Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Petycja w sprawie programu 'Sonda' Kurka i Kaminskiego.

doxent 20 Kwi 2005 12:02 1674 20
    doxent
    Poziom 21  
    Ostatnio dostalem odpowiedz od Kinopolska, ze prowadza rozmowy z TVP na temat zakupu archiwalnych programow. Byc moze mieliby wiekszy zapal gdyby wiecej osob wysylalo do nich listy.
    http://www.kinopolska.pl/mail.php
    Jak narazie to jedyna stacja ktora odpowiedziala mi na ten temat. Wczesniej wysylalem do TVN Turbo i bylo bez odzewu.
    Kto jest za tym aby program powtorzono w calosci od poczatku niech sie wpisuje.
    autosuper
    Poziom 24  
    No bardzo fajnie by bylo jeszcze raz to zobaczyc .Ale kino polska od niedawna w wiekszosci kablowek np. UPC Krakow jest kodowane , wiec moze lepiej byloby pomolestowac jakas inna stacje .
    doxent
    Poziom 21  
    Wiadomo ze TVP nawet nie udostepnia emaili na ktore moznaby slac zyczenia. TVN udostepnia ale nie odpowiadaja. U mnie jest niekodowane a raczej w pasmie powyzej K45 czyli nieodfiltrowane razem z Discovery. Z tego co wiem jak ktos nie placi za te kanaly to dostaje filtr ktory moze sobie zdemontowac i dalej ogladac.
    europejczyk
    Poziom 18  
    Sonda - super program, oglądałem od małego!
    Niestety ja musiałbym napisać do mojej kablówki, bo nie mamy KinoPolska u siebie, było miesiąc ale ludzie wybrali EuropaEuropa i KinoPL zniknęło na rzecz tego badziewia.....
    TVP powinna wydawać komplety DVD po np. 100zł lub max 200zł komplet SONDY oraz innych programów, np. stary Kabaret Olgi Lipińskiej i inne śmieszne rzeczy - chciałbym też mieć komplet programów TV Edukacyjnej Fizyka i Chemia - fajne doświadczenia tam były.
    Kiedyś TV jednak była ciekawsza, technicznie jakość gorsza niż dziś ale merytorycznie nie do porównania z dzisiejszymi czasami.
    Pozdrawiam!
    doxent
    Poziom 21  
    A pamietacie taki krotki programik 'Spektrum' tez produkowany przez zespol 'Sondy'. Obecnie telewizja nie produkuje juz takich programow. Maja super mozliwosci techniczne ale nie potrafia stworzyc klimatu. Wtedy wystarczyla prosta kamera i prymitywny stol mikserski. Chetnie obejrzalbym tez 'Jarmark' Zietarskiego, Szewczyka i Pijanowskiego. Na emisje czekalo sie miesiac a program byl niebylejaki.
    Obecnie to totalne dno z tego co widze, papka z reklamami, przerost formy nad trescia. Uwazam, ze na 'Sondzie' skonczyly sie dobre programy z jakiejkolwiek polskiej telewizji.
    Z zachodu poziomem moga dorownywac jedynie angielskie 'Top Gear' i 'Brainiac' ale produkcja tych programow kosztuje miliony funtow a nasi robili to relatywnie za grosze.
    rejestr007
    Poziom 17  
    Witam!
    Ja też wychowałem się kiedyś na Sondzie! Ale obawiam się, że teraz te probramy mogą już nie robić takiego wrażenia jak kiedyś. Technika i nauka tak poszła do przodu, iż teraz w wielu przypadkach będą się zachwycać czymś co dziś jest już codziennością...
    Pozdrawiam
    jacq
    Poziom 22  
    fakt, może SONDA nie jest już zbyt aktualna i problematyka tam poruszana jest dosć archaiczna ale byłem niedawno u kolegi, pochwalił mi się nowymi zdobyczami ściagnietymi przez p2p, i co zobaczyłem?? odcinki SONDY, nie wiem czy wszystkie, ale trochę tego było, z jaką przyjemnością sobie obejrzałem jeden z nich... ech, wspomnień czar... to był program, ciekawy a poprowadzony z humorem, byłem smarkaczem kiedy puszczali go w TV ale zawsze oglądałem i nic nie było mi w stanie przeszkodzić :D
    europejczyk
    Poziom 18  
    SONDA - kto pamięta, ogólnie TVP powinno otworzyć swoje archiwa.
    Pies ogrodnika - sama nie emituje i innym nie pozwala.
    doxent
    Poziom 21  
    a może ktoś wrzuci odcinki do video.google.com albo www.youtube.com aby wszyscy mogli sobie obejrzeć. Swoją drogą instytucja utrzymywana bądź co bądź z podatków jakim jest abonament powinna mieć archiwa udostępnione w public domain zwłaszcza, że były to jedyne dochody TVP w czasach komunistycznych.
    Arnold_S.
    Poziom 26  
    Kto w dzisiejszych czasach nie umie skorzystać z programów typu p2p ten jest po prostu kaleką...

