Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens MCM 1703 17 cali

20 Kwi 2005 11:34 1140 9
  • Poziom 12  
    Przetwornica na 2SK1940 . Led na czuwaniu swieci na pomaranczowo, z chwilą załączenia zielony led pulsuje, obciażenie przetwornicy. BU2527 w odchylaniu zachwuje się poprawnie. Nie mam schematu, a monitor otrzymałem w prezencie - wykazuje małe ślady użytkowania.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Jak w środku siedzi samsung to Sprawdź trafopowielacz.
    Odepnij anodę, rozładuj i na Mom do poszczególnych nóg trafa.
    Jeśli Mom coś pokaże - uszkodzone trafo.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Zdaje się siedzieć Philips kinol Hitachi, a trafo obmierzyłem zwarć nie wykazuje. Generalnie nie załacza się nawet wysokie, żaden przekażnik nie cyknie. Mrygo tylko led :)
  • Poziom 26  
    Czy w momencie załączenia jest przebieg na bazie hota?
  • Spec od monitorów
    jest to wynalazek robiony na chasis Philipsa cm3800
    - generalnie zacznij od zasilacza ,tylko obciązenie żarówka na+B
    jeśli przywiera dalej led mruga .. szukaj w zasilaczu

- jesli nie , podłaczaj po kolei gałęzie odpięte >> wyczaisz która przywiera
    reszta już prosta

schematu nie mam
  • Poziom 12  
    Woli przypomnienia.......(dawno się w to nie bawiłem) odłaczam przetwornice od reszty a na najwyższe napięcie podłączam żarówe ??
  • Spec od monitorów
    tak
    tam na zasilaczu winno być:
    +190, +75, te dwa sa zawsze
    chyba 2x po 15, -15V, +6v
    i dwa stabiliz. +12 i 5V na ukł.scal.
    sa jeszcze LM1205N , synchroprocek TDA9102C/T

działa widac jakieś zabezpieczenie skoro hot cały i WN próbuje wejśc
    mam zapisane ,że to tranzystor 5565 i opory 3181 3182 3131
  • Poziom 12  
    Na tranzystorze przetwornicy napiecie w okolicach 150 i pływa w takt migania diody. Na wtórnym przetwornicy żadnych napieć. No jesli nie licząć jakis 7V w obwodzie byc może tego +B. Generalnie brak napieć. reszte pogrzebię jutro monitor mam goscinnie w pracy. Pozdrawiam i czekam na sugestie.
  • Spec od monitorów
    A może cos banalnego jak np. elektrolit w przetwornicy na 400V?
    Sprawdź jakie jest na nim napiecie, jeśli poniżej 300V to go wymień.
  • Poziom 12  
    Witam, na dzień dobry znalazłem zwarcie na diodzie BYM26E zwierającą +B, czekam na otwarcie sklepu - zobaczymy:)

Dodano po 2 [godziny] 51 [minuty]:

Podstawiłem BYV28 niestety uległa spaleniu. Czyzby kondensator 100mikro/250V znajdujący się w jej obwodzie??. Zwykłym meteksem zwarcia nie wykazuje no chyba ze pod napięciem.

Dodano po 33 [minuty]:

Czy po wymianie elektrolitów w tej gałęzi mogę odpiąć zasilanie na płytkę kineskopu i właczyć monitor (czy ruszy mi wysokie jeżeli usterka jest w płytce kineskopu??)

Wciąż borykam się z niesprawna przetwornicą , wymieniłem diode 6121 zwarcie , posprawdzałem elektrolity na 250V wymieniłem IRF choć nie wykazywał obiawów uszk. Monitor po wysterowaniu nie pali juz diody ale widze ze nie pracuje przetwornica, nie mam schematu moze ktos cos podpowie??