Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW POLO 9N 2004' - CLIMAtronic nie działa

Wiesiek24 16 Cze 2014 12:00 4929 6
  • #1 16 Cze 2014 12:00
    Wiesiek24
    Poziom 9  

Mam problem z niedziałającą klimą.
    Nie załącza sprężarki ani wentylatorów. W załącznikach dodaję dwa zdjęcia, pierwszy problem to był czujnik zamrożeniowy w parowniku, w parametrach serwisowych w 17 pokazywał -3,3 st.C przy temperaturze otoczenia ok +25st. Wiem że to jest też jeden z warunków na załączenie klimy. Oczywiście czujnik podmieniłem tak żeby pokazywał więcej niż te pięć stopni, teraz mam +13st. Następny problem wg. mnie to temperatura wewnętrzna, ów czujnik jest w kratce panelu klimatronika, w grupie pomiarowej parametrze 0 widnieje temp. -5.6 st.C. Też podmieniłem termistor pokazywał mi +18 st, klima nadal nie startowała. Żadnych błędów w vag-u. Sam już nie wiem co może być nie tak. Aha czujnik ciśnienia gazu jest nowy, zresztą stary miał sygnał wyjścia proporcjonalny do ciśnienia gazu więc też jest dobry. Najłatwiej byłoby podmienić panel climy. Mam prośbę jakby ktoś przeleciał po swoim panelu wszystkie parametry i je zamieścił w tym poście. od 0 do 52, będę wdzięczny.
    Żeby wejść w menu serwis trzeba jednocześnie nacisnąć na włączonym klimatroniku (samochód nie musi być) przyciski ECON+trzy przyciski od wyboru nawiewu.

Jeszcze jedno tu sprężarka jest z zaworem, jak to jest sterowane?

0 6
  • #2 16 Cze 2014 14:14
    jokerro
    Poziom 33  

Bo ci siedzi zawor albo sprezarka i dlatego nic niewystartuje.
    Pozatym jeszcze popwinienes miec gdzies moduł wentylatorow,zagladnij.

0
  • #3 16 Cze 2014 15:04
    Wiesiek24
    Poziom 9  

Zawór jak zawór, choć przynajmniej powinien jeden wentylator wystartować (równolegle jak pompa klimy) jak to jest w vw. moduł wentylatorów? przecież jak robię test z poziomu kompa czy panelu klimatronika to wszystkie wyjscia są aktywne czyli min. wentylatory startują....nie wiem już nic

0
  • #5 16 Cze 2014 21:24
    jokerro
    Poziom 33  

Wiesiek24 napisał:
    Zawór jak zawór, choć przynajmniej powinien jeden wentylator wystartować

Nie,klima ma wystartowac,chwilke musi napompowac cisnienia i dopiero wentylatory rusza.

0
  • #6 18 Cze 2014 00:37
    Wiesiek24
    Poziom 9  

Nie ma żadnego prądu na kablu od zaworu pompy klimy, jedyne co jest jak mierze miernikiem ok 7.6V. Nic więcej. Najbardziej by mnie interesowało gdyby ktoś posprawdzał u siebie te parametry serwisowe. To nie musi być polo, może być fabia.
    Dzisiaj wymontowałem ten zawór z sprężarki, nie wiem jak od do końca powinien działać coś tam pyka jak na krótko podam napięcie, ale wg. mnie nie przesterowuje się. :?:

przecież w grupie aut vag załączenie sprężarki jest jednoznaczne z pracą wentylatora. dopiero potem jak w ukladzie wzrośnie ciśnienie załącza się szybki bieg, bądź drugi wentylator.

0
  • #7 18 Cze 2014 01:17
    belcio
    Poziom 1  

witam kolego wetylatory wlacza czujnik cisnienia dopiero po wlaczeniu sprezarki. zobacz sprzegielko na kompresorze klimy czy chodzi,z tego co pamietam mozna je zobaczyc dopiero po sciagnieciu zasleki z kola kompresora

1
  Szukaj w 5mln produktów