Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG LE32S71B.kodowanie HDCP

marek$$ 15 Cze 2014 16:56 3246 26
  • #1 15 Cze 2014 16:56
    marek$$
    Poziom 9  

Mam telewizor LCD SAMSUNG LE32S71B i nie mogę odglądać programów przez HDMI.,ponieważ wyświetla mi się komunikat"wystąpił problem połączenia HDCP.
    Jak rozwiązać ten problem.Proszę o sugestie.Korzystam z dekodera nc+.

0 26
  • #3 15 Cze 2014 17:19
    mirex
    Poziom 43  

Napisać to "po polsku".

Naprawić telewizor.
    Wymienić kabel.
    Wymienić dekoder.
    Ryzykując całkowite uśmiercenie dekodera lub telewizora - zmienić oprogramowanie.
    (Niepotrzebne skreślić, inne potrzebne dodać.)

0
  • #4 15 Cze 2014 18:58
    Darek.S
    Poziom 31  

marek$$ napisał:
    Korzystam z dekodera nc+.

Przepraszam a którego , bo mają ich kilka. W linku wyżej jest rozwiązanie. Ale jeśli masz "Mediaboxa" to akurat odpada. Pozostaja rozwiązania podane przez "Mirex" -a :wink:

0
  • #5 15 Cze 2014 19:11
    cezar555
    Poziom 12  

Witam
    Nie można też rozgałęziać tego sygnału na 2 urządzenia mimo że na rynku występują takie rozgałęźniki. Sygnał HDMI jest tak zrobiony żeby się nie dało np. na dwa TV. U mnie po włączeniu TV pojawia się taki komunikat HDCP na 5-7 sekund i znika. Dekodera całodobowo nie wyłączam. Dekoder NC+ na czuwaniu pobiera 18W z sieci 230V, a co ciekawe podczas pracy 17W.

Dodano po 3 [minuty]:

Powyżej wspomniałem oczywiście o pasywnym rozgałęźniku.

0
  • #6 15 Cze 2014 19:39
    Darek.S
    Poziom 31  

A może to:
    http://ihdmi.pl/pl/p/Inteligentny-kabel-iHDMI-1,8-m/75
    Osobiście nie testowałem czegoś takiego, ale kiedyś słyszałem, że ponoć istnieje. Więc zapytałem wujka google :D

Dodano po 12 [minuty]:

Tutaj osobista prośba do autora o informacje, czy to rzeczywiście działa ( jak oczywiście zdecyduje się nabyć). W tygodniu byłem u znajomego, który ogląda Cyfrę z mediaboxa po euro na 46 calowym Sony. Sam jestem skłonny to nabyć.

0
  • #7 15 Cze 2014 20:29
    mirex
    Poziom 43  

cezar555, a kim ty tu jesteś?
    Wpadłeś pomagać koledze marek$$, czy wylewać swoje żale?
    Znasz zasady tego działu?
    Już nawet pomijam zasadność istnienia tego tematu w dziale dla fachowców zajmujących się naprawianiem telewizorów. ;)

Czy obaj choć trochę poczytaliście o swoich "problemach"?

cezar555 napisał:
    Dekoder NC+ na czuwaniu pobiera 18W z sieci 230V, a co ciekawe podczas pracy 17W.

Ciekawe który i czym to zmierzone.

