Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BCS-NVR0408 - rejestrator czy warto kupić?

tomix 16 Jun 2014 22:44 2238 14
Computer Controls
    tomix
    Level 16  
    Panowie, mam okazję kupić rejestrator do IP Cam (model BCS-NVR0408) za 980 zł (nówka). Oczywiście nie handel tylko dla siebie (więc opcja kup i sprzedaj odpada ;D). Czy macie z nim jakieś doświadczenie, warto? W chwili obecnej większość kamer powinna go obsłużyć, nie wiem tylko jak będzie z takim dziadostwem: NEO Coolcam NIP-06. I jeszcze jedno ze specyfikacji mnie zastanawia: "4 kanały IP - D1(400kl/s) 720P(200kl/s) 1080P(100kl/s)". Kanały są dla mnie tożsame z ilością podpiętych urządzeń, a tu jakieś FPSy... Wytłumaczy ktoś, bo rozumiem, że ilość kamer jest w praktyce nieograniczona?
  • Computer Controls
    IGS

Level 21  
    - ten model obsłuży maksymalnie 4 kamery IP, nie nieograniczoną ich ilość tylko cztery sztuki (nie ma rejestratorów o jakich piszesz)
    - do dyspozycji 100klatek na te cztery kanały czyli stosunkowo dużo
    - maksymalna rozdzielczość obsługiwanych kamer 1080P czyli tzw "full HD" czyli potoczne 2mpix na kanał
    - wspiera onviv 2.0 więc teoretycznie po tym jak i po rtsp jest w stanie obsłużyć wiele kamer, ale głowy nikt za nic nie da , musisz sprawdzić zwłaszcza że masz egzotyko kamerę

co do sprzętu, osobiście nie stosuję, ale znany i wspierany
    ma wielu zwolenników jak i przeciwników, osobiście wolę inne urządzenia zwłaszcza że cena nie powala
    zastanawia też fakt sprzedaży jak zrozumiałem z drugiej ręki- na ogół wróży to kłopoty
    umów się na gwarancję rozruchową
  • Computer Controls
    Marek31415
    Level 31  
    tomix wrote:
    ...nie wiem tylko jak będzie z takim dziadostwem: NEO Coolcam NIP-06. ....bo rozumiem, że ilość kamer jest w praktyce nieograniczona?

Oczywiście ilość kamer jest ograniczona do czterech. Taka bezsensowna polityka producenta. Nawet jak są rzeczywiste możliwości sprzętu, więcej kamer nie obsłuży. Kamery Coolcam kodują obraz w Mjpeg-u. Chcesz mieć pewność działania, zainstaluj monitoring na komputerze. Nie będzie ograniczenia do 4-ch kamer i będą na 99% obsługiwane. System będzie rozwojowy. Ten rejestrator "z wydajnym procesorem Dual Core" jest faktycznie kiepskim komputerem z historycznym już procesorem.
    tomix
    Level 16  
    Dziękuję IGS i Marek31415 za dorzucenie swoich trzech groszy. Dodam od siebie, że sprzęt nie jest z drugiej ręki tylko nówka.
    Trochę jestem rozczarowany ograniczeniem do 4 kamer IP. Monitoring mam nieco rozwojowy, nigdy nie wiem czy w ciągu tygodnia nie będę musiał dołożyć kolejnych dwóch kamer (decyzyjnie, niekoniecznie technicznie ;) ) więc ograniczenie jest nieco kłopotliwe. Mogą koledzy zaproponować coś sensownego z ilością obsługiwanych kamer do 10 w przystępnej cenie?
    mikan4
    Level 26  
    A ja będę bronił NVR-ów, tak ogółem. Piszecie dwurdzeniowy procesor, ale o diametralnie innej architekturze niż te stosowane w PC, dodatkowo dźwiga system który jest o wiele "lżejszy" niż windows, czy linuks na PC, ma mniej procesów do obsłużenia niż zwykły PC.
    Dodatkowo wyjedziesz, chcesz mieć podgląd zdalny - NVR, prosta sprawa, PC - dłubanie i grzebanie.
    Pobór prądu, NVR - niewielki , PC dużo większy, hałas - PC większy (przynajmniej ma dwa wentylatory), NVR - niewielki wentylator do chłodzenia HDD + dysk twardy.

Najprostsze wyjście to zabrać kamerkę do sprzedawcy i sprawdzić czy będzie z tym NVR-em działać.
    Co do ograniczenia do 4 kamer, to weź 8-"kanałowy" NVR, nie powinna być duża różnica w cenie...
    Cena 980 zł, wcale jakoś bardzo nie powala, gdyby to było za 8 to byłoby coś :)
    Poza tym w tym NVR-ze płacisz głównie za dodatkowe miejsce na HDD, chcesz mieć 8 dysków i zapis pół roku wstecz? Czy jest Ci to nie potrzebne (jak coś się stanie to wyjdzie w ciągu miesiąca), więc wydaje mi się, że lepiej kupić jakiś 2- dyskowy, 8 kanałowy NVR i wrzucić mu 2*4TB i po kłopocie, akwarium całe i rybka zadowolona...
    Korgoth
    VIP Meritorious for electroda.pl
    mikan4 wrote:
    A ja będę bronił NVR-ów, tak ogółem. Piszecie dwurdzeniowy procesor, ale o diametralnie innej architekturze niż te stosowane w PC, dodatkowo dźwiga system który jest o wiele "lżejszy" niż windows, czy linuks na PC, ma mniej procesów do obsłużenia niż zwykły PC.
    Dodatkowo wyjedziesz, chcesz mieć podgląd zdalny - NVR, prosta sprawa, PC - dłubanie i grzebanie.
    Pobór prądu, NVR - niewielki , PC dużo większy, hałas - PC większy (przynajmniej ma dwa wentylatory), NVR - niewielki wentylator do chłodzenia HDD + dysk twardy.

