Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża JVC model CA-MXG51R - nie działa na pilota

20 Kwi 2005 10:07 1293 10
  • Poziom 24  
    Witam mam problem z wieza JVC model CA-MXG51R po wlonczeniu nie dziala na pilota konkretnie jest tak ze dasie tylko wlonczyc z pilota reszta funkcji nie dziala pilota sprawdzony natomiast dzial wszystko poprawnie jak sie steruje recznie prosze o porady i pozdrawiam
  • Poziom 37  
    A jak pilot sprawdzony? Taki objaw może dać kiepski elektrolit w pilocie lub baterie niealkaliczne.
  • Poziom 24  
    Pilota sprawdzalem na testerze baterie sa alkaiczne
  • Poziom 37  
    No to bym mu nie wierzył do końca. W prawdzie jest bardzo mała szansa takiego uszkodzenia (raz się spotkałem), ale spróbuj przekrzyżować- idź ze swoim np. do sklepu i sprawdź na innej wieży lub przynieś innego i sprawdź swoją wieżę.
  • Poziom 21  
    Witam spróbuj podstawić kwarc w pilocie może żle taktuje
  • Poziom 24  
    Witam kwarc i elektrolit wymienilem i bez zmian
  • Poziom 21  
    Witam hm no cóż wszystko wskazuje że to jednak wina wieży niemniej jednak żeby mieć absolutną pewność zrób tak jak radzi maryann albo ewentualnie dorwij pilota uniwersalnego ewentualnie gdzieś pożyczć wtedy będziesz miał 100 procent pewności
  • Poziom 37  
    Na uniwersalnym ,czy zastępczym, nie miałbym 100% pewności...
    Może w następnej kolejności przyjdzie pora na wymianę odbiornika podczerwieni, elek w jego aplikacji. Może naprawa zasilacza- po włączeniu zasilania w związku ze zwiększonym poborem mocy siada (nawet nieznacznie) napięcie lub jego odfiltrowanie i brakuje go dla procka?
  • Poziom 15  
    Bardzo mała szansa, aby to było spowodowane zasilaniem. Czasem bywało tak, że piloty te padały i wymiana kwarca,diody itp nie pomagała, uszkadzał się IC w pilocie. Wydaje mi się, że jest on niedostępny i w grę wchodzi nowy pilot (niezbyt drogi). Aby mieć 100% pewności radzę sprawdzić wieżę z innym pilotem, ewetualnie ten pilot na jakimś testerze(w 90% przestaje całkiem nadawać)

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Witam i dziekuje za dotychczasowa pomoc pilota dalem koledze i ma mi sprawdzidz na wiezy swojej odezwe sie jak bede cos wiedzial pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam chcialem poinformowac ze udalo mi sie naprawic ta wiezyczke przyczyna bylo zanizone napiecie na odbiorniku podczerwieni byl w zasilaczu uszkodzony tranzystor po wymianie jego i elek jest wszystko O.K. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam