Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z rozrusznikiem

20 Apr 2005 09:19 4857 8
    User removed account
    User removed account  
    tadeuszgr
    Level 18  
    Witam
    Uważający się fachura elektryk w mojej miejscowości twierdzi że nie smaruje wałka od bendixa bo przeważnie silnik ciecze olejem i sam się nasmaruje.Jeśli będzie "słaby "włącznik rozrusznika to nie dopchnie bendixa.Taka może być jedna z przyczyn.
    Podejrzenie o wyłamane zęby na kole zam. to przecież łatwo podejrzeć(wymontować rozrusznik ,obracać kołem zamachowym i obserwować)
    mczapski
    Level 39  
    Panowie! A co wy naprawiacie? Stosuje się kilka rozwiazań konstrukcyjnych rozruszników. Gdybym wiedział o jaki rozrusznik chodzi to może doszedłbym do wniosku, że niewłaściwie działa drugie uzwojenie elektromagnesu (bendiksu). A może ten elektromagnes da się zamontować w pozycji obróconej o 180 st i uruchamianie odbywa się przy pomocy uzwojenia podtrzymującego.

Przepraszam za szybko przeleciełem wstęp. Ale w takim razie twierdzę, że źle zamontowany elektromagnes chociaż w tym samochodzie nic nie robiłem.
    Zastanawia mnie tylko postawna fachowca. Czy on miał zlecenie wyłącznie na wymianę tulejki i elektromagnesu, czy też na naprawę rozrusznika (dokładniej ukłądu rozruchowego)?
    Panie tadeuszgr. Dla niezawodowca zespół sprzęgający jak i elektromagnes są na równi bendixami. Czy pan jest pewinm z opisu co wymieniono w tym rozruszniku?
    tadeuszgr
    Level 18  
    Panie "mczapski"
    Proszę nie robić ludziom zamieszania :bendix a włącznik rozrusznika to dwie różne rzeczy
    enauto
    Level 29  
    Witam
    Wyjmij rozrusznik, przeczyść wałek wirnika tu gdzie przesuwa się po nim sprzęgło rozrusznika (bendix) bo jest na 100% zbrudzone pyłem z tarczy sprzęgła. Bendix musi się przesuwać swobodnie po wałku, w przeciwnym przypadku rozrusznik zaczyna się obracać zanim zasprzęgli z kołem zamachowym. Przesmaruj tą część wałka czystym olejem.
    Sam to się smaruje jak cieknie silnik.
    Pozdrawiam

Nie doczytałem Twojego postu. Z tego co piszesz prawdopodobnie rozrusznik jest źle złożony lub ten nowy bendiź to "kaszana".
    Pozdrawiam
    tadeuszgr
    Level 18  
    Uważam ,że smar jest bardziej wskazany bo olej z biegiem czasu ściecze i wyschnie
    urkotrebor
    Level 18  
    Podstawowy błędem klienta zlecającego naprawę jest to , że mówi „proszę wymienić to i zrobić to „ a dopiero po wykonaniu usługi okazuje się , że usterka dotyczy czegoś innego .
    Należało by mechanikowi powiedzieć o co chodzi i niech on zasugeruje ewentualne czynności naprawcze a jeśli usterka nie zostanie usunięta to mamy wtedy podstawy do odmowy zapłaty .
    Naprawdę nie wszyscy fachowcy to szuje i złodzieje , proszę o więcej zaufania , są tacy co znają się na robocie .
    A kumpel który mówi „ u mnie było tak i było to „ może mieć racje , ale różne rzeczy dają podobny skutek .
    Slawek J
    Level 30  
    Mialem doswiadczyc czegos takiego tylko w odwrotnej kolejnosci. Mnie zazebial sie bendix dobrze zadnych zgrzytow tylko jak przestalem krecic to bendix bardzo powoli wracal i troche nieprzyjemny halas dla ucha sie wydobywal.Walek zostal przesmarowany i pomoglo tylko nie na dlugo.
    Jan Nojszewski
    Level 18  
    Witam. A widelki dobrze zalozone?