0
  • #8 15 Cze 2014 23:27
    cezar555
    Poziom 12  

mirex, nie wylewam swoich żalów tylko to jest moja sugestia dla marek$$ bo z opisu nie wiemy czy czasem nie namieszał w kablach. Miałem tak u klienta jak jeden z braci wyjechał a drugi nie mógł odbierać n-ki. Po drodze był rozgałęźnik pasywny na TV i kartę AVerMedia w kompie. Przy włączonym kompie nawet bez włączonego programu AVerMedia TV wyświetlał błąd HDCP. Co do mocy pobieranej przez tuner n-ki to jest ciekawostka która może się przydać forumowiczom. Dużo osób jest zaskoczonych taką informacją, żeby coś na czuwaniu pobierało więcej mocy. Pomiary wykonełem Metex -em ME-32, moc obliczyłem za pomocą wzoru P=IxU. Mierzyłem też watomierzem GB202. Wyniki były porównywalne. Mierzyłem to na białym dekoderze n-ki, 1W na godzinę daje w skali roku ok 8,8kWh jest więc o co walczyć. A najlepiej wyłączać to badziewie na noc, 18W na czuwaniu to jest o 17W za dużo..
    Tak więc nie rozumiem o co tyle zamieszania, dwie przydatne informacje druga to fakt nie w temacie.

0
  • #9 16 Cze 2014 08:08
    Darek.S
    Poziom 31  

cezar555 napisał:
    Mierzyłem to na białym dekoderze n-ki, 1W na godzinę daje w skali roku ok 8,8kWh jest więc o co walczyć. A najlepiej wyłączać to badziewie na noc, 18W na czuwaniu to jest o 17W za dużo..

To potwierdzam. Pomiary robiłem , ale na enigmie i tu na czuwaniu było akurat wat mniej. A wyłączać na noc warto nie tyle z powodu tych paru kWh ( co 0czywiście także) co z powodu wybulających się elektrolitów ( te dekoderyu w większości sa już na własność i operator nam ich nie wymieni). Jedyna wada to te pare minut na uruchomienie.
    Cezar w twoim przypadku ten "inteligentny" kabel tez powinien pomóc. A autor zapomniał chyba, że prosił o pomoc :wink:

0
  • #10 18 Cze 2014 15:20
    marek$$
    Poziom 9  

kupiłem kabel iHDMI,ale nic nie pomogło,może istnieje w prrzedmiotowym telewizorze
    wyłączenie funkcji protokołu kodowania HDCP.Jeżeli tak to w jaki sposób?

0
  • #11 18 Cze 2014 15:38
    Darek.S
    Poziom 31  

Rozumiem, ze kupiłeś kabel z linku , który podałem. Tak się zastanawiałem właśnie czy ten kabel jest symetryczny, bo wydaje mi się , że w odróżnieniu od zwykłych nie, tzn posiada wejście i wyjście. Nigdy nie miałem okazji tego przetestować , ale próbowałbym go odwrócić.

0
  • #12 17 Wrz 2014 08:34
    marek$$
    Poziom 9  

Niestety ale nie udało mi się rozwiązać tego problemu.
    W dalszym ciągu proszę o jakieś sugestie .....

0
  • #13 17 Wrz 2014 09:15
    grubs
    Poziom 32  

No ale nie napisałeś jakie kroki poczyniłeś w celu wyeliminowania usterki.
    Ja bym zaczął od podmiany kabla oraz aktualizacji oprogramowania TV.

0
  • #14 17 Wrz 2014 09:27
    marek$$
    Poziom 9  

probowalem na inteligentnym HDMI,zrestartowalem telewizor do ustawien fabrycznych,ale to nic nie pomogło...,.

0
  • #15 17 Wrz 2014 09:59
    grubs
    Poziom 32  

Podłącz inny dekoder albo blue ray lub coś innego z zabezpieczeniem HDCP. Musisz znaleźć sprawcę czy to dekoder czy TV.
    Aktualizacja oprogramowania też jest wskazana.

0
  • #16 17 Wrz 2014 10:37
    marek$$
    Poziom 9  

Jest to ewidentna wina dekodera cyfry mediasata, bo na innym tunerze HD, problemu nie ma....

0
  • #17 17 Wrz 2014 19:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Gdzieś w innym temacie tutaj też wszystko wskazuje, że to wina ich dekodera.
    Poszło nowe oprogramowanie pewnie i się coś skopało.

0
  • #18 17 Wrz 2014 22:25
    Darek.S
    Poziom 31  

KOCUREK1970 napisał:

Poszło nowe oprogramowanie pewnie i się coś skopało.