Dokładnie. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak uniwersalne rozwiązanie, dlatego jestem zwolennikiem zarówno NVRów jak i PCtowych/Serwerowych rejestratorów - wszystko zależy od wielkości systemu, ilości kamer, wymagań klienta.

Porównywanie procesorów 1:1 nie ma sensu, tak jak kolega wspomniał, ważna jest architektura. Dlatego np. na Xbox z 2006 można grać bez problemów w nowe GTA, ale PC z tego rocznika pewnie nawet tego nie odpali.
    mikan4
    Level 26  
    w drodze wyjątku zgadzam się z Korgoth-em, jak będziesz miał zainstalować powiedzmy 10-20-30-64 kamery, to powiem stawiaj serwer, jak chcesz 4-8-16 kamer, to z reguły NVR z dobrymi parametrami powinien wystarczyć (nagrywanie na żywo full/HD, stabilna praca).
    Taki zestaw do monitoringu domu/biura/sklepu wydaje mi się, że lepiej będzie działać na NVR-em, mniej opcji niż na PC, mniej rzeczy które mogą się wysypać. Generalnie zwykły PC do pracy ciągłej (a taka będzie w tym przypadku) raczej się nie sprawdzi...
    jpl
    Level 34  
    Ilośc kamer = ilość wymaganych dysków twardych.
    W przypadku systemów na 4 kamery IP - jak chcesz mieć nagrań tak na 3-4 tygodnie - musisz mieć 1 lub 2 dyski po 2TB. Minimum na tydzień to jeden dysk 2TB. Tutaj znowu wygra NVR z 1-2 dyskami. NVR musi odtwarzać naraz 4 kamery

Dla systemów na 8 kamer IP 2MPIX - kupowanie rejestratora z jednym dyskiem jest nieporozumieniem.... nagrań będzie na 5-6 dni. Tutaj idealne rejestratory to NVR'y z dwoma dyskami. Tutaj też rejestrator musi odtwarzać 8 kamer naraz.

Na 16 kamer IP 2MPIX - tutaj już można się zastanawiać na serwerem a rejestratorem NVR ze względu na dyski (wg mnie minimum 4hdd). Musi być odtwarzanie 16 kamer naraz nawet 16 kamer fullHD.
    Jak ktoś jest wymagający pod względem danych - no to 8HDD (polecam wtedy serwery), odtwarzanie zgrywanie dużych ilości danych (np 5 godzin naraz) - tylko i wyłacznie serwer.

Powyżej 16 czy 25 kamer, gdzie jedna minuta nagrania zajmować może nawet 3-4 GB - polecam tylko serwery, ponieważ one pozwalają na szybkei zgrywanie, szybkie przeglądanie - czyli wygoda pracy
    tomix
    Level 16  
    Bardzo dziękuję kolegom za obszerne wyjaśnienia, sporo nowych rzeczy się dowiedziałem. Kamer mam 6, myślę że wstępnie NVR na 8 kamer będzie optymalnym rozwiązaniem z dwoma dyskami max 2x4GB. Serwera na bazie PC nie chcę, dużo prądu, dużo kłopotu, dodatkowe licencje, głośniej, cieplej :)
    Marek31415
    Level 31  
    Widzę, że dyskusja posła w kierunku wyższości NVR nad PC. Na ten temat można oczywiście długo dyskutować, ale pozostaje nadal problem obsługi kamer NEO Coolcam NIP-06. Będą obsługiwane przez ten rejestrator, czy nie?
    Może autor wątku wystawi taką kamerę w Internecie, a ktoś dysponujący tym rejestratorem spróbuje się do niej podłączyć.
    Link do strumienia można znaleźć tu: http://www.ispyconnect.com/man.aspx?n=Neo+Coolcam .
    tomix
    Level 16  
    Nie widzę problemu, jeśli ktoś dysponuje takim sprzętem mogę utworzyć konto (priv) i podać linka do strumienia w celu weryfikacji. Będziemy wiedzieć wcześniej niż sam kupię NVR'a ;)
    mikan4
    Level 26  
    Marek31415 nie prościej zabrać pod pachę kamerę i iść do sprzedawcy, żeby ten sprawdził czy będzie działać??
    Rzeczywiście ta kompatybilność może trochę problemów spowodować....
    Marek31415
    Level 31  
    mikan4 wrote:
    Marek31415 nie prościej zabrać pod pachę kamerę i iść do sprzedawcy, żeby ten sprawdził czy będzie działać??

Dla mnie prościej, gdy nie trzeba iść. Ale to pytanie raczej do kolegi "tomix".
    tomix
    Level 16  
    Dla mnie również prościej bo być może zamiast potem kombinować wybiorę NVR obsługujący egzotykę z rodziny CoolCam NIP. Swoją drogą przetworniki obrazu mają dramatyczne.
    jpl
    Level 34  
    Problemem będzie tutaj kodowanie tej kamery... MJPEG. Niewiem czy znajdziesz rejestrator który nagrywa obraz tej kamery.

Zostaje serwer (komputer) i instalacja softu darmowego ispyconect (on obługuje te kamery).

Lepiej nie kombinuj z rejestratorami bo będzie ciężko znaleźc coś działającego.