Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NC+ multiroom standard nie widzi czarnego

pammat 15 Cze 2014 19:02 5205 14
  • #1 15 Cze 2014 19:02
    pammat
    Poziom 6  

Witam.Mam problem z połczeniem multirooma w nc+.Głowny dekoder mam połaczony z głównym routerem internetowym,adres ip gł dekodera czarnego 192.168.000.101 router to wr-740N.Dekoder od srebrny od multiroom mam spięty kabelkiem ethernetowym z routerem wa801nd.ip routera 192.168.000.102.Adresy nadały sie automatycznie.Problem jest ze srebrny dekoder nie widzi czarnego.Na czarnym mam grupe 0 na srebrnym mam grupe 0.Czy jest ktoś w stanie pomóc z podłaczniem tego :)

0 14
  • Pomocny post
    #2 15 Cze 2014 19:08
    sosarek

Poziom 43  

Ten TL-WA801ND musi pracować w trybie Client i być podłączony do drugiego dekodera - wtedy wszystko powinno działać.

Dodano po 35 [sekundy]:

Podaj modele tunerów.

0
  • #3 15 Cze 2014 19:13
    pammat
    Poziom 6  

Jest w trybie klient routery sie widzą. 801nd jest podłaczony do srebrnego.do czarnego podłaczyłem za pomoca kabla

1
  • Pomocny post
    #4 15 Cze 2014 19:20
    sosarek

Poziom 43  

Porty przekierowane na adresy IP tunerów ?

0
  • #5 15 Cze 2014 19:51
    pammat
    Poziom 6  

jak to zrobić?

Dodano po 12 [minuty]:

sosarek glowny iti 3740sx srebrny iti-2851s

0
  • #6 15 Cze 2014 20:22
    cezar555
    Poziom 12  

Witam
    Podstawowa rzecz żeby te dwa tunery były podłączone do jednej podsieci. Nie mogą to być dwa różne routery z dwoma podsieciami, jeżeli już to do jednego trzeba podpiąć AP. Na 740N podłączałem działa bez problemu, ale jest jedno ale.
    Na automatycznym połączeniu były problemy to teraz ustawiam ręcznie adresy i śmiga. Proponuje ustawić np: główny dekoder IP 192.168.000.110 następny 192.168.000.111 trzeci jak będzie 192.168.000.112. te niższe adresy niech pozostaną dla urządzeń wifi podłączanych do tego routera. W ustawieniach głównego dekodera można znaleźć czy jest dodany do multiroom ten drugi dekoder...
    ale jak działało jakiś czas to pewnie jest. Ostatnio ustawiałem na Tp-Link na trzy dekodery i jest ok., oprócz tego pracują na routerze dwa kompy stacjonarne i laptop po wifi, z doskoku dwa smartfony czy jak tam ich zwał..

0
  • #7 15 Cze 2014 21:16
    pammat
    Poziom 6  

Tylko ze w nc+ mowia ze w standardzie musi byc wpiety kabel antenowy.Ustawienia są wporządku. routery sie widza nie moga sie dekodery tylko połaczyć :/ walcze z tym 3 dzien :/

Dodano po 52 [minuty]:

Czy kabel z gównego dekodera do głownego routera powinien być krosowany?

0
  • Pomocny post
    #8 16 Cze 2014 00:05
    cezar555
    Poziom 12  

Kabel od anteny musi być podłączony do każdego dekodera. Dwa tunery n-ki - podwójny konwerter, dwa osobne kabelki do tych dekoderów. Kabel do routera zawsze zarabiam w kat.B jeżeli będzie krosowany też powinien działać, router zresztą sygnalizuje połączenie LAN zaświeconą diodą. Tylko nie rozumiem jednego - co autor miał na myśli pisząc że routery się widzą. Są dwa routery, drugi po radiu łączy się z pierwszym i robi własną podsieć? (wtedy nie będzie to działać), proszę opisać jak to jest zrobione.

0
  • #9 16 Cze 2014 06:44
    pammat
    Poziom 6  

Dekored z AP podpinam pod głowny dekder za pomoca Clienta.Głownie chodziło mi o to żeby nie podpinać kabla antenowego.Bo nie mam go poprostu jak poprowadzić w domu.

0
  • #10 16 Cze 2014 11:25
    cezar555
    Poziom 12  

Jeżeli AP jako klient to jest ok, AP będzie przezroczysty dla drugiego dekodera i dekoder będzie w jednej podsieci. A co do kabelka antenowego to niestety musi być, chyba że jest jeszcze do tego pokoju kabel z anteny TV naziemnej lub kablówki idący od lokalizacji anteny SAT. Wtedy można podłączyć multiswitcha + specjalny konwerter do tego multiswitcha i poleci wszystko po jednym kabelku antenowym (TV + SAT)

Dodano po 4 [minuty]:

Na końcu kabla antenowego gniazdko R +TV + SAT, z TV na telewizor z SAT na dekoder i po kłopocie, no ale koszt trochę większy..

0
  • #11 16 Cze 2014 19:32
    pammat
    Poziom 6  

ALe w premium podłaczam głowny dekoder do glownego routera kablem,a dekoder doatkowy łacze krotkim kabelkiem z routerem z AP.Obydwa routery łacze?

0
  • Pomocny post
    #12 17 Cze 2014 01:39
    cezar555
    Poziom 12  

Dekoder główny czy ten drugi -obojętne który jest wpięty do routera głównego. Tunery mają się po prostu widzieć w jednej podsieci. Jedna podsieć to fizycznie adresy z jednego routera a nie z dwóch różnych. Pierwszy dekoder wpięty do routera głównego po kablu -ok. Do drugiego dekodera zamiast routera polecałbym użyć AP a nie routera, drugi router ma swoją podsieć i nie będzie wid\ział podsieci pierwszego chyba że go skonfigurujemy np z opcją DMZ, można popróbować z portami, wyłączyć dhcp, ale tak nie konfigurowałem i nie wiem czy będzie funkcjonowało prawidłowo. AP to nie to samo co router. Do drugiego dekodera polecałbym kupić coś taniego np EDIMAX -a (używany cena ok 30zł) skonfigurować jako klienta i po kłopocie. Wtedy ten EDIMAX odbiera po radiu sygnał z głównego routera i dostaje adres z jego podsieci. A najlepszym rozwiązaniem byłoby podłączyć oba dekodery po kablu z głównego routera i no problem.

0
  • #13 17 Cze 2014 21:28
    pammat
    Poziom 6  

Ogarięte. MOŻNA ZAMKNĄĆ.Dzieki za pomoc

0