to zasilanie z baterii.
    Ja mam inny problem bo przestał działać głośniczek.Okazało się , że woda zjadła wyprowadzenia cewki smd na rdzeniu ferromagnetycznym umieszczonej po lewej stronie styku + baterii obok tranzystora.Cewka ta jest nawinięta bardzo cienkim drutem i ma ze 300 zwojów. Nie jestem w stanie zmierzyć wartości indukcji. Prośba czy ktoś z szanownych kolegów mógłby zmierzyć tą cewkę?
    Pozdrawiam