Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 1007 - montaż świateł dziennych

16 Cze 2014 22:40 1581 7
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z podłączeniem świateł dziennych. Zamontowałem je w miejscu przeznaczonym na światła przeciwmgielne, ale jest problem z podłączeniem. W komorze silnika nie ma możliwości wpięcia pod przewód prądowy (+) sterowany ze stacyjki. Więc chyba będę musiał ,, jechać" z przewodem aż do stacyjki. Czy dobrze rozumuję. Może ktoś ma jakiś inny pomysł?
    Proszę ewentualnie na zgisserowski(malpa)tlen.pl
  • Poziom 39  
    Jeśli twoje światła dzienne mają własny moduł to podłączasz pod dowolny "+" w komorze silnika (same rozpoznają że silnik pracuje gdy w instalacji pojawi się 14,4V). Aby gasły po zapaleniu pozycyjnych należy odpowiedni przewód połączyć z pozycyjnymi.
  • Poziom 12  
    Nie wiem jak w twoim, ale w większości samochodów masz plus po stacyjce na czujniku wstecznego biegu.
  • Poziom 27  
    Nie ma w komorze silnika skrzynki z bezpiecznikami?
  • Poziom 10  
    Otóż w komorze silnika jest skrzynka z bezpiecznikami tylko, że nie ma tam ,+" po stacyjce.
    Co do czujnika wstecznego biegu to na razie nie wiem gdzie jest zlokalizowany.
    Pozdr
  • Poziom 26  
    Sprawdź, może + po stacyjce jest na module wycieraczek.
  • Poziom 27  
    Kiedyś podłączyłem pod wzbudzenie alternatora ( alhambra 2.0 tdi 2008r) i jeździ do dziś. Kolego, jeżeli masz włączony automat świateł mijania, musisz go deaktywować.
  • Poziom 10  
    Już problem rozwiązany. Udało mi się przedostać z kabelkiem z komory silnika do kabiny i po uzgodnieniu z elektronikiem podpiąłem światła dzienne pod bezpiecznik zapalniczki. Wszystko działa o.k.
    Zamykam temat.