Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer aktywny - jak zrobić subwoofer aktywny?

16 Cze 2014 22:41 2205 1
  • Poziom 9  
    Witam

Wychodzę z prośbą do wszystkich elektromaniaków o pomoc w stworzeniu tuby aktywnej do samochodu.

Posiadam masę sprzętu, od głośników przez wzmacniacze po wszelkie elementy drewniane potrzebne do zmontowania wszystkiego do kupy.

pisząc wzmacniacze mam na myśli wzmacniacze sieciowe pod 230 V... największym problemem który stoi mi na drodze przed zmontowaniem fajnej tuby basowej do samochodu są właśnie one.
    Tu się pojawia pytanie, czy jest możliwość bez przetwornicy stworzenia tuby aktywnej? w jaki sposób wykorzystać końcówki mocy które domyślnie były zasilane 230V aby działały na akumulatorze? Ogólnie czy na podstawie domowego sprzętu audio jestem w stanie zrobić z niego sprzęt mobilny ?

Liczę na wasze wsparcie, a ze swojej strony jeżeli uda się to wszystko jakoś zmontować gwarantuje zamieszczenie kompletnego i mam nadzieje pomocnego tutoriala ;)

Z góry dzięki za wszystkie posty :)
  • Poziom 34  
    kristovkhk napisał:
    Ogólnie czy na podstawie domowego sprzętu audio jestem w stanie zrobić z niego sprzęt mobilny ?
    Teoretycznie tak a praktycznie nie.
    Sprzęt HA (zarówno głośniki jak i wzmacniacze) nie są przystosowane do pracy w warunkach panujących w aucie (zmienna wilgotność i temperatura)