Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VDO i zestaw głośnomówiący

Grzegorz Siemienowicz 20 Kwi 2005 09:22 1220 3
  • #1 20 Kwi 2005 09:22
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

W VDO 4100 posiadam złącze C2 ( standard mini-ISO ) które jest przewidziane pod zestaw głośnomówiący ):
    C7- NC ( not connected )
    C8- Tel_in
    C9- Tel_ref
    C10- NC
    C11- MIC_masse
    C12 - NC
    Posiadam zestaw głośnomówiący THB Comfort w którym mam wyjście na głośniczek. Czy jest możliwość przez to wejście podpiąć się do nawigacji aby głos był z głośników ? i jak .

0 3
  • #2 20 Kwi 2005 09:54
    commor
    Poziom 25  

Musisz jeszcze odszukać "mute" i tu podłączyć kabelek żółty z zestawu...
    Będzie on zapewne w "dużym" ISO zasilającym

Głośniczek odcinasz...pozostają Ci dwa gołe czarne przewody zakończone mini JACKIEM 3,5 mm².
    Jeden z nich podłączasz do C8- Tel_in (ten powiedzmy z białym paskiem)
    Drugi z nich podłączasz do C9- Tel_ref (ten bez paska)

Prawdopodobnie bedzie jeszcze trzeba wejść w MENU radyjka i dodatkowo uruchomić funkcję TEL.
    Można też tam ustawić głośnośc przychodzącego sygnału lub też będzie można pogłaśniać/przyciszać głos w trakcie trwania rozmowy - jak np. w VW.

C7, C10, C12 - jak mówi instrukcja NC - tzn. pozostają wolne.

C11 - nie wiem :oops:

Pozdrawiam
    commor

0
  • #3 05 Cze 2005 21:05
    Dax6
    Poziom 13  

mam podobny problem

chce podlaczyc palmtopa z nawigacja do radia. Wyjscie na sluchawki palmtopa chce podlaczyc do radia , tam gdzie sie podlacza GSM.
    Mam jednak problem. Nie wiem co podlaczyc do pinu MUTE. Z gniazda sluchawkoweko pujda dwa przewody ( tak jak na sluchawke ) do tego jest jeszcze ekran przewodu. Czy moge ekranowanie podlaczyc do pinu MUTE i bedzie wyciszalo radio w momencie podawania komunikatow przez navi ?

0
  • #4 06 Cze 2005 10:25
    commor
    Poziom 25  

Jeśli masy będą wspólne to zapewne radyjko sie wyciszy i wszystko z tego palmtopa będziesz słyszał.... ale tylko to - bo dopiero jak wyjmiesz ten wtyk z palmtopa radio wróci wróci do obsługi tunera, kasety lub CD.
    pozdrawiam
    commor

PS. Musisz odszukać taki przewód, który podaje masę w trakcie "komunikatu" - to wtedy lepiej pÓjdzie :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo