Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Access Point EDIMAX EW-7206APg - Podłączenie sieci wifi przez Access Point EDIMA

kaktus232 17 Jun 2014 01:21 3108 4
    kaktus232
    Level 11  
    Witam. Pytanie moje jest następujące. Posiadam dom dwu piętrowy na parterze jest cały modem z routerem tp linka (nie pamietam modelu) i na parterze jest spoko sygnał z routera natomiast na 1 pietrze jest słabizna albo wcale i tu moje pytanie.
    Czy przy pomocy tego Access Point EDIMAX EW-7206APg mogę odebrać sygnał i przesłać go do kolejnego routera za pomocą skrętki aby ten rozsyłał mi sygnał wi fi na pierwszym piętrze?
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pewnie, że można.
    Podłączony ma być przewodem do routera, ustawiona taka sama nazwa sieci i zabezpieczenia, oraz wyłączony DHCP.
    kaktus232
    Level 11  
    A nie ma możliwości w nim ustawienia na odbiór sygnału? tak żeby acces point odbierał sygnał z routera na dole przez wifi i nadawał go do drugiego routera przez kabel? chodzi mi głównie o takie rozwiązanie aby nie ciągnąć zbędnych kabli
    matek451
    Level 43  
    Ustaw na Edimaxie tryb Station Infrastructure( AP Client) , będzie się łączył z TP-Linkiem po WiFi i dalej dostęp po LAN. Lub jeśli chcesz przedłużyć po WiFi tryb Universal Repeater. Aby mógł skutcznie łączyć się z TP-Linkiem w miejscu jego ustawienia poziom sygnału z routera głównego( TP-Link) musi być około -70dBm. Zmierz inSSIDerem lub WiFi Analyzerem(Android).
    kaktus232
    Level 11  
    Dobra mam takie ustawienia wszystko. Tylko tu jest problem a może nie problem. Jak każdy ma swoj router zabezpieczony hasłem tak i ja. w ustawieniu Station infrastructure to spoko wyszukuje sieć próbuje się z nią łączyć ale nie da się połączyć gdyż router ma zabezpieczenie. Jak to ominąć lub jak wpisać hasło czy coś. ??