Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira - Prośba do posiadaczy Z18XE o podanie korekty długoterminowej LTFT

15 Cze 2014 22:23 2979 10
  • Poziom 22  
    Witajcie,

Mam prośbę do osoby posiadającej silnik Z18XE o podanie wartości korekty długoterminowej (LTFT) silnika. Zależy mi, żeby nie było to auto zagazowane (LPG) i 100% sprawne. Ciekawi mnie na jakim poziomie LTFT jest w sprawnej Zosi bez LPG. U mnie jest w okolicach +10,2% (zbyt ubogo) i niżej zejść nie potrafię, nie ma nigdzie lewego powietrza, ciśnienie map w normie. Cały dolot był rozkręcany łącznie z kolektorem i zakładane wszystkie nowe uszczelki.

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    + wzbogaca mieszankę, zawsze w leciwych autach idzie na +, bo to pompa już nie tak wydajna, wtryski swoje mają, że o silniku nie wspomnę, sonda ITP.

Z tego co pamiętam, jeżeli nie przekracza +- 20 % nie ma czym się martwić.

Często widywałem długoterminówki w oplach na twoim poziomie.
  • Poziom 22  
    Przy +15,6 wywala juz check engine błąd na desce... W oplu chyba graniczne jest +-15,6%
  • Poziom 34  
    A cały układ paliwowy masz w stanie idealnym? Razem z sondą lambda i przepływomierzem.
  • Moderator Samochody
    darrrrek napisał:
    W oplu chyba graniczne jest +-15,6%

Popatrz jak będzie w zimę, poniżej minus 10 stopni, zanim jeszcze sonda ruszy, jakie masz korekcje...
  • Poziom 22  
    Przepływomierz jest OK, wskazania ma poprawne. Układu paliwowego jeszcze nie sprawdzałem. W najbliższych dniach chcę podjechać na sprawdzenie ciśnienia paliwa. Sonda lambda ładnie i żywo oscyluje bogato/ubogo. Auto ma dopiero 106000, przebieg pewny bo jestem 1 właściciel.
  • Moderator Samochody
    A wiesz jaka jest książkowa żywotność sondy?
  • Poziom 22  
    Pewnie już minęła jej data/przebieg? :)
  • Moderator Samochody
    Należy ją zmieniać co 80-120 tyś zależnie od producenta, często razem z katalizatorem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wsadź do mycia wtryski, korekta wróci do normy.
  • Poziom 12  
    Generalnie od wielu lat przyjęto maks co sterownik może korygować to +/- 25. Może w krótkim czasie, prędzej czy później wywali błąd. Z sondą to coś musiałeś przesadzić, że jest tak super. Bo koniec końców to na podstawie sygnałów właśnie z tego czujnika...Na postoju, na jałowych czy nawet podwyższonych tego nie zbadasz. Dopiero pod obciążeniem, badając rzeczywiste parametry zobaczysz jakie są różnice.