Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGA D26 - Brak połączenia z sterownikiem EDC

szyniu 16 Cze 2014 22:04 1875 9
  • #1 16 Cze 2014 22:04
    szyniu
    Poziom 20  

Witam Man TGA D26 2008 r E4 zatraciła się możliwość zdiagnozowania sterownika silnika wcześniej autko normalnie przechodziło testy.
    Moje pytanie jest następujące czy aby któryś z kolegów nie posiadał podobnego problemu, (np jakaś przerwa czy coś podobnego).
    Dodam tylko że wszystkie pozostałe moduły są widziane i jest komunikacja, diagnozuje jaltestem.
    Proszę o pomoc, pytam bo strasznie istotny jest w tym przypadku czas więc każda sugestia mile widziana ( na temat oczywiście) z góry dzięki.

0 9
  • #2 16 Cze 2014 22:15
    Tommy82
    Poziom 39  

Spróbował bym sie spiąć czym innym.
    Te many maja problem z wiązkami przewodów pod kabiną.
    Możesz przemierzyć według rozpiski. We wtyczce EDC też może być buba.
    Problem jest taki ze na przewodzie pęka osłona potem włazi woda a potem puchnie robi się purchel a potem się lamie. Ktoś mi kiedyś powiedział ze najprawdopodobniej wiązki są z ciepłych krajów i nie przewidzieli zimy ;). Ale to tylko hipoteza była.

0
  • #3 16 Cze 2014 22:51
    szyniu
    Poziom 20  

Złącze sterownika jest czyste sprawdzałem a jeśli chodzi o urządzenie diagnostyczne to tego samego mana podpinałem kilka dni temu i właśnie edc było badane.

0
  • #4 16 Cze 2014 23:27
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Ja bym szukał we wiązce. Zasilania i masy sprawdzone??

1
  • #5 17 Cze 2014 07:06
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Witam.
    Tak jak pisze Tommy82 szukaj przerwy w kablach pod kabina w okolicy przekładni kierowniczej.

0
  • #6 17 Cze 2014 23:02
    szyniu
    Poziom 20  

Temat troszkę odroczony gdyż autko odpala i jeździ poleciało w trasę dwa tygodnie z głowy.

0
  • #7 17 Cze 2014 23:04
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Mówią, że co się odwlecze... ;)

0
  • #8 17 Cze 2014 23:12
    Tommy82
    Poziom 39  

szyniu
    Bym się nie cieszył 2 tydnie z głowy ale może się okazać ze nie z Twojej

0
  • #9 23 Cze 2014 07:48
    szyniu
    Poziom 20  

Auto wróciło i pojawiały się problemy z odpalaniem, po którymś z kolei odpaleniu silnika całkowicie odmówił posłuszeństwa i już się nie odezwał i pojawił się błąd braku CAN z EDC posprawdzałem wiązkę i zasilania sterownika i okazało się ok więc wydarłem sterownik i wysłałem do sprawdzenia, okazało się że ma usterkę.
    Obecnie czekam na sterownik jak będę działał dalej to napiszę.

0
  • #10 30 Cze 2014 20:17
    szyniu
    Poziom 20  

Sterownik totalnie zalany wodą nie nadawał się do naprawy, wszczepiany wsad był do innego używanego sterownika.
    Dziwne tylko że tak długo wszystko chodziło bez problemów,bo woda siedziała w środku nie od jednego dnia.
    Autko naprawione i wszystko działa.

0