Petycja w sprawie programu 'Sonda' Kurka i Kaminskiego.
    doxent
    Poziom 21  
    Powiedz to mojemu providerowi. blokada portow p2p, jedynie ci co maja IP zewnetrzne mogą coś ciągnąć. Także nie każdy jest kaleką. Pozatym mój provider ma blacklistowany IP w emulu więc też nic nie pociągnie.
    Arnold_S.
    Poziom 26  
    Co za pech...
    ...i co za dziadowski "provider"?
    :roll:
    Trochę nie rozumiem ludzi, którzy korzystają z usług takich firemek, co to pozwalają tylko na czytanie stron WWW swoim klientom. To ma być internet? To jakaś kpina.

Wiele złego się mówi np. o TP, ale w takich sprawach jak p2p, problemów nie ma.
    Jeden sąsiad bierze łącze DSL, dzieli na kilkanaście komputerów, i jest elegancka sieć w bloku(każdy robi co chce).
    doxent
    Poziom 21  
    U nas nie ma wyboru wszyscy providerzy stosują taką praktykę. Pozatym za ip trzeba extra zapłacić około 20-30 zl extra co sie mało opłaca, pozatym firmy mimo to kręcą nosem gdy muszą je przyznawać. Taka polityka.
    europejczyk
    Poziom 18  
    Cytat:
    Kto w dzisiejszych czasach nie umie skorzystać z programów typu p2p ten jest po prostu kaleką...

Kolego Arnold_S. kaleką to może zostać ten u kogo znajdą zasoby chronione prawem autorskim pobrane właśnie z sieci P2P.
    Za sam fakt posiadania z nieudokumentowanych źródeł jednego pliku MP3 możesz mieć problemy. Poczytaj sobie w internecie co się dzieje z uzytkownikami p2p na świecie i w Polsce.
    Program SONDA chroniony jest prawami autorskimi więc nie chwal się że zasysasz, bo możesz mieć kłopoty.

Wielką rację ma Kolega doxent - zasoby TVP powinny byc upublicznione, bo była ona jedyną TV w Polsce i jako instytucja powinna pamiętać o tym, że to nie ludzie wybierali TVP tylko innego wyboru nie mieli.
    Arnold_S.
    Poziom 26  
    Nie pobieram, tylko pokazuję to, co każdy może zobaczyć po uruchomieniu takiego programu(zobaczyć, że SONDA jest w sieci).

A żadnego "upublicznienia zasobów" się nie doczekacie.
    Te zasoby, to towar jak każdy inny. Towar służy do sprzedawania. TVP to moloch nie do ruszenia. Więc nie kaprysić mi tutaj, tylko grzecznie płacić haracz(abonament).

P.S.
    Jak jesteś taki euroPejczyk, służbista i "przepisowy człowiek", to przejdź się np. do pierwszej z brzegu szkoły(może być średnia) i zobacz co się dzieje w punkcie ksero...:D

Albo jak znasz jakiegoś młodego policjanta, to zobacz co on ma w swym prywatnym komputerze...znajdziesz nie jedną mp3. GWARANTUJĘ.

