Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja + mapa na Polskę do TIRa

17 Cze 2014 12:32 1458 1
  • Poziom 2  
    Witam, chciałem poprosić członków forum o poradę.
    Jaką waszym zdaniem na ten moment najlepiej zakupić nawigację i mapę (chodzi o Polskę nie zależy mi na innych krajach Europy)?
    Co ważne, to zależy mi na tym, aby mapa była dostosowana do samochodów ciężarowych.
    Wiem, że na forum było już kilka takich postów, ale postęp w tej dziedzinie pewnie jest spory, stąd ponowiam go:)

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ja mam od 2006r. najzwyklejszą MANTĘ (windows) obsługującą karty SD. Na kartę wrzucam AutoMapę i jazda. W AutoMapie masz w ustawieniach min. samochód ciężarowy i tam wpisujesz wymiary auta, masę itp. Navi z tą mapą po wpisaniu adresu prowadzi praktycznie "pod drzwi". Poza spaleniem głośniczka, nie miałem z nią najmniejszego problemu (nowy głośniczek 9zł). Sygnał 3D łapie max w 30sek. po odpaleniu navi (zależy od pogody) i co ważne, nie gubi sygnału!! Sporo km już z nią zrobiłem i śmiało mogę polecić. Mój brat ma identyczną, kupioną rok później i też służy mu do dzisiaj (bez kompletnie żadnej awarii).
    Zaliczyłem na tej navi kilkanaście razy Niemcy, kilka razy Anglię i raz Austrię, beż żadnych niespodzianek.
    Oczywiście mapę co jakiś czas zmieniasz na nową. Ja średnio raz w roku zmieniam i jest ok.
    Zaraz pewnie posypie się grad uwag na temat w/w navi, ale moim zdaniem nie ma sensu wydawać kupę kasy na "markowe" navi, min. dlatego, że do tej navi można wrzucić praktycznie wszystkie mapy i radzi sobie tak samo, (w niektórych przypadkach nawet lepiej) niż niejedna markowa.