Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dekoder do TV z wejściem/wyściem optycznym

milesiaaa 16 Cze 2014 16:52 1368 5
  • #1 16 Cze 2014 16:52
    milesiaaa
    Poziom 6  

Witam,
    Mam TV LG LS3500 i Kino Domowe BH6430, niestety okazało się już po zakupie, że kabel HDMI nie wystarczy żeby był dźwięk z TV w głośnikach w kinie. Dodatkowo w TV nie ma wejścia/wyjscia optycznego. Na infolinii dowiedziałam się, że dekoder powinien załatwić sprawę.. Ale jak czytam fora to nie każdy rozwiąże mój problem.
    Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki dekoder kupić ???? Ewentualnie może jest jakiaś inna opcja ????

0 5
  • #2 16 Cze 2014 17:32
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

O jaki dekoder chodzi?
    Jaśniej poproszę.

0
  • #3 16 Cze 2014 17:46
    milesiaaa
    Poziom 6  

do tv naziemnej

0
  • #4 16 Cze 2014 19:13
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj.
    Skoro Twój TV nie posiada wyjścia optycznego, to w zasadzie każdy z obecnie dostępnych tunerów do DVB-T posiada wyjście optyczne dżwięku do kina domowego. Jednak są dwa rodzaje wyjść. Jedno oznaczone jako SPDIF( co jest opisane przy tym gnieździe), a drugie to coaxial. Nie podajesz jakie posiadasz kino domowe, a większość tunerów DVB-T posiada wyjście COAXIAL. O ile Twoje kino ma wejście tego typu, to wystarczy połączyć to tylko przewodem. W przypadku, gdy jednak kino ma wejście SPDIF a dekoder wyjście COAXIAL, należałoby zastosować konwerter, który właściwie dopasuje obydwa urządzenia. Wygląd takiego konwertera masz na zdjęciu poniżej.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 16 Cze 2014 19:54
    milesiaaa
    Poziom 6  

Kino Domowe LG BH6430
    wyjścia jakie mam w Kinie to optical in i aux

0
  • #6 16 Cze 2014 20:11
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj.W tej sytuacji sugeruję usilnie poszukać dekodera DVB-T z wyjściem SPDIF, co pozwoli połączyć obydwa urządzenia jednym przewodem. W przypadku braku takiego dekodera, trzeba będzie zaopatrzyć się w konwerter oraz dwa różne przewody, które należy dopasować do wyjścia w dekoderze
    z wejściem w konwerterze,
    a drugi przewód,
    to połączenie wyjścia z konwertera z wejściem w Twoim kinie. Pozdrawiam.

0