Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Studia/Politechnika - Jaki kierunek wybrać ?

16 Jun 2014 20:57 1347 4
 • Level 19  
  Witam,
  Mam pewną zagwostkę, gdyż już zbliża się czas wyboru kierunku na studia, a ja niestety po dzień dzisiejszy się zastanawiam, który kierunek wybrać. Chcę studiować na Politechnice Poznańskiej. Myślę nad :

  -Informatyka
  -Elektronika i Telekomunikacja
  -Automatyka i Robotyka

  Z tych trzech, najbliżej mi do Informatyki i EiT. Informatykę dość dobrze ogarniam, podstawy programowania znam (zdawałem maturę rozszerzoną i chyba nie poszła mi najgorzej). Matematykę i fizykę też w stopniu dobrym ogarniam.
  W sumie najbardziej chciałbym iść na informatykę, tylko gdy teraz widzę na każdej uczelni ten kierunek, boje się, że informatyków będzie nie długo tylu, że słabo będzie z dobrą pracą. Nie wiem jak z pracą wygląda na EiT i AiR bo ciężko się czegoś dowiedzieć z internetu.

  Może bardziej doświadczeni koledzy doradzili by na co warto iść, ewentualnie co wy byście wybrali czy co może wybraliście i jak to wygląda. Z góry dzięki za pomoc :)
 • User under supervision
  Skończyłem AiR 10 lat temu, od tego czasu prowadzę własną firmę i dobrze zarabiam - budowlaną w Austrii :P

  A poważnie, to żaden z tych kierunków nie daje przyszłości jak nie masz kogoś kto Ci robotę załatwi.

  Wiesz ile jest dowcipów o studentach po studiach?
  Żadnego - wszystko to niestety prawda.
 • Level 19  
  To i też prawda :)

  Chociaż mam znajomego na informatyce, który nieźle sobie radzi. Prócz tego, że studiuje ma prace na boku itd. Z drugiej strony mam innego kolegę, który bardzo doradza mi pójście EiT gdyż jak on mówi jest to kierunek bardzo rozwijający się i najnowsze technologie typu LTE do Polski jeszcze dobrze nie weszły.
 • User under supervision
  To prawda i to prawda :)
  Do Polski jeszcze nic dobrze nie weszło a już się pitoli...

  Sprawdź jakie przedmioty masz na danym kierunku i wybierz to z czym dasz sobie radę, potem dyplom powiesisz na ścianie i poszukasz pracy która Cię będzie interesować.

  Osobiście uważam, że przez studia straciłem tylko czas.
  Bo dla ludzi z wykształceniem w "polsce" pracy za rozsądne pieniądze prawie nie ma.

  Dodano po 55 [sekundy]:

  ps. kierunek, to jeszcze nie wszystko - sprawdź jakie potem są dostępne specjalizacje...
 • Level 32  
  unitral wrote:
  A poważnie, to żaden z tych kierunków nie daje przyszłości jak nie masz kogoś kto Ci robotę załatwi.


  Bzdura. Jeśli faktycznie się czegoś na tych studiach nauczy, a nie tylko odklepie kursy wg programu, to długo dobrej pracy szukać nie będzie. To pozostali muszą szukać pracy po znajomościach.

  Nie ma w Polsce pracy dla ludzi z wykształceniem, bo u nas studia to produkcja ludzi z dyplomem, kształcenie jest na poziomie dna jeziora Bajkał. Dla ludzi, którzy potrafią coś użytecznego praca wciąż jest i będzie jeszcze długo. Informatyków jest coraz więcej, ale tych z papierkiem, a nie umiejętnościami. Fachowców jest mniej więcej wciąż tyle samo, a coraz więcej stanowisk do obsadzenia. Moja uczelnia produkuje co pół roku po kilka setek ludzi z dyplomem ukończenia informatyki, a mimo to wrocławskie firmy wciąż mają problem z obsadzeniem stanowisk.

  Studia mają sens tylko, gdy się idzie zgodnie z zainteresowaniami. Samo "ogarnianie" tematu w tej chwili może nie wystarczyć, bo na studiach będzie trzeba odklepać formalności i oprócz tego nauczyć się czegoś, co zainteresuje później rekrutujących w CV i na rozmowie o pracę. W tych dziedzinach inaczej się nie da, bo są w rzeczywistości dość ciężkie i wymuszają ciągły rozwój, bo technologie szybko się zmieniają, a jak kogoś to nie fascynuje, to szybko zmieni zawód.

  Quote:
  Wiesz ile jest dowcipów o studentach po studiach?
  Żadnego - wszystko to niestety prawda.

  Tu się niestety zgodzę