Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups XP 9000 - NIe Parzy Kawy,woda leci do tacki

jareknb 16 Cze 2014 20:44 3021 3
  • #1 16 Cze 2014 20:44
    jareknb
    Poziom 8  

Witam.Miałem z tym ekspresem taki problem że silnik tak jakby nie mógł uciągnąć.Rozebrałem tam wszystko naoliwiłem i chodzi ale coś jest nie tak bo nie parzy kawy.Młynek miele normalnie kawę,ale leci tylko gorąca woda do tacki.Dodam że cały cykl odbywa się niby normalnie,nie wiem musiałem coś źle poskładać tylko nie wiem co,pomóżcie proszę.I jeszcze jedno,mała metalowa kuleczka wyleciała nie wiem z kąd.Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

0 3
  • #2 18 Cze 2014 21:00
    nioop

Specjalista AGD

jareknb napisał:
    ...problem że silnik tak jakby nie mógł uciągnąć..

Chętnie pomogę, lecz nic z tego nie rozumiem.. :]
    Kulka ? Może to ze sprzęgła młynka..
    Odpinałeś wężyki od boilera? Jeżeli tak to napewno coś pomieszałeś, skoro gorąca woda leci Ci do tacki..
    W dystrybutorze jest taki zawór z boku, biała beczułka z wężykiem z boku i na dole..
    W środku jest tłoczek, może być z nim problem, jaki trudno powiedzieć bez rozkręcania..

1
  • #3 18 Cze 2014 21:44
    jareknb
    Poziom 8  

Własnie chodzi o to że nic nie rozpinałem.Rozebrałem tylko to gdzie jest silnik który napędza cały ten zaparzacz,z jednej strony jest takie duże kółko które obracając się załącza lub wyłącza dwa styczniki,z drugiej strony jest taka biała krzywka która po przekreceniu do oporu zciąga na dół taki czarny pojemniczek podpięty do rurki i właśnie z tamtąd idzie cała woda na tackę.

-1
  • #4 19 Cze 2014 12:17
    nioop

Specjalista AGD

Czy chodzi Ci o dystrybutor ?
    Krups XP 9000 - NIe Parzy Kawy,woda leci do tacki

Czy rozbierałeś element zaznaczony na zdjęciu ? Bo to on może być przyczyną twojej usterki..

0