Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bauknecht WAK7650 - przerywa program

pete.c 16 Cze 2014 12:57 660 3
  • #1 16 Cze 2014 12:57
    pete.c
    Poziom 12  

Witam, mam pralkę jak w temacie.
    Pralka wykonuje program piorący poprawnie. Nabiera wody, gdy ma przejść do wirowania (jak przypuszczam), zapalają się wszystkie diody od prędkości wirowania, pralka wydaje kilka pisków. Woda nie jest wypompowywana. Zdjąłem wżzyk od hydrostatu, pralka zaczęła napełniać bęben wodą, przypuszczam więc że jest sprawny. Pralka wydaje odgłos jakby odpompowywała ale stan wody nie ubywa. Wodę wylałem filtrem, wymontowałem pompę odpływu, chce ją sprawdzić. Jakim napięciem? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

0 3
  • #2 16 Cze 2014 15:48
    Trull
    Poziom 28  

Woda zeszła bez problemowo po otwarciu filtra? Jeśli tak to masz zapchany wąż spustu, jeśli nie to masz zapchany wąż łączący zbiornik z pompą (zwróć uwagę na końcówkę odpływy) . W wężu pompa-zbiornik jest kula zaworu zwrotnego jeśli dostanie się na nią jakiś drobny przedmiot (chustka, skarpetka....) zablokowany zostaje odpływ wody ze zbiornika.

0
  • #3 17 Cze 2014 08:30
    pete.c
    Poziom 12  

Potwierdzam; woda zeszła po otwarciu filtra. Sprawdzę więc wąż końcowy. Ale skoro mam pompkę na wierzchu, też bym ją sprawdził. Jakie napięcie przyłożyć?

0
  • #4 17 Cze 2014 16:36
    Trull
    Poziom 28  

230V przemiennego czyli do gniazdka.

0