Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BCS-NVR0408 - rejestrator czy warto kupić?

tomix 16 Jun 2014 22:44 2238 14
Computer Controls
 • #1
  tomix
  Level 16  
  Panowie, mam okazję kupić rejestrator do IP Cam (model BCS-NVR0408) za 980 zł (nówka). Oczywiście nie handel tylko dla siebie (więc opcja kup i sprzedaj odpada ;D). Czy macie z nim jakieś doświadczenie, warto? W chwili obecnej większość kamer powinna go obsłużyć, nie wiem tylko jak będzie z takim dziadostwem: NEO Coolcam NIP-06. I jeszcze jedno ze specyfikacji mnie zastanawia: "4 kanały IP - D1(400kl/s) 720P(200kl/s) 1080P(100kl/s)". Kanały są dla mnie tożsame z ilością podpiętych urządzeń, a tu jakieś FPSy... Wytłumaczy ktoś, bo rozumiem, że ilość kamer jest w praktyce nieograniczona?
 • Computer Controls
 • #2
  IGS

  Level 21  
  - ten model obsłuży maksymalnie 4 kamery IP, nie nieograniczoną ich ilość tylko cztery sztuki (nie ma rejestratorów o jakich piszesz)
  - do dyspozycji 100klatek na te cztery kanały czyli stosunkowo dużo
  - maksymalna rozdzielczość obsługiwanych kamer 1080P czyli tzw "full HD" czyli potoczne 2mpix na kanał
  - wspiera onviv 2.0 więc teoretycznie po tym jak i po rtsp jest w stanie obsłużyć wiele kamer, ale głowy nikt za nic nie da , musisz sprawdzić zwłaszcza że masz egzotyko kamerę

  co do sprzętu, osobiście nie stosuję, ale znany i wspierany
  ma wielu zwolenników jak i przeciwników, osobiście wolę inne urządzenia zwłaszcza że cena nie powala
  zastanawia też fakt sprzedaży jak zrozumiałem z drugiej ręki- na ogół wróży to kłopoty
  umów się na gwarancję rozruchową
 • Computer Controls
 • #3
  Marek31415
  Level 31  
  tomix wrote:
  ...nie wiem tylko jak będzie z takim dziadostwem: NEO Coolcam NIP-06. ....bo rozumiem, że ilość kamer jest w praktyce nieograniczona?

  Oczywiście ilość kamer jest ograniczona do czterech. Taka bezsensowna polityka producenta. Nawet jak są rzeczywiste możliwości sprzętu, więcej kamer nie obsłuży. Kamery Coolcam kodują obraz w Mjpeg-u. Chcesz mieć pewność działania, zainstaluj monitoring na komputerze. Nie będzie ograniczenia do 4-ch kamer i będą na 99% obsługiwane. System będzie rozwojowy. Ten rejestrator "z wydajnym procesorem Dual Core" jest faktycznie kiepskim komputerem z historycznym już procesorem.
 • #4
  tomix
  Level 16  
  Dziękuję IGS i Marek31415 za dorzucenie swoich trzech groszy. Dodam od siebie, że sprzęt nie jest z drugiej ręki tylko nówka.
  Trochę jestem rozczarowany ograniczeniem do 4 kamer IP. Monitoring mam nieco rozwojowy, nigdy nie wiem czy w ciągu tygodnia nie będę musiał dołożyć kolejnych dwóch kamer (decyzyjnie, niekoniecznie technicznie ;) ) więc ograniczenie jest nieco kłopotliwe. Mogą koledzy zaproponować coś sensownego z ilością obsługiwanych kamer do 10 w przystępnej cenie?
 • #5
  mikan4
  Level 26  
  A ja będę bronił NVR-ów, tak ogółem. Piszecie dwurdzeniowy procesor, ale o diametralnie innej architekturze niż te stosowane w PC, dodatkowo dźwiga system który jest o wiele "lżejszy" niż windows, czy linuks na PC, ma mniej procesów do obsłużenia niż zwykły PC.
  Dodatkowo wyjedziesz, chcesz mieć podgląd zdalny - NVR, prosta sprawa, PC - dłubanie i grzebanie.
  Pobór prądu, NVR - niewielki , PC dużo większy, hałas - PC większy (przynajmniej ma dwa wentylatory), NVR - niewielki wentylator do chłodzenia HDD + dysk twardy.

  Najprostsze wyjście to zabrać kamerkę do sprzedawcy i sprawdzić czy będzie z tym NVR-em działać.
  Co do ograniczenia do 4 kamer, to weź 8-"kanałowy" NVR, nie powinna być duża różnica w cenie...
  Cena 980 zł, wcale jakoś bardzo nie powala, gdyby to było za 8 to byłoby coś :)
  Poza tym w tym NVR-ze płacisz głównie za dodatkowe miejsce na HDD, chcesz mieć 8 dysków i zapis pół roku wstecz? Czy jest Ci to nie potrzebne (jak coś się stanie to wyjdzie w ciągu miesiąca), więc wydaje mi się, że lepiej kupić jakiś 2- dyskowy, 8 kanałowy NVR i wrzucić mu 2*4TB i po kłopocie, akwarium całe i rybka zadowolona...
 • #6
  Korgoth
  VIP Meritorious for electroda.pl
  mikan4 wrote:
  A ja będę bronił NVR-ów, tak ogółem. Piszecie dwurdzeniowy procesor, ale o diametralnie innej architekturze niż te stosowane w PC, dodatkowo dźwiga system który jest o wiele "lżejszy" niż windows, czy linuks na PC, ma mniej procesów do obsłużenia niż zwykły PC.
  Dodatkowo wyjedziesz, chcesz mieć podgląd zdalny - NVR, prosta sprawa, PC - dłubanie i grzebanie.
  Pobór prądu, NVR - niewielki , PC dużo większy, hałas - PC większy (przynajmniej ma dwa wentylatory), NVR - niewielki wentylator do chłodzenia HDD + dysk twardy.


