Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2x 2100mAh po 1,2V czy lepiej 1x1600mAh 3V

piMezon 20 Kwi 2005 11:55 713 2
  • #1 20 Kwi 2005 11:55
    piMezon
    Poziom 13  

Mam aparat cyfrowy (Pentax Optio33L) zasilany 3V.
    Gdy go kupiełm dołączona była do niego specjalna bateria (CR-V3) 3000mAh, na której co prawda aparat długo chodził, ale która jest droga.
    Daltego zdecydowałem się na kupno ładowanych akumulatorków AA, które mają jak w temacie zaznaczyłem po 2100mAh, ale tylko 1,2V.
    Przez co jak tylko wyciągne je z ładowarki aparat od razu pokazuje, że nie są pełne.
    Kupiłem kiedyś w sklepie akumulatorki 1,5V, ale okazało się że są na mały prąd i po 2-3 zdjęciach aparat się wyłączał.
    Po kilku minutach baterie znowu były pełne. (Oddałem je bo nie miało to sensu)
    Dziś znalazłem na aukcji 3-voltowe akumulatory CR-V3.
    Zastanawiam się czy aparat będzie dłużej chodził na 3V'ej baterii o pojemności 1600mAh niż na dwóch 1,2V po 2100mAh każda.

• #2 20 Kwi 2005 14:19
    WiesiekU
    Poziom 21  

2x1,2 V = 2,4 V. Nie wiem czy to wystarczy, czy elektronika w aparacie nie będzie wariowała jeżeli jest napędzana w normalnych warunkach przez akumulator 3 V.

• #3 20 Kwi 2005 15:59
    piMezon
    Poziom 13  

Aparat jest przystosowany do zwykłych baterii.
    Zasilany dwoma alkaicznymi AA, lub właśnie tą CR-V3 która formą przypomina dwie sklejone AA.
    Na początku wydawało mi się, że właśnie te akumulatorki nie wyrobią, więc pożyczyłem od kumpla, żeby sprawdzić i nie było żadnych problemów.
    Kupiłem 4xAA Varta PHOTO ACCU czy jakoś tak i działają, ale jak pisałem, po włożeniu do aparatu od razu wskaźnik baterii pokazuję połowę,
    a jak spadnie do ostatniej trzeciej, to już się za bardzo zdjęcia nie zrobi.
    Zastanawiam się nad kupnem tych CR-V3 do ładowania,
    ale nie chciałbym ryzykować, bo cena 2 akumulatorków z ładowarką to jakieś 150zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME