Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z rozrusznikiem

20 Apr 2005 09:19 4857 8
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • #2
  tadeuszgr
  Level 18  
  Witam
  Uważający się fachura elektryk w mojej miejscowości twierdzi że nie smaruje wałka od bendixa bo przeważnie silnik ciecze olejem i sam się nasmaruje.Jeśli będzie "słaby "włącznik rozrusznika to nie dopchnie bendixa.Taka może być jedna z przyczyn.
  Podejrzenie o wyłamane zęby na kole zam. to przecież łatwo podejrzeć(wymontować rozrusznik ,obracać kołem zamachowym i obserwować)
 • #3
  mczapski
  Level 39  
  Panowie! A co wy naprawiacie? Stosuje się kilka rozwiazań konstrukcyjnych rozruszników. Gdybym wiedział o jaki rozrusznik chodzi to może doszedłbym do wniosku, że niewłaściwie działa drugie uzwojenie elektromagnesu (bendiksu). A może ten elektromagnes da się zamontować w pozycji obróconej o 180 st i uruchamianie odbywa się przy pomocy uzwojenia podtrzymującego.

  Przepraszam za szybko przeleciełem wstęp. Ale w takim razie twierdzę, że źle zamontowany elektromagnes chociaż w tym samochodzie nic nie robiłem.
  Zastanawia mnie tylko postawna fachowca. Czy on miał zlecenie wyłącznie na wymianę tulejki i elektromagnesu, czy też na naprawę rozrusznika (dokładniej ukłądu rozruchowego)?
  Panie tadeuszgr. Dla niezawodowca zespół sprzęgający jak i elektromagnes są na równi bendixami. Czy pan jest pewinm z opisu co wymieniono w tym rozruszniku?
 • #4
  tadeuszgr
  Level 18  
  Panie "mczapski"
  Proszę nie robić ludziom zamieszania :bendix a włącznik rozrusznika to dwie różne rzeczy
 • #5
  enauto
  Level 29  
  Witam
  Wyjmij rozrusznik, przeczyść wałek wirnika tu gdzie przesuwa się po nim sprzęgło rozrusznika (bendix) bo jest na 100% zbrudzone pyłem z tarczy sprzęgła. Bendix musi się przesuwać swobodnie po wałku, w przeciwnym przypadku rozrusznik zaczyna się obracać zanim zasprzęgli z kołem zamachowym. Przesmaruj tą część wałka czystym olejem.
  Sam to się smaruje jak cieknie silnik.
  Pozdrawiam


  Nie doczytałem Twojego postu. Z tego co piszesz prawdopodobnie rozrusznik jest źle złożony lub ten nowy bendiź to "kaszana".
  Pozdrawiam
 • #6
  tadeuszgr
  Level 18  
  Uważam ,że smar jest bardziej wskazany bo olej z biegiem czasu ściecze i wyschnie
 • #7
  urkotrebor
  Level 18  
  Podstawowy błędem klienta zlecającego naprawę jest to , że mówi „proszę wymienić to i zrobić to „ a dopiero po wykonaniu usługi okazuje się , że usterka dotyczy czegoś innego .
  Należało by mechanikowi powiedzieć o co chodzi i niech on zasugeruje ewentualne czynności naprawcze a jeśli usterka nie zostanie usunięta to mamy wtedy podstawy do odmowy zapłaty .
  Naprawdę nie wszyscy fachowcy to szuje i złodzieje , proszę o więcej zaufania , są tacy co znają się na robocie .
  A kumpel który mówi „ u mnie było tak i było to „ może mieć racje , ale różne rzeczy dają podobny skutek .
 • #8
  Slawek J
  Level 30  
  Mialem doswiadczyc czegos takiego tylko w odwrotnej kolejnosci. Mnie zazebial sie bendix dobrze zadnych zgrzytow tylko jak przestalem krecic to bendix bardzo powoli wracal i troche nieprzyjemny halas dla ucha sie wydobywal.Walek zostal przesmarowany i pomoglo tylko nie na dlugo.
 • #9
  Jan Nojszewski
  Level 18  
  Witam. A widelki dobrze zalozone?