  Dokładnie. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak uniwersalne rozwiązanie, dlatego jestem zwolennikiem zarówno NVRów jak i PCtowych/Serwerowych rejestratorów - wszystko zależy od wielkości systemu, ilości kamer, wymagań klienta.

  Porównywanie procesorów 1:1 nie ma sensu, tak jak kolega wspomniał, ważna jest architektura. Dlatego np. na Xbox z 2006 można grać bez problemów w nowe GTA, ale PC z tego rocznika pewnie nawet tego nie odpali.
 • #7
  mikan4
  Level 26  
  w drodze wyjątku zgadzam się z Korgoth-em, jak będziesz miał zainstalować powiedzmy 10-20-30-64 kamery, to powiem stawiaj serwer, jak chcesz 4-8-16 kamer, to z reguły NVR z dobrymi parametrami powinien wystarczyć (nagrywanie na żywo full/HD, stabilna praca).
  Taki zestaw do monitoringu domu/biura/sklepu wydaje mi się, że lepiej będzie działać na NVR-em, mniej opcji niż na PC, mniej rzeczy które mogą się wysypać. Generalnie zwykły PC do pracy ciągłej (a taka będzie w tym przypadku) raczej się nie sprawdzi...
 • #8
  jpl
  Level 34  
  Ilośc kamer = ilość wymaganych dysków twardych.
  W przypadku systemów na 4 kamery IP - jak chcesz mieć nagrań tak na 3-4 tygodnie - musisz mieć 1 lub 2 dyski po 2TB. Minimum na tydzień to jeden dysk 2TB. Tutaj znowu wygra NVR z 1-2 dyskami. NVR musi odtwarzać naraz 4 kamery

  Dla systemów na 8 kamer IP 2MPIX - kupowanie rejestratora z jednym dyskiem jest nieporozumieniem.... nagrań będzie na 5-6 dni. Tutaj idealne rejestratory to NVR'y z dwoma dyskami. Tutaj też rejestrator musi odtwarzać 8 kamer naraz.

  Na 16 kamer IP 2MPIX - tutaj już można się zastanawiać na serwerem a rejestratorem NVR ze względu na dyski (wg mnie minimum 4hdd). Musi być odtwarzanie 16 kamer naraz nawet 16 kamer fullHD.
  Jak ktoś jest wymagający pod względem danych - no to 8HDD (polecam wtedy serwery), odtwarzanie zgrywanie dużych ilości danych (np 5 godzin naraz) - tylko i wyłacznie serwer.

  Powyżej 16 czy 25 kamer, gdzie jedna minuta nagrania zajmować może nawet 3-4 GB - polecam tylko serwery, ponieważ one pozwalają na szybkei zgrywanie, szybkie przeglądanie - czyli wygoda pracy
 • #9
  tomix
  Level 16  
  Bardzo dziękuję kolegom za obszerne wyjaśnienia, sporo nowych rzeczy się dowiedziałem. Kamer mam 6, myślę że wstępnie NVR na 8 kamer będzie optymalnym rozwiązaniem z dwoma dyskami max 2x4GB. Serwera na bazie PC nie chcę, dużo prądu, dużo kłopotu, dodatkowe licencje, głośniej, cieplej :)
 • #10
  Marek31415
  Level 31  
  Widzę, że dyskusja posła w kierunku wyższości NVR nad PC. Na ten temat można oczywiście długo dyskutować, ale pozostaje nadal problem obsługi kamer NEO Coolcam NIP-06. Będą obsługiwane przez ten rejestrator, czy nie?
  Może autor wątku wystawi taką kamerę w Internecie, a ktoś dysponujący tym rejestratorem spróbuje się do niej podłączyć.
  Link do strumienia można znaleźć tu: http://www.ispyconnect.com/man.aspx?n=Neo+Coolcam .
 • #11
  tomix
  Level 16  
  Nie widzę problemu, jeśli ktoś dysponuje takim sprzętem mogę utworzyć konto (priv) i podać linka do strumienia w celu weryfikacji. Będziemy wiedzieć wcześniej niż sam kupię NVR'a ;)
 • #12
  mikan4
  Level 26  
  Marek31415 nie prościej zabrać pod pachę kamerę i iść do sprzedawcy, żeby ten sprawdził czy będzie działać??
  Rzeczywiście ta kompatybilność może trochę problemów spowodować....
 • #13
  Marek31415
  Level 31  
  mikan4 wrote:
  Marek31415 nie prościej zabrać pod pachę kamerę i iść do sprzedawcy, żeby ten sprawdził czy będzie działać??

  Dla mnie prościej, gdy nie trzeba iść. Ale to pytanie raczej do kolegi "tomix".
 • #14
  tomix
  Level 16  
  Dla mnie również prościej bo być może zamiast potem kombinować wybiorę NVR obsługujący egzotykę z rodziny CoolCam NIP. Swoją drogą przetworniki obrazu mają dramatyczne.
 • #15
  jpl
  Level 34  
  Problemem będzie tutaj kodowanie tej kamery... MJPEG. Niewiem czy znajdziesz rejestrator który nagrywa obraz tej kamery.

  Zostaje serwer (komputer) i instalacja softu darmowego ispyconect (on obługuje te kamery).

  Lepiej nie kombinuj z rejestratorami bo będzie ciężko znaleźc coś działającego.