Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-40CX520 - nagrywanie na pendrive

whitejasmine 16 Cze 2014 18:28 8307 8
  • #1 16 Cze 2014 18:28
    whitejasmine
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

Trafiłam tutaj, gdyż forum autoryzowane sony bravia chwilowo nie działa.
    Potrzebuję pomocy przy sony bravia KDL - 40CX520 i pendrive Kingston DataTraveler 64 gb usb 3.0.

Zakupiłam w/w pendrive do nagrywania programów w w/w telewizorze. Dzisiaj dotarł pocztą więc od razu go chciałam wytestować. Podłączam go pod sony bravie, żeby nagrywać musiałam zarejestrować urządzenie do nagrywania jako HDD. Zarejestrował, niby wszystko okej, pokazuje się informacja, że "Wykryto zarejestrowany HDD. Sprawdź przed odłączeniem czy nie jest używany". Wciskam przycisk record do sprawdzenia i nagle tv się "restartuje" - pojawia się czarny ekran, logo sony i włącza TV, pojawia się po chwili komunikat "Trwa odzyskiwanie HDD. Uwaga: Sprawdź czy urzadzenie nie jest używane", pojawia się ponownie, że wykryto HDD.. i po chwili znowu się restartuje i tak w kółko...

Dodam, że mój dysk zewnętrzny dział bez problemu - tzn nagrywanie na niego.

Pod komputerem pendrive jest widoczny. Nie wiem w czym tkwi porblem: telewizorze czy pendrivie?

Będę b. wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Nie wiem czy w razie czego sprzedawca pendrive z allegro będzie chętny na zwrot już rozpakowanego i testowanego urządzenia :/

Pozdrawiam

0 8
  • #2 16 Cze 2014 22:23
    1 PAWEL
    Poziom 41  

W momencie kiedy podłączasz dysk twardy jest on w całości formatowany i gotowy do użytku jako nagrywarka.

Możliwe że problemem jest USB 3.0 który pobiera większy prąd, USB 2.0 ma wydajność prądową 5V 500mA, złącze USB 3.0 ma wydajność 900mA.
    Podepnij dodatkowe zasilanie, pozostaje zakup huba z zasilaniem.

http://www.sony.pl/

( Sony USB obsługuje systemy plików FAT12, FAT16 i FAT32 oraz exFAT.)

0
  • #3 17 Cze 2014 01:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

1 PAWEL napisał:
    pozostaje zakup huba z zasilaniem.

Oczywiście huba dla USB 3.0!.

0
  • #4 17 Cze 2014 01:02
    whitejasmine
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź ;)

Tylko nie jestem pewna czy to będzie problem, ponieważ dysk zewnętrzny, który też podłączałam pod tv, także ma usb 3.0 i wszystko działało bez problemu.

0
  • #5 17 Cze 2014 05:02
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Proszę sprawdzić pendrive na innym TV.

TV Sony niekiedy bywa kapryśny jeśli chodzi o współpracę z dyskami.

Teraz dowiedziałem się z instrukcji Sony że:

Podłączanie dysku USB HDD przez koncentrator USB nie jest obsługiwane.

Uruchom funkcję [Test sprawności HDD], aby sprawdzić, czy dane techniczne dysku USB HDD spełniają wymagania minimalne.

Jakie pendrive'y na pewno współpracują z TV Sony?

Istotne są parametry dysku takie jak:
    Maks. szybkość zapisu
    Maks. szybkość odczytu

Sony Bravia KDL-40CX520 - nagrywanie na pendrive

0
  • #6 19 Cze 2014 14:09
    whitejasmine
    Poziom 2  

Witam,

Gdy próbuję uruchomić test sprawności HDD pokazuje mi się komunikat, że nie można tego wykonać.

Niestety nie mam na czym wytestować tego pendrive - tzn nie mam innego telewizora z funkcją nagrywania -.-

Jeśli chodzi o kompatybilne urządzenia, to znalazłam na stronie sony taką listę http://www.sony.com.au/support/compatibility/449991/product/kdl-40cx520
    ale nic mi to nie mówi... tzn te symbole.

Mimo wszystko dziękuję za próby poratowania ;) Chyba po prostu zwrócę tego pendrive.

Pozdrawiam

0
  • #8 19 Cze 2014 17:35
    Rob888
    Poziom 17  

whitejasmine napisał:
    Dziękuję za odpowiedź ;)

Tylko nie jestem pewna czy to będzie problem, ponieważ dysk zewnętrzny, który też podłączałam pod tv, także ma USB 3.0 i wszystko działało bez problemu.

Czy przed włożeniem sformatowałaś go na laptopie na system plików zalecony przez sony czyli FAT32?
    Wydaje się że problemem jest właśnie pendrive, który kupiłaś.
    (wg testów własnych producenta ma on zapis z prędkością do 10 MB/s ale czy to prawda?)
    Możesz go oddać lub sprzedać na aukcji internetowej.
    Dlatego ja nie kupowałem pendrive do nagrywania.

Mnie teraz TV sony bravia na karcie SDHC klasy 10 z dobrym czytnikiem nagrywa bez problemów:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2847428.html

(jaki model czytnika - informacja w pliku załącznika)

whitejasmine napisał:

Jeśli chodzi o kompatybilne urządzenia, to znalazłam na stronie sony taką listę http://www.sony.com.au/support/compatibility/449991/product/kdl-40cx520
    ale nic mi to nie mówi... tzn te symbole.

Są to pendrive dedykowane tylko produkcji firmy sony kosztują od 200 do 300 zł.
    Jeżeli je w ogóle gdzieś w Polsce można kupić, więc ten pomysł kupna dedykowanego pendrive firmy sony raczej jest trudny i kosztowny w realizacji.

KOCUREK1970 napisał:
    1 PAWEL napisał:
    pozostaje zakup huba z zasilaniem.

Oczywiście huba dla USB 3.0!.

Sony nie uznaje huba:
    "Podłączanie dysku USB HDD przez koncentrator USB nie jest możliwe. Urządzenie należy podłączyć bezpośrednio do telewizora. "
    http://pdf.crse.com/manuals/13LW600114/PL/c_usbrec_europe_set.html

0
    Załączniki:
  • #9 20 Cze 2014 12:08
    whitejasmine
    Poziom 2  

Rob888 napisał:
    Czy przed włożeniem sformatowałaś go na laptopie na system plików zalecony przez sony czyli FAT32?

Formatowała na exFAT, jak biorę opcję formatowana to mam tylko do wyboru NTFS i exFAT, nie mam FAT32 chyba, że inaczej się to robi ;)

Próbowałam już tylu rzeczy, że chyba pozostaje mi i tak go zwrócić. Dzięki za odpowiedź odnośnie linka. Teraz wiem o co chodzi i faktycznie szkoda kasy na takiego sony pendrive'a.

Pozdrawiam

0