Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC - Jak podłączyć MediaBox NC+ z JVC RX-5052

Ismarten 16 Cze 2014 18:28 3006 11
  • #1 16 Cze 2014 18:28
    Ismarten
    Poziom 8  

Witam!

Właśnie otrzymałem MediaBOX z NC+ Link

Z szafy wygrzebałem Wzmacniacz JVC RX-5052 Link

Do tego posiadam głośniki TONSIL 3 x 50W oraz 2 x 100W 8ohm.

Brakuje tylko Subwoofera.

Całość kupiona za grubą kase pare lat temu, szkoda wyrzucać więc chciałbym się dowiedzieć od Was czy da się to podłączyć jakoś ze sobą i ewentualnie JAK?

Dodam tylko że TV jest podłączony z MediaBOXem poprzez HDMI. W dekoderze mam tlyko wolne złącza SPDIF AUDIO, SCART oraz USB.

0 11
  • Sklep HeluKabel
  • #2 16 Cze 2014 18:50
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Proponuje przewodem optycznym
    JVC - Jak podłączyć MediaBox NC+ z JVC RX-5052
    połączyć wyjście z dekodera MediaBox NC+ opisane jako AUDIO SPDIF z wejściem w JVC RX-5052 opisanym DIGITAL IN DIGITAL 2 ( CD ). Tą drogą uzyskamy dźwięk z dekodera na zestawie JVC. Podłączenie głośników TONSIL dopełni całość. Podłączenie MediaBox NC+ z TV przewodem HDMI, zapewni właściwą jakość obrazu na TV. Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Cze 2014 19:12
    Ismarten
    Poziom 8  

Jaki Subwoofer polecacie do tego zestawu ?

0
  • #4 17 Cze 2014 12:11
    Ismarten
    Poziom 8  

Ah jeszcze jedno pytanko, jak podłączyć XBOXa ?

0
  • #5 17 Cze 2014 13:46
    grubs
    Poziom 32  

Najlepiej było by również optycznym więc możesz:
    - przełączać kabel optyczny
    - dokupić przełącznik optyczny
    - dokupić konwerter cyfrowy z spdif optical na spdif coax i wykorzystać 2 gniazdo spdif w amplitunerze.

Możesz zdecydować się na podpięcie audio przez chinche ale wtedy nie uzyskasz sygnału 5.1
    jedynie stereo.

0
  • #6 18 Cze 2014 20:04
    Ismarten
    Poziom 8  

Panowie podłączyłem dekoder do amplitunera za pomocą kabla optycznego i nic sie nie dzieje ! Dźwięk pozostał na TV za pomocą HDMI, co robić ?

Na dekoderze włączyłem tryb Dolby Digital, na amplitunerze Digital Input ale nie ma dzwięku i chyba go nie wykrywa bo według instrukcji na wyświetlaczu powinna byc ikona Digital , PCM lub DTS. U mnie jest tylko napis DIGITAL AUTO, po przełaczeniu na Dobly Digital ikona miga i nadal brak dźwieku.

Dodam tylko że podłączałem 3 głosniki do różnych wyjść i w każdym przypadku słychać szum z głośnika ale nie ma dźwięku.

0
  • #7 19 Cze 2014 10:15
    leszekpo59
    Poziom 26  

Ismarten napisał:
    Panowie podłączyłem dekoder do amplitunera za pomocą kabla optycznego i nic sie nie dzieje !

Witaj. Proszę sprawdzić, czy w gnieździe w dekoderze MediaBox NC+, oraz w amplitunerze JVC RX-5052 świeci się światełko. O ile tak, to po podłączeniu przewodu do jednego z tych urządzeń, na końcu przewodu, zanim będzie włożony do drugiego gniazda, też powinno być światełko. Brak wspomnianego światełka w którymkolwiek momencie świadczy o braku sygnału cyfrowego. Pozdrawiam.

0
  • #8 20 Cze 2014 13:41
    Ismarten
    Poziom 8  

Po podłączeniu do MediaBox jest światełko, przy podłączeniu do Amplitunera nie ma.
    O czym to świadczy? Wyjście amplitunera jest uszkodzone ?

0
  • #9 20 Cze 2014 15:29
    leszekpo59
    Poziom 26  

Ismarten napisał:
    Po podłączeniu do MediaBox jest światełko, przy podłączeniu do Amplitunera nie ma

Witaj. O ile na JVC RX-5052 wybrałeś wejście optyczne ( na pilocie klawisz OPTICAL/TV SOUND lub FUNCION ) i nadal nie ma światełka, to może świadczyć o uszkodzeniu tego wejścia. Bo jest to wejście, a nie wyjście. Pozdrawiam.

0
  • #10 23 Cze 2014 08:08
    Ismarten
    Poziom 8  

Nie mam pilota, włączałem poprzez przycisk DIGITAL INPUT na amplitunerze.

0
  • #11 24 Cze 2014 10:43
    grubs
    Poziom 32  

leszekpo59 napisał:
    Ismarten napisał:
    Po podłączeniu do MediaBox jest światełko, przy podłączeniu do Amplitunera nie ma

Witaj. O ile na JVC RX-5052 wybrałeś wejście optyczne ( na pilocie klawisz OPTICAL/TV SOUND lub FUNCION ) i nadal nie ma światełka, to może świadczyć o uszkodzeniu tego wejścia. Bo jest to wejście, a nie wyjście. Pozdrawiam.

Kolego leszekpo59 światełko powinno być tylko na wyjściu, na wejściu go nie będzie i jest to prawidłowe zachowanie.

Do autora:
    Głośniki masz przecież opisane więc nie ma co ich podłączać do różnych wyjść.
    Mają być podłączone do właściwych gniazd wyjściowych (patrz instrukcja).
    Żeby sprawdzić czy są poprawnie podłączone włącz np. płytę lub jakieś źródło analogowe. Jeżeli działają to podłączenie jest poprawne.

Dalej podłącz kabel optyczny i odłącz analogowe jeżeli są jakieś podłączone.
    Wybierz źródło odtwarzania CD na panelu i następnie przyciskiem INPUT DIGITAL wybierz opcję Digital Auto.
    Czy teraz zaświecają się kontrolki o których pisałeś?
    Piszę przy założeniu że ustawienia są fabryczne.
    Jeżeli nie działa dalej to pokrętłem MultiJog sprawdź które źródła sa przypisane do wejść cyfrowych.
    Jeżeli 2 jest ustawione jako CD to ok. Jeżeli inne to ustaw je na panelu odpowiednim przyciskiem lub zmień na CD.
    Powinno działać, jeżeli jednak nic się nie pojawia do podłącz play station lub cokolwiek innego co ma wyjście optyczne.
    Jeżeli dalej nie działa to podmień kabel, lub sprawdź go na innym sprzęcie.

0
  • #12 03 Paź 2014 14:25
    Ismarten
    Poziom 8  

Ok wszystko działa póki co.
    Pytanko, opis z tyłu amplitunera LEFT FRONT to z perspektywy oglądającego tzn lewy głośnik od telewizora przedni jak na TV patrze ?
    Drugie pytanko jaki subwoofer kupić ? Amplituner ma na wyjściu 100W więc Subwoofer też 100W?
    Yamaha 100W : Link

Czy 200W Jamo: Link

0