Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaką końcówkę do kolumn basowych i nadstawek?

16 Jun 2014 22:59 1263 13
  • Level 11  
    Witam obecnie posiadam dwa końce jeden 2x150 na 8ohm i jeden 2x180na 8ohm,niestety oba końce są troszkę słabe gdyż kolumny góry to 2x300 i basy 2x400 wszystko na 8ohm.wymyśliłem ze jak bym zamienił te końcówki np.na jedną mocną i spiął bym razem góry pod jeden kanał i bas pod jeden uzyskał bym 4ohm co pozwoliło by mi na lepsze wysterowanie kolumn(myślałem tu np o ads lub coś podobnego)morze ktoś coś doradzić?,czy ma to sens ,niestety nie stać mnie na 2 mocniejsze końce miałbym gdzieś kolo 1500-2000zl
  • Level 24  
    W tej cenie spokojnie kupisz używane dwie końcówki do nadstawek może być t amp ta1050 do basu kup ta2400 będzie z zapasem. Potrzebujesz do tego wszystkiego jeszcze crossower.
  • Level 11  
    Rozumiem,ale wolał bym póki co jedną np ads lx 2000,(kiedyś dokupię drugą aby potem znowu nie zmieniać wszystkiego) czy jedna taka będzie ok ?Mam crossower i mixer,czy jedna mocna to zły pomysł na teraz ?
  • Level 43  
    LX-2000 to mały niewypał tej firmy - nie polecam.
    Jak napisano wyżej; w tej kasie kupisz dwie końcówki, więc po co kombinować z jedną.

Pozdrawiam.
  • Level 11  
    to może jedną z obecnych zostawić?tylko którą ads lx500 czy db technologies mpa504?

Dodano po 1 [minuty]:

wtedy na zakup pozostanie około 1 tys ,co wybrać w takiej cenie?

Pozdrawiam
  • Level 43  
    Obie to cienizna, więc zostaw tę, która gra głośniej i lepiej brzmi.
    Końcówki ustaw w trybie mostka, do każdej podłącz po jednej nadstawce. Sygnał podaj na nie bezpośrednio z jakiegoś odtwarzacza - jeden kanał na LX-500, drugi na db.
    W tej kasie kupisz TA-2400.

Pozdrawiam.
  • Level 24  
    Lepiej kup dwie końcówki w razie jakiejś awari spinasz wszystko w 4r i dogrywasz imprezę do końca. W cenie do 2tys kupisz spokojnie ta1400 i ta2400 z używanych i będzie jeszcze zapas.
  • Level 11  
    znalazłem takie
    PEAVEY PV 2000-1300zl
    Samson SX-2400 -850zl
    Peavey PV-8.5 C-800zl
    Jolly Roger SAX-1400-700zl
    ads lx 1100-1100zl
    ads lx 1400-1350zl
    ta2400-900zl
    ta1400-700
    behringer ep 1500-700zl
    Co z tego wybrać ?
  • Level 2  
    Według mnie albo TA2400 albo Adaś LX1400...To chyba najpopularniejsze końce na rynku i cieszące się dobrą opinią....Uzyskasz z nich bardzo dobrą jakość dźwięku, spory damping factor i praktycznie pewne parametry....Choć słyszałem, że TA 2400 ma 2 x 900W / 4 Ohm a nie 2 x 1200W. Ale to i tak starczy jak na jakiś plenerek.
  • Level 11  
    kupiłem Jolly Roger A -20,za 1 tys.,mam nadzieje ze będzie ok,jak do mnie dotrze zdam relacje,pozdrawiam
  • User under supervision
    Maniura widać, że czytasz forum a nie masz jakikolwiek sprzęt w ręce z ww. jak piszesz, że z LX i TA2400 będzie jakość dźwięku hehe - typowy czytacz-polecacz. Każdą z ww. końcówek miałem i każda brzmi poprawnie w jakimś tam paśmie - żadna z ww. nie brzmi poprawnie w całym paśmie - zawsze któraś będzie lepsza lub gorsza w górze lub w dole a w środku pozycja pierwsza i ostania brzmi najlepiej.
  • Level 2  
    Kolego PANICZKAMIL tak się składa, że słyszałem na żywo nie tak dawno koniec TA2400 na 4 basach 15" STX-a (DIY) po 2 na stronę i TA600 z nadstawkami na wzór STX-a PA-1000-4-FR (DIY) po jednej na stronę i wykop był konkretny...choć trochę za mało góry. Później dla porównania zamiast TA2400 daliśmy ADS-a PLX 4000 na basy i Adaś okazał się jednak minimalnie lepszy.......Także z ''czytaczem-polecaczem'' się wstrzymaj...''Kure13 kupił co chciał i oby chodziło jak najlepiej i najdłużej..
  • User under supervision
    Ja nie słucham - ja posiadam, porównuję i coś czasem polecę. TA2400 nadaje się tylko do basu bo od tonów średniowysokich w górę to tragedia. Jeśli PLX o mocy prawie 500W na stronę większej okazał się "trochę" lepszy(już pomijam dynamikę obu wzmacniaczy jak o brzmienie chodzi tj. szybki i przyjemny bas z PLXa kontra mułowaty z TA) to gratuluję słuchu i utrzymania stanowiska czytacza-polecacza;)
  • Level 11  
    Po kłopotach ze stopkami ,udało mi się uruchomić w warunkach domowych :),jest ok podpiąłem bas 2x400 jest idealnie całkiem inny niż z ads lx 500 w mostku albo dapa 1600, ,góry 2x300 tak jak dla mnie od 1-10 to 7,temat do zamknięcia!
    Dziękuje wszystkim za pomoc .
    Pozdrawiam