Ale nie o tym jest temat.:wink:
    europejczyk
    Poziom 18  
    Co do KSERA - i tak ono nie służy młodym ludziom - popatrzcie na wyniki matur - czyli nie opłaca się kserować :-)
    POZDRAWIAM!!!
    Mariopi
    Poziom 34  
    Może faktycznie program(y) stworzone przez śp. Panów Kamińskego i Kurka na dzień dzisiejszy mogą "trącić myszką" - jednak obecnie jako dziad techniczny powiem, że gdyby żyli to pewnie dalej by tworzyli coś na czasie i klimacie , tyle że na pewno zabrakło by ramki - w końcu TV stała się strasznie odmóżdżająca w swej "misji". Nie jestem natomiast przekonany do pseudo-naukowo-medialnej papki serwowanej w stylu amerykańskim przez rodzime kanały CATV ... w końcu ile razy w kółko to samo można budować coś ze złomu - tylko nie próbuj tego w domu, krokodyle i lwy to mogą mi już jeść z ręki - starzy znajomi za te same pieniądze .... :) Faktycznie jak w Brainiac'u ustawić generator na brązową częstoliwość (nutę) i wytoczyć ogromnego kloca na to wszystko... ja juz nie muszę - po prostu rzygać się chce po 5 i n-tej powtórce w kółko to samo. Jak w Pogromcach Mitów widz (odbiorca) jest traktowany psychicznie podobnie jak ten manekin Buster :) tyle, że "skatowany" żywy człowiek zawsze może zrobić "pstryk", niekoniecznie włącznikiem sieciowym czy pilotem od OTV. Ot wolny wybór i demokracja w każdym calu (milimetrze).
    _Damian_
    Poziom 21  
    Przecież można by zrobić tak, jak z robiono z programem "Laboratorium" (swoja droga, też z rodziny kultowych programów popularnonaukowych) czyli TVP mogłaby upublicznić je na stronach iTVP
    http://www.itvp.pl/katalog/i.tvp/catalog_id/65/ <-26 odcinków Labroatorium (niektóre sprzed 20 lat! ) Byłoby całkiem nieźle i jak widac wykonalne.

PS "Kwant" również był niezły (ech te czasy)
    desertangel
    Poziom 2  
    Witam,
    Od razu uwaga do administratora tudzież moderatorów: wiem, wiem, odgrzewam stary kotlet, ale spójrzcie na to inaczej. Wspominacie "Sonde", "Brainiac" itp. programy. Narzekacie, że nie można dostać się do archiwów TVP. Ja zamiast tego wolę wysunąć ciekawą, mam taką nadzieję, propozycję. Dlaczego nie nakręcić własych filmów związanych z elektroniką, mechaniką itp. ? Pomysł przecież by chwycił. Hackerzy mają swoje HackTV. Niech elektronicy będą mieli coś własnego. Od razu uprzedzam, nie docierają do mnie argumenty w stylu: To nie wypali. Masz chorą wyobraźnie itp. Po prostu jak opracujemy wspólny plan co i jak jest potrzebne (nie mówię tu o sprzęcie) to będzie łatwiej wszystko wykonać.

Oto moja propozycja pierwszego odcinka:

[ Prąd. Początki i praktyka. ]
    Odcinek traktowałby o zjawisku powstawania prądy, sposobach jego wzbudzania itp. Najprościej mówiąc: Bursztyn i średniowieczna fascynacja niewidzialną siła. Póżniej eksperyment z latawcem i kluczem Franklina (nie mylę się ?). Aż doszlibyśmy do zagadnień związanych z wzorami. Tutaj zaczynałyby się rzeczywiste walory edukacyjne. Oczywiście to już kolejny odcinek.

Ps. Od razu uprzedzam wszystkich: Tak ja nakręcę ten pierwszy odcinek.
    Pps. Oczekuję na odpowiedź osób chętnych do współpracy.

[I miast płaczu i lamętu, mężami będąc chwycili za oręż i dzielny odpór wrogowi stawili. Sławią ich po dzień dzisiejszy. ]
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    desertangel
    Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Co do twojej odpowiedzi: zawsze porywam się na coś co wydaje się niemożliwe do wykonania, i o dziwo, udaje się. Tak więc, czekajcie na pierwszy odcinek. Gwarantuję, że się ukarze.