To oczywiste. Kilka lat temu podłaczałem po HDMI stara plazmę Panasonica do Philipsa HD cyfry ( tego bez dysku). I wszystko chodziło. Ze dwa lata póżniej byłem u niego coś zrobić i HDMI już nie działało bo tunerek zassał nowe oprogramowanie. Ale ten tunerek miał wyjście component więc było wyjście. Mediabox takiego wyjścia już nie ma. Rozwiązaniem mogłaby być wymiana mediaboxa na Nboxa i myśle, ze po odpowiedniej argumentacji byłaby możliwa. Pytałem jak działa ten "Inteligentny" kabel HDMI bo jeden z moich znajomych sam używa Soniacza po euro z tego samego powodu. Ale jak widać nie jest to rozwiązanie. Pozdrawiam.

0
  • #19 19 Lis 2014 12:35
    marek$$
    Poziom 9  

niestety ale do dnia dzisiejszego nie rozwiązałem tego problemu ....

0
  • #20 22 Lis 2014 22:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jedyne rozwiązanie w tej chwili, to kupno nowego tv.

0
  • #21 22 Lis 2014 23:07
    Darek.S
    Poziom 31  

KOCUREK1970 napisał:

Niekoniecznie. Można wymienić Mediaboxa na starszy ADB z wyjściami Component. Po odpowiedniej argumentacji NC+ powinna na to pójść.

Dodano po 1 [minuty]:

Sam na jednym z moich TV oglądam po "Component" i jakość HD jest porównywalna z tą po HDMI.

Dodano po 23 [minuty]:

I to rozwiązanie proponowałem już prawie pól roku temu. Co prawda nie wprost ale "Se la vie" Ale nie tylko ja tak mam :D . Powiem więcej nauczyłem się tego :D
    Darek.S napisał:
    marek$$ napisał:
    Korzystam z dekodera nc+.

Przepraszam a którego , bo mają ich kilka. W linku wyżej jest rozwiązanie. Ale jeśli masz "Mediaboxa" to akurat odpada. Pozostaja rozwiązania podane przez "Mirex" -a :wink:

0
  • #22 22 Lis 2014 23:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Darek.S napisał:
    Można wymienić Mediaboxa na starszy ADB z wyjściami Component. Po odpowiedniej argumentacji NC+ powinna na to pójść

Darek.S napisał:
    I to rozwiązanie proponowałem już prawie pól roku temu

marek$$ napisał:
    niestety ale do dnia dzisiejszego nie rozwiązałem tego problemu

KOCUREK1970 napisał:

Skoro autor nie skorzystał (nie mógł, nie chciał, nie chciało mu się "latać"), to moja propozycja, to ostatnia dla niego deska ratunku.
    Z której patrząc na koszty też nie skorzysta.

Dla mnie, temat do zamknięcia.

0
  • #23 22 Lis 2014 23:42
    Darek.S
    Poziom 31  

Ale daliśmy mu szansę i bodaj wszystkie opcje. A zrobi jak zechce :|

Dodano po 4 [minuty]:

marek$$ napisał:
    niestety ale do dnia dzisiejszego nie rozwiązałem tego problemu ....

Pewnie nie czytał ze zrozumieniem, ale jak się przekonuję to normalne ( choć tak być nie powinno). I niestety mnie samego czasami też to dotyczy :|

0
  • #24 30 Lip 2016 11:56
    marek$$
    Poziom 9  

Niestety ale problemu nie rozwiązałem .
    Temat do zamknięcia

0
  • #25 30 Lip 2016 12:08
    Darek.S
    Poziom 31  

marek$$ napisał:
    Niestety ale problemu nie rozwiązałem .

A co spróbowałeś z tych rad co tu napisano? Co w ogóle spróbowałeś?
    marek$$ napisał:
    Temat do zamknięcia

To odpowiedz jeszcze na moje pytanie ( lub nie odpowiedz) i kliknij na kłódkę :|

0
  • #26 30 Lip 2016 16:26
    marek$$
    Poziom 9  

Pozbyłem się tego telewizora ...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo