Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duży telewizor do 1500zł?

16 Cze 2014 10:08 1671 12
  • Poziom 9  
    Witam!
    Rozglądam się za telewizorkiem ledowym, najlepiej 40" w górę, gdyż jestem osobą niedowidzącą. Funduszami raczej nie szeleszczę, kwota do wydania to 1500zł (do naciągnięcia o 100zł).
    Telewizorek służyć będzie do oglądania filmów, ale również chciałbym go podpiąć pod komputer.
    Z racji tego że jestem młodym człowiekiem pociągają mnie różne bajery które dodają do sprzętów (jak SMART-TV; 3D; sterowanie smartfonem itp.). Mimo to, chciałbym kupić coś, co nie padnie po dniu od zakończenia gwarancji...
    Niestety na sprzętach i tym wszystkim nie znam się za specjalnie, dlatego chciałbym prosić Was o pomoc...

To co wygrzebałem to:

LED 3D 42' LG 42LA6130 (1600zł)
    Full HD 1920x1080 ; Technologia Cinema 3D ; Matryca LED IPS ; HDMI x 2 ; USB x 1
    http://allegro.pl/telewizor-3d-led-42-lg-42la6130-usb-100hz-okulary-i4321302751.html

LED SMART 42' LG 42LN570S (1500zł)
    Full HD 1920x1080 ; SmartTV ; WIFI Ready ; 3 x HDMI ; 3 x USB
    http://allegro.pl/tv-42-lg-42ln570s-fullhd-smart-100hz-mpeg4-fv23-i4322228953.html

LED SMART 40' Hyundai DLF 40285 (1200zł)
    Full HD 1920x1080 ; SmartTV ; HDMI x 2 ; Gniazdo słuchawkowe x 1 ; USB x 1; VGA (D-SUB) x 1; Możliwość sterowania smartfonem
    http://allegro.pl/telewizor-40-hyundai-dlf-40285-smart-led-full-hd-i4309942562.html

LED Samsung 42' 42F5000 (1500zł)
    Full HD 1920x1080 ; 2 x HDMI ; 1 x USB
    http://allegro.pl/samsung-tv-42f5000-led-fullhd-100hz-usb-sklep-fv23-i4330173167.html

Pierwszy LG kusi tym, że ma 3D i w sumie fajny bajer, z którego ze satysfakcją bym korzystał.
    Drugi LG oferuje za to funkcje SMART, która nie powiem - przydała by się, ponieważ obecnie podpinam pod stary telewizorek komputer by pooglądać sobie YT etc.
    Trzeci jest Hyundai który jest tani, a to jego największa zaleta. Do tego posiada SMART, wejście DVI którym łącze z komputerem i wejście jack na słuchawki gdzie wpinam głośniki (pozostałe nie oferują tego). Minusem jest tutaj wielkość, gdyż ten telewizor jest mniejszy o 2 cale od poprzedników; do tego dochodzi marka, której trudno zaufać przez to że kompletnie jej nie znam w tej dziedzinie i nie wiem co mam myśleć.
    Czwarty telewizorek to Samsung, który nie posiada żadnych wybajerzonych funkcji, ale jest to marka. Gdzieś przeczytałem że Samsung robi trochę lepsze telewizorki od konkurencyjnego tutaj LG więc dlatego zwróciłem na niego uwagę. Jeśli miałbym zrezygnować z bajerów na rzecz uboższej solidności to się na to pisze. Ale czy możemy o tym mówić przy takich kwotach?

Może są jeszcze jakieś inne propozycje warte uwagi? Którego wybrać? Bardzo proszę o doradę :)
    Pozdrawiam!

• VIP Zasłużony dla elektroda
  • Poziom 9  
    czytałem to, ale ciężko mi odpowiadać bo to trochę bez sensu. jestem osobą słabo widzącą więc potrzebuje duży telewizor niezależnie od przyjętych standardów.zresztą w tej cenie to raczej wielu modeli nie ma... a w pokoju mam rolety także bez sensu. chciałbym się dowiedzieć który i dlaczego w tym przedziale najbardziej opłaca się kupić żeby trochę pisałal i był w miarę ok?
  • Poziom 24  
    Im mniej bajerów w tej cenie tym lepsza jakość wykonania. Jeżeli zależy Ci na smart tv to może ta Toshiba 40L6353DG, albo ten Samsung UE40EH5300.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Panasonic 42E6 zaczyna się od 1750 w górę, chyba że trafiłem na złą wyprzedaż :D
    ale wyskoczył mi chyba jego brat w modelu PANASONIC TX-L42B6E niestety jest on chyba bez opcji smart? może są jeszcze jakieś propozycje?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Znalazłem jeszcze jedną, dość 'ciekawą' propozycje, jest to SAMSUNG UE46EH5000
    wiem że może troche przesadą jest szukanie telewizora jak największego, za jak najniższą cenę, ale w tym przypadku rozmiar ma znaczenie, ponieważ jestem osobą slabowidzącą... Czekam na opinie :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Nie, nie, nie... To nie tak że tylko na tym mi zależy :D wiadomo, każdy by chciał mieć prywatną sale kinową w domu z super technologiami, ale mam świadomość że z taką kasą to nie zaszaleje... Jednak, czy nie ma propozycji w miare "rozsądnej", która zbalansowała by wielkość z bebechami? tak 40" 42" chociaż jeśli ten Samsung wydaje sie bezsensownym zakupem?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    LOCOLOCO napisał:
    Brałbym jednak Panasonica 42E6

Noo chciałbym go kupić, ale przekracza to budżet o cale 100zl i mnie po prostu nie stać :( na allegro ceny zaczynają się od 1725, a ja moge przeznaczyc 1600
  • Poziom 1